مصطفوی: اسقلال کار بزرگی انجام داده است

استقلال در حالی روز دوشنبه در کویت به مصاف تیم الاهلی عربستان می‌رود که در هفته‌های اخیر روزهای پرفشاری پشت سر گذاشته است....

به گزارش مدال، استقلالی‌ها بعد از تساوی برابر الشرطه در اربیل به تهران بازگشت و بعد از انجام تمریناتی که بیشتر جنبه ریکاوری بازی‌های فشرده و سفرهای پیاپی دارند فردا به سمت کویت پرواز می‌کنند تا اردوی جمع‌و‌جوری در این کشور پیش از برگزاری بازی حساسشان برابر الاهلی عربستان برگزار کنند.


البته استقلال با وجود این توانسته در بازی‌های اخیر بدون شکست پیش برود و نتایج خوبی هم بگیرد. صالح مصطفوی مربی تیم استقلال و دستیار فرهاد مجیدی در این تیم در مورد شرایط حال حاضر این تیم گفت: "ابتدا می‌خواهم یک‌سری مسائل را از ابتدا که کار را شروع کردیم بگویم. بعد از بازی با ماشین‌سازی به خاطر تأخیرهایی که در بازگشت استراماچونی به وجود آمد هفده - هجده روز بازیکنان ما بدون تمرین بودند و این زمان زیادی برای از دست رفتن آمادگی بدنی بازیکنان است. یک‌سری بازیکنان شخصاً تمرین داشتند، اما یک‌سری نداشتند و در مجموع وضعیت آمادگی جسمانی تیم به چالش کشیده شد."


او افزود: "بعد از شروع تمرینات با دو مسئله خیلی بزرگ دست‌وپنجه نرم کردیم. فرصت برنامه‌ریزی مناسب برای بهبود وضعیت بدنی بازیکنان در اختیار ما نبود. مسئله اول شرایط زمین تمرینی به دلیل شرایط جوی و یک‌سری وضعیت قراردادی که بین زمین های تمرینی و باشگاه بود و مسئله دوم برنامه‌ریزی مسابقات بود که توسط ای‌اف‌سی و چالش‌های باشگاه با سازمان لیگ بود. وقتی نمی‌دانید کی می‌خواهید بازی کنید نمی‌توانید فشار تمرینات را بدانید."


مصطفوی در ادامه گفت: "مسئله بعدی این است که وقتی دیر تمرینات را شروع کردیم برای انتخاب بازیکن جدید هم فرصت زیادی نداشتیم. ما الآن می‌توانیم بازیکن آزاد بگیریم، ولی بازیکنان آزاد سه چهارماه است بازی نکرده‌اند. این بازیکن پس کی می‌خواهد به ما کمک کند؟ بازیکنان امید هم وضعیتشان مشخص نیست. سه بازیکن امید قرارداد بستند اما مشخص نیست با نظر چه کسی بوده است. ما این بازیکنان را اصلاً ندیدیم. فقط یک بازیکن امید عرفان روحانی را آقای مجیدی پسندیده و نمی‌دانیم کی می‌توانیم از این بازیکن استفاده کنیم."


او اضافه کرد: "جمع کردن این تیم با این شرایط  کار سختی بوده است. ما برای بازی با الکویت و رفتن به امارات ساعت ۱۰ شب ویزای بازیکنانمان درست شد، گفتند بیایید فرودگاه! ۱۰ شب پنج‌شنبه، دو روز مانده به بازی بچه‌ها آمدند فرودگاه. تا ساعت سه صبح در هواپیما بودند و پرواز انجام نشد. مجبور شدند با تاکسی بروند هتل فرودگاه و یکی از مهم‌ترین زمان‌های استراحت و خواب را از دست دادند. سپس رفتیم دوبی آنجا هم هتل مشکل داشت [و] نتوانستند استراحت درست کنند و سر تمرین فرشید اسماعیلی از همان ناحیه آسیب‌دیده‌اش دوباره مصدوم شد. مقابل الکویت شیخ دیاباته را دقیقه شصت تعویض کردیم. درباشگاه الوصل برای ریکاوری بودیم و زمان پروازمان هنوز مشخص نبود. زودتر تمرین را تمام کردیم [و] سوار هواپیما شدیم و آمدیم تهران و دوباره رفتیم قطر. بازیکنان ما از لحظه‌ای که از هتل خارج شدند از فردای بازی تا زمان خوابشان ده ساعت سرپا بوده‌اند. بعد الریان به آن سنگینی را بازی کردیم و مسلماً مقابل مسجد سلیمان باید آسیب دیدگی داشتیم. می‌توانستیم دیاباته را بازی ندهیم؟ متاسفانه او را از دست دادیم. بازی پرسپولیس هم واقعاً نمی‌شد که قائدی بیشتر از هفتاد دقیقه بازی کند. بازی الشرطه دیدیم که قائدی مصدوم شد." مربی استقلال گفت: "شرایط لجستیکی، شرایط شروع تمرینات، شرایط برنامه‌ریزی بازی‌ها که یک‌سری مسائل خارج از دست ماست به این تیم آسیب می‌زند. با وجود این، کادرفنی، بدنساز و در رأس آن‌ها آقای مجیدی، داریم تلاش می‌کنیم تیم را از نظر شرایط شادابی و آمادگی جسمانی به حداکثر ممکن برسانیم. سعی می‌کنیم زودتر به کویت برویم و اردو برگزار کنیم و با کارهای خوبی که گروه پزشکی انجام می‌دهد برای مسابقه آماده شویم."


صالح مصطفوی در بخش بعدی صحبت‌هایش گفت: "امیدواریم در آنجا زمین و شرایط مناسب تمرین را که استقلال سال‌هاست از آن محروم است چند روز در اختیار داشته باشیم. این تیم حتی زمان استراماچونی هم چند جلسه در انقلاب [و] چند جلسه در تهرانسر تمرین می‌کرد. متخصصان صحبت کنند که آیا یک تیم فوتبال می‌تواند زمین های تمرین متعدد و متفاوتی داشته باشد؟ آسیب‌های رباط صلیبی استقلال بدون شک یکی از دلایلش این است."

او اضافه کرد: "با این حال و با کمک کادرپزشکی خوبمان سعی می‌کنیم بچه‌ها را به حداکثر بازپروری برسانیم. من در اینجا بگویم واقعا کار هر تیمی در دنیا نیست در شانزده روز پنج بازی سنگین بکند، پنج - شش پرواز این‌گونه دشته باشد و این نتایج را بگیرد. بچه‌های استقلال واقعاً بازیکنان باغیرت و با تعصبی هستند که نتایجی به این خوبی گرفتند. سه برد و دو مساوی با این تیم‌های خوب آوردند. در همه بازی‌ها پیش افتادند و بازی‌شان را به حریفان دیکته و تاکتیک‌های کادرفنی را اجرا کردند. آن‌ها لایق بهترین ستایش‌ها هستند." مصطفوی همچنین گفت: "معتقدم کادر فنی به رهبری آقای مجیدی و خود شخص آقای مجیدی کار بزرگی کردند که در این شرایط تیم را به روند مسابقات برگرداندند و این نتایج را گرفتند. کار بزرگی انجام شده است. در پایان هم می‌خواهم از هواداران تیم که ما را به بهترین شکل حمایت کردند تشکر کنم و بگویم که ما هم تمام تلاشمان را برای خوشحالی آن‌ها انجام می دهیم."

بیشتر بخوانید:
مصدومان استقلال آماده می‌شوند
اولتیماتوم به فدراسیون فوتبال به خاطر یک بازیکن جنجالی+ عکس
اعلام برنامه سفر پرسپولیس به دبی و شارجه 

تگ ها


صالح مصطفوی استقلال اخبار استقلال فوتبال ایران باشگاه استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال