مطهری:تیم‌های حریف باید به‌دنبال ضدتاکتیک برابر ما باشند

مربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری درباره دیدار مقابل پیکان و شرایط آمادگی این تیم و خصوصا لیست مازاد سرخپوشان صحبت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حمید مطهری، مربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری در ابتدای صحبت هایش گفت: تسلیت دوباره‌ای می‌گویم از دست دادن مهرداد و علی عزیز را. هیچ وقت یادشان از ذهن، روح و جسم مان خارج نخواهد شد و همیشه به یادشان هستیم. انشاالله روح شان قرین رحمت الهی باشد.

وی ادامه داد: خودم نزدیک به سه سال مربی آنجا با مجید جلالی بودم. خیلی خوشحالم که می بینم جوانانی که آن زمان آوردیم کنار تیم بزرگسالان، الان بازی می کنند. پیکان همیشه آکادمی قوی داشت و نمونه آن نادر محمدی است که آن موقع خودم از امیدهای مقاومت به پیکان آوردم که الان بهترین کسی شده که اوت می اندازد. ما خودمان بهترین دفاع را داریم و همیشه سعی می کنیم سبک و تاکتیک خودمان را به حریفان دیکته کنیم. علیرغم احترامی که برای حریف قائل هستیم آنها باید به بازیکنان بزرگ ما و تاکتیک تیمی ما فکر کنند و به دنبال مقابله با آن باشند. تیم پیکان تیم خوبی است و دست کم گرفتن این تیم تنبیه سختی برای ما در پی خواهد داشت و به این موضوع واقف هستیم و می دانیم به چه شکل از سبک و دوندگی پیکان مقابله کنیم.

مطهری درباره شرایط پرسپولیس نیز گفت: سه هفته پشت هم پرسپولیس برنده شده است. باختی که برابر آلومینیوم دادیم درس های زیادی به ما داد و روی ضعف هایی که داشتیم کار کردیم و در برخی آیتم ها هم خودمان را ارتقا دادیم. در نهایت اینکه قهرمانی نیم فصل جزو اهداف کوتاه مدت اما بسیار ارزشمند ماست. مثل این می ماند که ما زودتر برای قهرمانی نیم فصل سوار آسانسور شویم و برای قهرمانی در هفته سی ام یا طبقه سی ام چند پله بالاتر از تیم های رقیب قرار خواهید گرفت اما باید مراقب باشید که داخل آسانسور کلید اشتباهی نزنیم و چرا که رقیبان به ما برسند و حتی پایین بکشند. باید باهوش کار کنیم و بتوانیم قهرمانی نیم فصل را به هواداران و در آخر قهرمانی پایان فصل که طبقه سی ام می شود.

وی درباره اینکه چه برنامه ای برای اوت های حریف خواهند داشت گفت: مربیان سبک‌های متفاوتی دارند و همه آنها ارزشمند است. بر اساس نیاز و ابزاری که دارند آن را انتخاب می کنند. سبک پیکان مستقیم، جمع کردن توپ های سوم و پرتاب اوت است. ما برنامه ریزی و آنالیز کردیم ولی همانطور که گفتم تیم های حریف باید به بازیکنان بزرگ ما و تاکتیک های ما فکر کنند.

مربی پرسپولیس درباره ابتلای محمد نوری، بازیکن پیکان و اسبق پرسپولیس گفت: من این موضوع را الان شنیدم و امیدوارم همه ورزشکاران سرشان سلامت باشند از جمله آقای نوری که از بازیکنان قدیمی و باکیفیت و سابق پرسپولیس هستند و امیدوارم هر چه زودتر سلامت خودشان را به دست بیاورند.

مطهری درباره شایعات لیست مازاد و جدایی حسین پور و... گفت: من می بینم که این روزها در فضای رسانه و خصوصا مجازی خیلی درباره لیست مازاد صحبت می کنند. باید به هواداران بگویم که هیچ لیست مازادی نخواهیم داشت و نداریم. اما بازیکنانی مثل حسین پور درخواست جدایی دادند و ما هم با توجه به اینکه بازیکن باکیفیت و آینده داری است برای اینکه بیشتر در شرایط بازی باشد و تجربه کسب کند، موافقت کردیم به صورت قرضی موافقت کنند تا با تجربه بیشتری به دست بیاورند و فصل آینده برگردند. دلیل آن تجربه بیشتر با انجام بازی بیشتر است.

مربی پرسپولیس درباره اینکه آیا قصد استفاده بازیکنان جوان را ندارند، گفت: ما از سیدجلال که کاپیتان و ستون تیم است تا آن جلو هر کسی که در تمرین خودش را خوب نشان دهد صد درصد استفاده خواهیم کرد. چه بازیکن ۱۸ ساله باشد یا ۳۸ ساله. در پرسپولیس همیشه باید مبارزه گر و جنگجو باشند و آماده باشند تا خودشان را به کادرفنی تحمیل کنند و برای بازی آماده باشند. بازیکنان باید بدانند در چه باشگاهی بازی می کنند.

وی درباره گلزنی سیدجلال حسینی طی دو بازی اخیر برای این تیم گفت: در بازی هایی که ما انجام دادیم مخصوصا در دو بازی آخر تیم ما خیلی خوب، فنی و تاکتیکی بازی می کند. وقتی تیمی اینقدر موقعیت ایجاد می کند جای نگرانی ندارد و باید از موقعیت بهتر استفاده کنیم. ما بالاترین موقعیت را در بازی با تراکتور ایجاد کنیم. ما باید تمرینات بهتری بگذاریم و بچه ها هم تمرکز بیشتر تا از موقعیت سود ببریم. در دو بازی سید جلال، مدافع خوب ما گلزنی کرده و این تقسیم کار در تیم ماست. همانطور که از خط جلو همه شروع به دفاع تیمی می کنند، در خط دفاعی هم سیدجلال گلزنی می‌کند و همه در قالب وحدت تاکتیکی خوب کار می کنند.

مطهری در پایان درباره وضعیت کنعانی زادگان نیز گفت: مصدوم ما کنعانی زادگان بوده که بعد از اتفاقات بازی فولاد از نظر ذهنی خراب شد و آن مشکل برایش پیش آمد و فکر می کنم از هفته آینده بتواند تیم را کمک کند.

بیشتر بخوانید:

رویای یحیی؛ قهرمانی با یک بازی کمتر!

بازگشت رادو به نیمکت با آمار ۶۰ درصدی

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران حمید مطهری فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال