مطهری:کری خوانی تبدیل به بی احترامی شده

پرسپولیس در حالی که به مقام قهرمانی در لیگ برتر رسیده است باید خودش را برای جام حذفی و لیگ قهرمانان، دو تورنمنت مهم پیش رویش آمده شود....

به گزارش" ورزش سه" پرسپولیس در هفته بیست و نهم نتوانست برد برابر گل گهر را حفظ کند و در نهایت این بازی سه ، سه مساوی شد. هرچند پرسپولیس دقایق زیادی از بازی را به خاطر اخراج کمال کامیابی نیا ده نفره بازی کرد. حمیدمطهری مربی پرسپولیس و دستیاراول یحیی گل محمدی درباره این بازی گفت:" جا دارد تبریک بگویم به فوتبال ، بازی زیبایی بود."


او افزود:" دو تیم بازی خوب و جان داری را ارائه کردند. ما در این بازی شرایط تاکتیکی جدیدی را تست کردیم و به نتایجی هم رسیدیم. در مجموع به نظرم کارت قرمزی که آقای سیدعلی به کمال داد سخت گیرانه بود. با اینحال ما تمکین کرده و کارمان را ادامه دادیم"


مطهری همچنین گفت:" در نیمه دوم از لحاظ تاکتیکی فوق العاده بودیم با آنکه در سیرجان ارتفاع زیاد و دما بالا است توانستیم ده نفره نتیجه را برگردانیم و در دقایق آخر اگر باهوش تر عمل می کردیم می توانستیم سه امتیاز را بگیریم. گل گهر هم بازی خوبی انجام داد و به امتیاز بازی نیاز داشت. به آقای جلالی و گل گهر هم تبریک می گویم."


مربی پرسپولیس درباره تونل قهرمانی که بازیکنان و کادرفنی گل گهر برای پرسپولیسی ها قبل از بازی درست کردند گفت:" واقعا اتفاق خوبی بود. نه اینکه چون خودمان قهرمان شدیم اما معتقدم که این اتفاقات فوتبال را زیبا می کند و باید در فوتبال ما بیشتر شود."


او افزود:" خوشحالم که تیم آقای جلالی هم به احتمال زیاد در لیگ برتر می ماند اما از طرفی ناراحتم که در قبال زحمتی که بچه ها کشیدند و دوندگی و کارتاکتیکی که انجام دادند به حقشان نرسیدند. بچه ها در این بازی واقعا با جان و دل بازی کردند."


دستیار یحیی گل محمدی درباره بازی باقیمانده پرسپولیس درلیگ برتر گفت:" ما پرسپولیس هستیم و باید در تمام بازی ها با قدرت ظاهر شویم. قبول دارم تیم به خاطر قهرمانی کمی از نظر انگیزه ای افت کرده اما این مقدار طبیعی است. ما هرچه سریعتر این را مدیریت می کنیم چون می خواهیم در دو بازی آینده برابر سایپا و استقلال با تمام قدرت به میدان برویم."


مربی پرسپولیس در ادامه درباره مطرح شدن برخی از اسامی به عنوان گزینه های پرسپولیس برای فصل آینده گفت:" آقای گل محمدی همیشه گفته است که اولویت ما حفظ بازیکنان خودمان است و در کنارش هم دوست داریم ۵-۶ بازیکن خوب را به تیم اضافه کنیم." او درباره جدایی بازیکنان از پرسپولیس هم گفت:" طبیعی است که در فصل نقل و انتقالات تعدادی بازیکن جا به جا شوند اما ما اکثر بازیکنانمان را می خواهیم و از باشگاه خواسته ایم که آن ها را حفظ کنند. اما با توجه به فشردگی بازی ها هم طرحی در ذهنمان داریم که هنوز اقدامی نکردیم و منتظر هستیم که بازی ها تمام شود."


او اضافه کرد:" در فضای مجازی می بینم که هر روز برای ما بازیکنان مختلفی را در نظر می گیرند. شاید اصلا خود این بازیکنان هم روحشان خبر نداشته است. اما این لیست ها و اسامی هم مجازی بوده و واقعی نیستند. " مطهری درباره نقل و انتقالات پرسپولیس ادامه داد:" البته نقل و انتقالات یک بخشی اش دست ما است و بخش دیگری باشگاه است که باید تلاش زیادی بکند تا بازیکنان را حفظ و آن هایی را که نیاز داریم جذب کند."


او در بخش دیگری از صحبت هایش درباره اخراج کمال کامیابی نیا و کارتهایی که بازیکنان پرسپولیس می گیرند گفت:" به نظرم اخراج کمال سخت گیرانه بود. من با داور صحبت کردم گفت سابق پا را زد اما هنوز فیلم این صحنه را ندیده ام . احساسم این است که باید کارت زرد می داد. از طرف دیگر می بینم می گویند چرا با این بازیکنان صحبت نمی شود که کارت نگیرند. ما بازیکنان جلسات فنی زیادی داریم و درباره این مسایل هم قطعا صحبت می کنیم. اما در زمان مسابقه ضربان بازیکن بالا است و برخی اتفاقات اجتناب ناپذیر وجزئی از طبیعت فوتبال است."


مطهری در قسمت آخر صحبت هایش با اشاره به کری هایی که اینروزها درباره دربی از سوی دو طرف خوانده می شود گفت:" کری خواندن نمک فوتبال است و فضا را گرم می کند تا تماشاگران لذت بیشتری ببرند اما این کری ها نباید منجر به بی احترامی شود که متاسفانه می بینیم این اتفاق گاهی می افتد. من فکر می کنم باید به همدیگر احترام بگذاریم و هرکسی بیشتر تیم خودش را تعقیب و به دنبال موفقیت تیم خودش باشد. اتفاقی که می بینم در فوتبال اروپا رخ داده است و احترام متقابل وجود دارد."

تگ ها


حمید مطهری پرسپولیس تهران