مطهری: می‌خواهیم یک ماه خوب برای هوادارها بسازیم

مربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد رفتار اعضای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید مبتنی بر احترام باشد و نباید با رفتارشان خوراک بد به هواداران بدهند....

به گزارش  "ورزش سه"،  پیش از اینکه حمید مطهری مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش  از مصاف با استقلال حرف هایش را آغاز کند، اشرف مدیر رسانه ای سرخپوشان پایتخت درباره حواشی کنفرانس خبری دیدار برابر آلومینیوم اراک توضیحاتی ارائه کرد و در مورد مشکلات باشگاه پرسپولیس و صدا و سیما حرف زد.


پس از این صحبت ها مربی پرسپولیس با اشاره به اهمیت احترام متقابل حرف هایش را آغاز کرد و گفت: انگلیسی  ها یک ضرب  المثل دارند که می گویند فوتبال مسئله بین مرگ و زندگی است ولی ما نگاه خودمان را داریم که اینطوری نیست و معتقدیم فوتبال قشنگی های خاص خودش را دارد و همیشه نگاهمان طوری بوده که قابل احترام رفتار کنیم؛ چون در باشگاه بزرگی هستیم و در این باشگاه یاد گرفته ایم به رقیب احترام بگذاریم.


مربی پرسپولیس ادامه داد: در رابطه با بازی فردا باید این را بگویم که استقلال تیم قابل احترامی برای ما بوده است. همیشه رقابت  بوده ولی خوب  است که این رقابت جوانمردانه باشد و اتفاقات خوبی بیفتد و هواداران لذت ببرند. تیمی که قهرمان لیگ شده و به فینال آسیا رفته، شما حتم بدانید که تمرکزش روی فوتبال است و به خاطر همین است که قهرمان شدیم. تمرکزمان همیشه روی  فوتبال است و دوست داریم کار خودمان را جلو ببریم. فردا بازی سختی داریم ولی بچه هایمان همیشه نشان داده اند کارهای بزرگی کرده اند. در خیلی از بازی ها نفرات کامل نداشته ایم ولی تیم‌مان نشان داده که به معنای واقعی یک تیم است و همه سعی می کنند جور همدیگر را بکشند.


بخش بعدی صحبت های مربی پرسپولیس با کنایه به تیم حریف بود و با تاکید بر اینکه پرسپولیسی ها مشکلاتشان را تا پس  از مسابقه دربی فراموش خواهند کرد،  اضافه کرد: دربی یک بازی ویژه است. اول می خواهیم یک بازی قابل احترام انجام دهیم و درنهایت برد را به هواداران تقدیم کنیم. همیشه اتحادمان را حفظ می کنیم و تمام مشکلاتمان را برای بازی فردا فراموش می کنیم، چون اصلا این حق را نداریم که بخواهیم صحبت کنیم.  چون خیلی از هواداران روزشان، ماهشان، هفته اشان را پیروزی ما ساخته می شود و زندگی آنها در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت.

او سپس توضیحاتی در مورد جریان فنی بازی با استقلال و اهداف کادر فنی پرسپولیس ارائه کرد: بنابراین فردا بازی فوق العاده سختی خواهد بود. خیلی خوب استقلال را آنالیز کرده ایم. امروز هم جلسه آخر آنالیز را داریم. سعی می کنیم موارد تاکتیکی را در زمین اجرایی و عملیاتی کنیم. همیشه کادر فنی پرسپولیس به دنبال انجام یک بازی قابل احترام و می خواهیم درنهایت تاکتیک خودمان را به تیم حریف دیکته کنیم. می خواهیم بازی را کنترل کنیم و به نتیجه برسیم. نمی خواهم به نکات فنی ریزتر اشاره کنم؛ فردا خودتان خواهید دید.


