مصاف پنالتی‌ده و پنالتی‌گیر؛ دوئل بدترین‌ها به نفع استقلال

استقلال ۵ تا از ۶ پنالتی قبلیاش را گل خورده بود و پارس هم ۶ تا از ۸ پنالتی قبلیاش را گل نزده بود ......

استقلال ۵ تا از ۶ پنالتی قبلی‌اش را گل خورده بود و پارس هم ۶ تا از ۸ پنالتی قبلی‌اش را گل نزده بود. حالا پنالتی سینک به رحمتی می‌توانست به آمار یکی از این دو تیم کمک کند. که در نهایت استقلال و رحمتی برنده این دوئل بودند.

مصاف سینک و رحمتی، نبرد دو تیم بهترین و بدترین در پنالتی‌ها بود. پارس‌جنوبی‌جم در این فصل بیشتر از بقیه تیم‌ها صاحب پنالتی شده و با اختلاف چشمگیر هم صدرنشین خراب کردن پنالتی‌هاست. پارس‌جنوبی که در جام حذفی هم در ضربات پنالتی از تیم لیگ یکی نساجی باخت و حذف شد، در لیگ هم آمار خیره‌کننده‌ای در خراب کردن پنالتی‌ها دارد. پارس‌جنوبی در این فصل ۹ بار در لیگ پنالتی به دست آورد که ۷ تا از آن‌ها را از دست داد. فقط دو مرتبه این تیم ضربه پنالتی‌اش را گل کرد. جالب است که یک‌سوم این پنالتی‌ها را هم امید سینک زده است. سینک قبل از بازی امروز مقابل دو تیم اصفهانی پنالتی زده بود که در گل کردن هر دو پنالتی هم ناکام بود. رحمتی هم امروز پنالتی سینک را مهار کرد تا آمار صد در صد ناکامی این فصل سینک در ضربات پنالتی دست نخورده باقی بماند. جالب است که هر سه پنالتی سینک هم به یک مقصد زده است. هر سه بار او سمت راست دروازه‌بان را نشانه گرفته که رشید مظاهری، علی کیخسروی و حالا مهدی رحمتی تشخیص درستی در مسیر توپ داشتند

از آن سمت استقلال هم در این فصل زیاد پنالتی داده و رحمتی هم همه آن‌ها را گل خورده بود. استقلال در این فصل شش پنالتی داده بود که پنج تا از آن‌ها گل شد و حسینی فقط  یک بار از پارس‌جنوبی‌جم پنالتی گرفت. پنالتی‌ای که امروز مجید حسینی داد، هفتمین خطایی است که آبی‌ها در این فصل در محوطه جریمه خودی مرتکب شدند. رحمتی که در همه سه پنالتی قبلی‌اش ناکام بود، بالاخره مقابل پارس طلسم گل خوردن‌اش در پنالتی‌ها را شکست و موفق به مهار این ضربه شد. آخرین پنالتی‌ای که رحمتی گرفته بود، به دربی‌ای برمی‌گردد که استقلال چهار بر دو از پرسپولیس باخته بود، ولی رحمتی پنالتی طارمی را مهار کرد. حالا رحمتی هم مانند حسینی تنها پنالتی فصل‌اش را از پارس‌جنوبی‌جم گرفت و تیم تارتار در این بازی هم مانند مسابقه دور رفت مقابل استقلال پنالتی از دست داد.

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال