مظاهری جایگزین بیرانوند می شود؟

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : گویاپرسپولیسومظاهریمذاکره هایی انجام داده و البته ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

گویا پرسپولیس و مظاهری مذاکره هایی انجام داده و البته به توافق هایی نیز رسیده اند. مظاهری که گزینه اصلی جانشینی علیرضا بیرانوند در پرسپولیس است، یک فصل دیگر با ذوب آهن قرارداد دارد.

پرسپولیس با علیرضا بیرانوند به مشکل خورده و هر روز شایعه جدایی این دروازه بان جدی تر از روز قبل به گوش می رسد.

بیرانوند که ابتدای فصل قبل پیراهن پرسپولیس را پوشید تا پس از عملکرد ضعیف سوشا مکانی و الکساندر لوبانوف، سر و سامانی به دروازه پرسپولیس بدهد، حالا پس از کسب عنوان قهرمانی با این تیم در آستانه جدایی قرار گرفته و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.

باشگاه پرسپولیس برخلاف عملکرد فنی، دل خوشی از بیرانوند ندارد. مصاحبه های گاه و بیگاه او- بخصوص بعد از بازی با ذوب آهن در لیگ برتر- و البته علاقه بی حد او برای جدایی و حضور در تیم های خارجی باعث شده تا این دروازه بان ۲۵ ساله از چشم مدیران پرسپولیس بیفتد و آنها را به صرافت بیندازد تا دروازه بان جدیدی جذب کنند.

بیرانوند که همین چند هفته قبل قرارداد خود را با پرسپولیس تا سال ۱۴۰۰ تمدید کرد تصورش را نمی کرد فقط چند روز بعد نزدیکی های در خروج قرار بگیرد و اخبار مذاکره باشگاه پرسپولیس با سایر دروازه بان های لیگ برتری را بشنود.

علیرضا بیرانوند تنها چند دقیقه پس از تمدید قرارداد مصاحبه ای انجام داد و از سایر دروازه بان ها خواست تا فکر حضور در پرسپولیس را از ذهن خود بیرون کنند.

این اتفاق اما رخ نداد چون بیرانوند قرارداد سفیدی را امضا کرد که روی آن مبلغی درج نشده بود.

پرسپولیس و بیرانوند بر سر مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای فصل بعد توافق کرده بودند اما فقط شفاهی.

مدیران پرسپولیس توافق شفاهی را نادیده گرفتند و در قرارداد سفید مبلغ ۹۵۰ میلیون را نوشتند. همین مساله ناراحتی و عصبانیت بیرانوند را در پی داشت.

علیرضا بیرانوند با مدیران پرسپولیس وارد چالش شد و دوباره پیشنهادهای خارجی خود را به رخ آنها کشید تا این بار بحث جدایی او جدی تر از همیشه به گوش برسد. همین موضوع تحرکات مدیران پرسپولیس را در فصل نقل و انتقالات آغاز کرد.

آنها تلاش کردند تا با دروازه بانی در حد و اندازه های پرسپولیس وارد مذاکره شوند و برای جذب او اقدام کنند. این دروازه بان هم کسی نبود جز محمدرشید مظاهری که ظاهرا برانکو روی او نظر مثبت دارد و عملکرد فنی اش را نیز بارها تایید کرده است.

گویا پرسپولیس و مظاهری مذاکره هایی انجام داده و البته به توافق هایی نیز رسیده اند. مظاهری که گزینه اصلی جانشینی بیرانوند در پرسپولیس است، یک فصل دیگر با ذوب آهن قرارداد دارد و مشخص نیست آیا می تواند رضایتنامه خود را از مدیران این باشگاه دریافت کند یا نه.

این دروازه بان ۲۸ ساله که طی سه فصل اخیر یکی از بهترین دروازه بان های لیگ برتر بوده و البته یک پای ثابت فهرست بازیکنان تیم ملی، بدش نمی آید در سال جام جهانی پیراهن پرسپولیس را بپوشد و در این تیم بازی کند.

مظاهری که پیش تر پیراهن استقلال اهواز، فولاد و تیم المپیک را بر تن کرده، تنها یک مانع برای حضور در پرسپولیس پیش روی خود دارد.

مشکلی به نام رضایتنامه باعث شده تا حضور مظاهری در پرسپولیس فعلا رسانه ای نشود و صحبتی درباره آن صورت نگیرد. دروازه بان ذوب آهن که اتفاقا در تیم ملی نیز یکی از رقبای علیرضا بیرانوند محسوب می شود، اهداف بزرگی در سر دارد؛ اینکه بتواند دومین بازی ملی خود را انجام بدهد و بیش از گذشته به دروازه تیم ملی نزدیک شود.

مظاهری که در رقابت های مقدماتی جام جهانی و مقابل هند نخستین بازی رسمی خود را برای تیم ملی انجام داد امیدوار است با برطرف شدن موانع حضورش در پرسپولیس بتواند حتی به پیراهن شماره یک تیم ملی برسد و از بیرانوند سبقت بگیرد.

دیروز امیر قلعه نویی با مسوولان باشگاه ذوب آهن به توافق رسید تا در لیگ هفدهم روی نیمکت این تیم بنشیند.

با توجه به علاقه ای که قلعه نویی به سبک دروازه بانی مظاهری دارد، بعید است او به همین راحتی ها با صدور رضایتنامه این دروازه بان ملی پوش موافقت کند. تنها یک راهکار باقی می ماند.

آن هم پرداخت مبلغی هنگفت برای دریافت رضایتنامه مظاهری است. مبلغی که گفته می شود شاید بخشی از آن را طلب های چند صد میلیونی او از باشگاه ذوب آهن تامین کند.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال