مصطفوی در گفت و گو با مدال: هیچوقت مایلی کهن را نمی بخشم!

رییس اسبق فدراسیون فوتبال درباره جدال رسانه ای محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی صحبت های تازه را مطرح کرد....

رییس اسبق فدراسیون فوتبال درباره جدال رسانه ای محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی صحبت های تازه را مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مدال، محمد مایلی کهن در مصاحبه ای که علیه امیر قلعه نویی انجام داده به تعاریف این مربی(قلعه نویی) از داریوش مصطفوی واکنش نشان داده و گفته بود:«او در مصاحبه‌های قبلی از افرادی نام برده و دفاع کرده که یکی از آنها دقیقا سابقه‌اش در زدوبند مانند اوست. شخصی که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی با افتخار گفت داور را تطمیع کردم و جالب اینکه از او به عنوان یکی از بهترین رؤسای فدراسیون فوتبال یاد کرده بود.»

همین صحبت ها به واکنش داریوش مصطفوی منجر شد. وی در گفت و گو با خبرنگار مدال اظهار داشت: مگر دفعه اول است که آقای قلعه نویی از بنده تعریف می کند؟ هر کسی در این فوتبال بوده دارای سابقه اخلاقی و فنی است. اگر من مدیر 50 سال قبل خلافی کرده باشم و شمای مربی هم 40 سال قبل تخلفی کرده باشید شاید مردم ببخشند اما فراموش نمی کنند. این آقا(مایلی کهن) امروز به من حمله نکرده بلکه سالها قبل جلوی 240 نماینده مجلس به من حمله کرد؛ درست در روزهایی که مردم به شدت از دست ایشان ناراحت بودند و حتی بحث حیات و زندگی ایشان مطرح بود.

وی افزود: روز اولی که ایشان به دفتر بنده آمد مدتی پشت در ماند و سپس وارد شد و گفت: آقای هاشمی طبا و آقای فائقی مرا به عنوان سرمربی تیم ملی پذیرفته اند و مشکل من فقط شما هستید. اگر شما مرا نپذیرید به هیچ وجه این مسئولیت را قبول نخواهم کرد و همه چیز را به من سپرد. ایشان تا آن روز در سطح اول فوتبال سرمربیگری نکرده بود و من می دانستم این تصمیم اشتباه است و ته دلم راضی نبودم. گفتم این مسئولیت برای شما زود است باید از پایه ها شروع کنید و بعد از چند سال خودتان را به سطح اول برسانید. باز هم گفت اختیار من دست شماست. بنده می دانستم اینجا مصلحت اندیشی جایز نیست اما از طرفی برای آقای هاشمی طبا و آقای فائقی احترام زیادی قائل بودم و به همین دلیل شروطی را مطرح کردم و گفتم شما تا جایی که حضورتان در جهت منافع فوتبال باشد سرمربی تیم ملی هستید و اگر روزی احساس کنم نمی توانید در هر شرایطی قطع همکاری می کنم.

مصطفوی ادامه داد:شاید من از اول اشتباه کردم و اشتباه دیگرم شاید این بود که چند بازی زودتر ایشان را کنار نگذاشتم که قطعا اگر آن اقدام را می کردم کار تیم ملی به بازی به استرالیا نمی کشید.

رییس اسبق فدراسیون فوتبال در ادامه به مدال گفت: یادم هست که بعد از آن اتفاقات ما را به مجلس بردند و جلسه ای شبیه دادگاه درست کردند. آقایان هاشمی طبا، فائقی و دکتر غفوری فرد هم حضور داشتند. 240 نماینده مجلس هم بودند. طوری به من نگاه می کردند که انگار گناهکار هستم. در این سالها آقای هاشمی طبا همواره از من خواسته بودند فقط شنونده حرفهای ایشان(مایلی کهن) باشم و جوابی ندهم اما الان می خواهم بگویم در آن جلسه شبیه دادگاه در مجلس چه گذشت.آقایان می خواستند بدانند چرا سرمربی تیم ملی را برکنار کرده ام. کار به جایی رسید که بنده خطاب به آقایان نماینده گفتم: کار شما این نیست که برای تیم ملی فوتبال سرمربی انتخاب کنید بلکه باید درباره زندگی مردم، شغل مردم و ازدواج آنها تلاش کنید. همانجا این آقا(مایلی کهن) یک حرف سیاسی وحشتناک مطرح کرد که بخاطر آن حرف هیچوقت او را نمی بخشم. ایشان گفت: آقایان، این آقای مصطفوی با من بد نیست و اتفاقا خیلی هم با من خوب است؛ ایشان با ریش من مشکل دارد. آنجا بود که متوجه شدم او با  انسانیت حجت را تمام کرده است. من از آن حرف ایشان نترسیدم و اتفاقا خیلی ها بیرون جلسه از من دلجویی کردند اما برایم عجیب بود آدمی که چند ساعت پشت در اتاقم مانده بود تا حکم سرمربیگری تیم ملی را بگیرد حالا اینگونه به من حمله می کرد.

مصطفوی در پایان گفت: اگر لازم شد حرفهای دیگری هم برای مطرح کردن دارم اما فقط درباره حمله امروز ایشان به آقای قلعه نویی یک جمله می گویم: فرق شما با امیر قلعه نویی یک چیز است؛ انسانیت. قلعه نویی کسوت را رعایت می کند و همه می دانند بهترین مربی ایران است.