مظاهری و لک روز خوبی نداشتند/ خط دفاع استقلال و پرسپولیس ضعیف است

کارشناس فوتبال با بیان این نکته که آسیب پذیری در دفاع وجه مشترک استقلال و پرسپولیس است، اضافه کرد: برخلاف بازیهای گذشته مظاهری و لک هم فرم خوبی نداشتند....

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال و مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس بیان داشت: بر خلاف آنچه خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس در این بازی فوق‌العاده بود، من معتقدم هیچیک از دو تیم برنامه کافی برای رسیدن به پیروزی نداشتند و اگر یک تیم در پایان پیروز می‌شد، از شانس خوبش بود. دو تیم بی هدف و بی برنامه بودند و تنها ضعف مفرط خطوط دفاعی تیم‌ها بود که تیم مقابل را در موقعیت‌های گلزنی قرار می‌داد.

وی اضافه کرد: از ابتدای فصل خطوط دفاعی هر دو تیم آسیب پذیر بودند اما حضور دو دروازه‌بان خوب درون دروازه دو تیم باعث شد تا آمار گل‌های خورده آنها کم شود و این ضعف دیده نشود. در دربی دو دروازه‌بان هم در فرم ایده آل نبودند تا شاهد این ۴ گل باشیم.

اقبالی بیان داشت: به سمت دروازه پرسپولیس که عملاً همان دو توپ رفت و هر دو گل شد و روی دروازه استقلال هم که ۵ خط جدی ایجاد شد، ۳ تا از آنها توسط بازیکنان پرسپولیس از دست رفت و ۲ موقعیت هم که تبدیل به گل شد. به جز این، در هیچ کجای بازی دیده نشد یک خطر روی دروازه یکی از آنها ایجاد شود و یک دروازه‌بان واکنش فوق‌العاده‌ای نشان دهد.

کارشناس فوتبال در خصوص خط دفاعی استقلال گفت: در این خط دفاعی بازیکنان شرح وظیفه شان را نمی‌دانند و برای همین است در صحنه گل اول پرسپولس دو مدافع با هم قاطی می‌کنند. در این صحنه ارتباط کلامی هم وجود نداشت و بازیکنان نمی‌دانستند کدام یک باید پوشش بدهد، کدام یک باید به سمت توپ یا بازیکن حریف برود.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: نیمه اول فوتبال خیلی خوبی ندیدیم و این بازی چنگی به دل نزد اما در نیمه دوم انصافاً بازی زیبایی را دیدیم. پرسپولیس در نیمه دوم با اعتماد به نفس بهتری بازی کرد و بعد از اینکه گل مساوی را زد برای رسیدن به گل دوم عطش بیشتری پیدا کرد. آنها در نیمه دوم صاحب چند موقعیت شدند و نورالهی بدشانس یا شاید هم کم دقت بود که نتوانست از این فرصتها استفاده کند.

وی اضافه کرد: بعد از گل دوم پرسپولیس، استقلال به بازی مستقیم روی آورد و سعی داشت با استفاده از توپ‌های بلند به گل برسد که در ثانیه‌های پایانی نیز یک نابغه مثل قائدی بازی را به مساوی بکشد.

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران مسعود اقبالی تیم فوتبال پرسپولیس دربی ۹۴ دربی کانتی