مصوبه ای که هم چنان مسکوت است

مهدی تاج – رییس پشیین فدراسیون فوتبال فصل گذشته پیش از شروع بازی ها در سفر به کرمان وعده داده بود که سهمیه صعود به لیگ برتر سه تیم خواهد شد اما این وعده هیچ وقت عملی نشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم های دسته اولی به این هم دلخوش بودند که سهمیه صعود به لیگ برتر به ۲.۵ تیم افزایش پیدا کند؛ چرا که در این صورت تیم سوم لیگ یک هم درگیر صعود به لیگ برتر می شد. هر چند در سنوات گذشته و در این بازی بیشتر تیم لیگ برتری برنده می شد و در لیگ برتر می ماند.

در حالی که در لیگ برتر ۱۶ تیم و در دسته اول ۱۸ تیم حضور دارند تنها تیم های اول و دوم لیگ یک به لیگ برتر صعود می کنند. نکته مهم اینکه موفقیت در لیگ یک تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند اما در لیگ برتر ماندن در جدول بازی ها هم موفقیت به حساب می آید. بر همین اساس بیشتر نقدها به این سمت و سو است که تعداد سهمیه صعود به لیگ برتر باید افزایش پیدا کند.

افزایش سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر از ۲ تیم به ۲.۵ تیم مدت ها در سازمان لیگ مورد بحث بود و قرار بود این طرح تقدیم اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال شود اما مدت هاست مسکوت مانده! در جلسه اخیر هیات رییسه فدراسیون فوتبال تنها موضوع ممنوعیت حضور خارجی ها مطرح که مصوب شد و قرار شده در فصل جدید لیگ برتری ها همانند دسته اولی قادر به جذب بازیکن و مربی خارجی نباشند. این اتفاق البته خیلی غیر طبیعی نیست. بیشتر اعضای هیات رییسه سازمان لیگ که باید این طرح را پیش نویس و به جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال ببرند لیگ برتری هستند و طبیعی است تصمیم علیه بازی های لیگ برتر نگیرند! در حالی که این مصوبه – مصوبه ای فراتر از لیگ برتر و لیگ است و اجرای آن شور و شوق خاصی به بازی های لیگ یک می دهد و از همه مهمتر می تواند به بهبود وضعیت زیر ساخت ها در لیگ یک منجر شود. هر چه تعداد تیم های بیشتری به لیگ برتر صعود کند به طور حتم تیم هایی که امکانات آنها بهتر می شود، بیشتر خواهد شد. اما همان طور که اشاره شد فعلا اراده ای برای افزایش تعداد تیم های صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر وجود ندارد و مدیران تیم های دسته اولی هم به ظاهر به این موضوع اعتراضی ندارند و حرفی نمی زنند!

بیشتر بخوانید:

چوکا به لیگ یک صعود کرد

حواشی جنجالی هفته پایانی لیگ یک کشور

 

 

تگ ها


دسته یک فوتبال