به عنوان اولین سوال از مطهری پرسیده شد که آیا کادر فنی پرسپولیس سورپرایزی برای بازی دربی خواهد داشت یا خیر که او این سوال را مبهم ارزیابی کرد و در واکنش به آن گفت: متوجه نمی شوم که منظورشان چیست. ما همیشه سعی می کنیم یک فوتبال خوب، رو به جلو و کلاسیک را ارائه دهیم ولی منظور ایشان را متوجه نمی شوم.


مطهری در ادامه و در واکنش به این سوال که حواشی روزهای اخیر چه تاثیری در جریان بازی خواهد داشت، توضیح داد: ما که در باشگاه های بزرگی کار می کنیم، باید بدانیم کجا هستیم. ما باید همیشه ادبیات خوبی استفاده  کنیم ولی متاسفانه بعضی از آقایان از ادبیات سخیفی استفاده می کنند و این خوراک بدی به جامعه و جوانان و به نظرم همیشه باید در آرامش کارمان را بکنیم. به نظرم ما به عنوان مدیر، بازیکن و مربی در این دو باشگاه وظیفه داریم با احترام حرف بزنیم و الگوی خوبی برای جوانان باشیم.

سوال بعدی از مربی پرسپولیس در مورد غایبان این تیم بود و او در مورد سه بازیکن تیمش صحبت کرد: ما دو سه بازیکن مصدوم داریم. کمال که قطعا نمی رسد. عیسی هم واقعا تکلیفش مشخص نیست. چون مشکل  عیسی از ناحیه همسترینگ است و هر ۲۴ ساعت شرایطش تغییر می کند. نمی توانم صد در صدی در مورد عیسی حرف بزنم ولی کمال را صد در صد نداریم. سید هم یک مقدار درد دارد که باید تا فردا چه می شود و تیم پزشکی چه می کند.

صحبت در مورد حضور فغانی سوال بعدی از مطهری بود و او در این مورد گفت: خب می دانید که دربی واقعا بازی بزرگی است. آقای فغانی هم نشان داده که همیشه شجاعت سرلوحه کارش بوده است. من همیشه گفته ام داوران باید شجاعت آقای فغانی را داشته باشند و با همین شجاعت آقای فغانی پیشرفت کرد و فرقی برایش نمی کند که چه تیمی  بازی می کند. اصلا نیازی نیست راجع به این تیم داوری صحبت کنم و امیدوارم قضاوت خوبی داشته باشند.


از مطهری در رابطه با فشار کار در پرسپولیس نیز پرسیدند و او ضمن طبیعی عنوان کردن فشاری که در باشگاه های بزرگ وجود دارد، عنوان کرد: ببینید شما هر چه در کلاس بالاتری بازی می کنید و مربیگری می کنید،  فشار بیشتری را تحمل می کنید. وکسانی برنده هستند که زیر این فشار خم نشوند و این فشار را تحمل کنند. طبیعی است که در پرسپولیس به عنوان بازیکن و مربی فشار زیادی را تحمل می کنید ولی باید بتوانید خوب این ها را کنترل کنید. یک نکته را گفتم؛ اینکه تیمی که قهرمان می شود، فینال آسیا می رود و قهرمان سوپرجام می شود، تمرکز کاملش روی فوتبال است. این صحبتم پیامی به اهالی فوتبال است و هیچ چیزی نمی تواند تمرکز ما را به هم بریزد.

درنهایت سوال پایانی در رابطه با بازگشت رادو و احتمال حضورش در لیست بازی با استقلال بود و او در این مورد اینطور صحبت کرد: رادو دیروز رسیده و اولین تمرین را امروز با تیم انجام خواهد داد و بعد کادر فنی در موردش تصمیم خواهد گرفت. رادو باید شرایط ما را درک کند. این یک تعهد دو طرفه است؛ هم بازیکنان به باشگاه و هم باشگاه به بازیکنان. و ان شالله تصمیم خوبی خواهیم گرفت و مشکلی از این بابت نداریم

تگ ها


حمید مطهری پرسپولیس تهران استقلال تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال