مظاهری: نمی‌توانم با مددی سر یک میز بنشینم

فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به شکلی تلخ برای استقلال تهران به پایان رسید و آبی‌های پایتخت حتی قهرمانی در جام حذفی را هم از دست دادند....

به گزارش ورزش سه، شاید اگر بیژن حیدری پنالتی مهار شده فولاد توسط رشید مظاهری را تکرار نمی‌داد سرنوشت قهرمانی هم تغییر می‌کرد ولی جالب اینجا است که مظاهری تاکید می‌کند داور در آن صحنه تصمیم قانونی گرفت و پنالتی را تکرار کرد. رشید مظاهری در گفت‌وگو با همشهری ورزشی در خصوص از دست دادن قهرمانی در جام حذفی صحبت کرده که البته بحث به موضوع جدایی این بازیکن از استقلال هم کشیده شده است؛ اینکه شایعه شده رشید قرار است فصل آینده راهی سپاهان شود. 

حتما بابت از دست دادن قهرمانی خیلی ناراحتی؟


نمی‌دانم چه باید بگویم ولی واقعا همه ما ناراحت هستیم و از ناراحتی تا صبح نخوابیدم. ما شرمنده هواداران استقلال شدیم ولی آنها بدانند که نهایت تلاش خودمان را انجام دادیم ولی متاسفانه قهرمان نشدیم. فکر می‌کنم بازیکنان و دروازه‌بان فولاد در زدن و مهار پنالتی‌ها عملکرد بهتری نسبت به ما داشتند و در نهایت هم قهرمان شدند.

قهرمانی حق فولاد بود؟


نمی‌دانم حقشان بود یا نه و دوست هم ندارم با کنایه یا طعنه حرف بزنم. فقط این را می‌گویم که گلر و بازیکنان فولاد در ضربات پنالتی عملکرد بهتری داشتند.

در مورد مهار پنالتی مهران موسوی صحبت کن که داور در نهایت تکرار داد و پنالتی دوم هم تبدیل به گل شد. بابت این اتفاق از داور مسابقه ناراحت نیستی؟


من آقای حیدری را می‌شناسم و ایشان داوری است که کم اشتباه می‌کند. خودم حس کردم که جلو آمدم و زیاد هم اعتراض نکردم، در فوتبال قانون قانون است و نمی‌توان گفت فلان صحنه سخت‌گیرانه است. وقتی بازیکنی در آفساید است باید آفساید گرفته شود، حتی اگر میلیمتری باشد. من بعد از بازی فیلم را دیدم و فکر می‌کنم که جلو آمدم و ایمان دارم داور هم در آن صحنه تصمیم درستی گرفت و پنالتی را تکرار داد. من دوست داشتم با تمام توانم در ضربات پنالتی به استقلال کمک کنم ولی متاسفانه اتفاقات دیگری رخ داد.

فصل برای استقلال بودن جام تمام شد. خودت این پیش‌بینی را می‌کردی؟


فصل برای ما به تلخی تمام شد و نمی‌دانم چه بگویم. فقط شرمنده هواداران شدیم ولی این را هم بگوییم که توسط خودی و غیر خودی به شدت تحت فشار بودیم. شاید حرف‌های من توجیه باشد ولی خیلی سختی کشیدیم و تحت فشار بودیم. شما باید ارتباط مدیریت با بازیکنان را در نظر بگیرید و باید بگویم که در فصل گذشته اتفاقات عجیبی رخ داد. با این حال هواداران همیشه از ما حمایت کردند که این برای ما اتفاق شیرین بود.

شایعات در مورد تو بسیار زیاد است. آیا قصد جدایی از استقلال را داری؟


من برای اولین بار می‌گویم که خیلی چیزها را در فصل گذشته تحمل کردم. هیچ ایرادی هم ندارد که مشکلات مالی یا بیرون نشستم را تحمل کنم ولی نمی‌توانم بی احترامی را تحمل کنم. متاسفانه از سوی مدیریت باشگاه به من بی احترامی شد و باید برای آینده اگر صحبتی صورت بگیرد، در مورد خیلی چیزها تمام حجت کنم. 

پس هنوز جدایی‌ات از استقلال قطعی نیست؟


من بعید می‌دانم بتوانم با آقای مددی سر یک میز بنشینم چون نمی‌توانم. ما امسال خیلی به مشکل خوردیم. 

درست است که با سپاهان مذاکره کردی و قرار است به این تیم بروی؟


تا الان هیچ مذاکره‌ای با سپاهان نداشتم. 

دوست داری اگر شرایط مناسب و طبق خواسته تو بود، در استقلال بمانی؟


حضور در استقلال بزرگترین اتفاق فوتبالی من بود. چه بمانم و چه جدا شوم، باید بگویم که بازی در استقلال یک اتفاق معمولی نبود. این بهترین سال زندگی من بود و واقعا از بازی در استقلال لذت بردم. هواداران هم طوری رفتار کردند که وقتی به جدایی فکر می‌کنم غصه می‌خورم و ناراحت می‌شوم. من آرزو داشتم در استقلال بازی کنم ولی شخصیت خودم را هم قطعا در نظر می‌گیرم. تا الان هم با هیچ تیمی مذاکره نکردم، با هیچ تیمی. 

بالاخره می‌مانی یا به جدایی فکر می‌کنی؟


اگر شرایط مناسب باشد طبیعتا دوست ندارم جدا شوم ولی بعید می‌دانم با آقای مددی سر یک میز بنشینم. در آخر صحبت‌هایم نیز باید بگویم که استقلال تیم بزرگ و با اصالتی است و نیاز به آدم‌های بزرگ و کاربلد دارد. آدم‌های کوچک به درد استقلال نمی‌خوردند. صحبت من با مدیریت باشگاه است، شاید دوباره مشکلاتی برایم ایجاد شود ولی باید حرف‌هایم را می‌زدم.

کار کردن با فرهاد مجیدی چطور بود؟


همیشه ارتباط عاطفی خوبی بین بازیکنان و سرمربی وجود داشت و از کار کردن با آقای مجیدی لذت بردم. ایشان برای تیم زحمت کشید.

مصاحبه: امیرحسین اعظمی

تگ ها


استقلال تهران محمد رشید مظاهری