مظاهری و دروازه ای که نمی لرزد (عکس)

رشید مظاهری در نخستین حضورش با پیراهن استقلال، خوب عمل کرد تا خیال هواداران را از خودش راحت کند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در حالی با تک گل زیبای میلیچ توانست ۳ امتیاز حساس را از این دیدار سخت به دست بیاورد که ممکن بود در ثانیه های پایانی این دیدار، باز هم دروازه این تیم باز شود. 


در دقیقه ۹۳، توپ در حال بیرون رفتن از کنار دروازه و به دست آمدن یک کرنر برای ماشین سازی بود که عارف غلامی مدافع آبی ها مانع از کرنر شدن این توپ شد و آن را به بیرون زد تا یک پرتاب اوت برای ماشین سازی به دست بیاید. بازیکنان ماشین سازی این پرتاب را بلند به روی دروازه استقلال ارسال کردند که با ضربه سر خوب مهدی رستمی همراه شد و در حالی که توپ به گوشه سمت راست دروازه استقلال می رفت، رشید مظاهری با یک پرش و شیرجه بلند به سمت توپ، با کف دست مانع از گل شدن این توپ شد.


واکنش مظاهری به حدی خوب بود که باعث تشویق افراد حاضر در استادیوم شد. او اجازه نداد کابوس ترسناک باز شدن دروازه در دقایق پایانی یک بار دیگر برای استقلال تکرار شود. اتفاقی که مشابهش اتفاقا در برابر همین ماشین سازی  تکرار شد و آبی پوشان در لحظات پایانی امتیازات مهمی را از دست دادند.


مظاهری که پیوستنش به استقلال جنجال زیادی به پا کرد و حتی مسئولین تیم سابقش یعنی تراکتور از او به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون شکایت کردند، تا همین اواخر درگیر این پرونده بود. در حالی که خیلی ها گمان می کردند که مظاهری ممکن است بخاطر این پرونده محکوم شود و یا اینکه مدتی را نتواند برای استقلال به میدان برود، اما نه تنها این سنگربان ملی پوش توانست در پرونده حقوقی علیه تی تی ها برنده شود، بلکه شروع بسیار خوبی با تیمش داشت.


سنگربان استقلال در دیدار مقابل ماشین سازی هر چند یک بار توپ به تیر دروازه اش برخورد کرد ولی ۲ سیو خوب داشت و با ۳ خروج موفق از دروازه و یک بازیابی، عملکرد خوبی را در نخستین دیدار با پیراهن استقلال نشان داد تا با کسب نمره ۷.۱، یکی از بهترین های تیمش باشد.


حالا و با حضور رشید مظاهری در درون قفس توری استقلال، خیال هواداران این تیم بابت حضور دو سنگربان تراز اول و آماده، راحت شده و آنها می توانند با خیالی آسوده به فکر تقویت سایر پست های تیمشان باشند.

تگ ها


استقلال تهران محمد رشید مظاهری