مظفری‌زاده: در داوری جوانگرایی نکردیم و دستمان خالیست

سعید مظفری زاده پیشکسوت داوری با انتقاد از شیوه مدیریت و تصمیمات کمیته داوران، خواستار جوانگرایی در داوری شد....

به گزارش "ورزش سه"، سعید مظفری زاده پیشکسوت داوری در گفتگو با برنامه ورزش و مردم در مورد شرایط داوری فوتبال ایران و خروج نام علیرضا فغانی از لیست داوران الیت و بازگشت دوباره او به این لیست گفت: آقای مرادی گفتند که کمیته داوران تصمیم گرفتند که آقای فغانی در لیست داوران باشد و حتی صورتجلسه ای تنظیم و آن را امضا کردند. ما می گوئیم که کمیته داوران باید مستقل باشد. مگر می شود که کمیته داوران تصمیمی را بگیرد و صورتجلسه آن را امضا کند و فردای آن روز، مسئول کمیته داوران تصمیم اعضای کمیته را رد کند و نفر اول لیست داوران بین المللی ما را حذف کند.


مظفری زاده گفت: نهایتا روز بعدش، مسئولین بالارتبه فدراسیون نظیر آقای نبی و بهاروند دستور بدهند که سریعا به این موضوع رسیدگی شود. زمانی که ما کمیته ای داریم که نظر جمعی را لحاظ می کند، باید به نظر آنها احترام گذاشت. این یک علامت سوال بزرگ است که چطور کمیته داوران یک تصمیمی می گیرد و یک شخص آن تصمیم را وتو می کند و فضای داوری را به هم می ریزد که نهایتا مسئولین فدراسیون بیایند دخالت کنند و تصمیم دوستان را اصلاح کنند.


وی ادامه داد: ما پشتوانه سازی و جوانگرایی نکردیم و به همین دلیل دستمان خالی است این را مدیریت کمیته داوران به آن اعتراف کردند. فدراسیون فوتبال نزدیک به ۱۶ هزار دلار هزینه کرده است تا آقای عرب براقی در این جایگاه قرار بگیرند. ایشان پس از پایان همین کلاسی که در آن حضور داشت، می توانست داور الیت B آسیا شود. 


او گفت: از سال ۲۰۱۰ به بعد، داورانی که در آسیا معروف شدند، کسانی بودند که در مدارس و آکادمی فوتبال آسیا حضور داشتند. داوری که چند گام را برداشته، از اوج به پایین می کشیم، تا بعدا شاید به لیست داوران اضافه شود. در اینجا مدیریت چه کاری انجام می دهد؟ چرا هزینه ای که فدراسیون انجام داده را با دست خودمان نابود می کنند؟


او اضافه کرد: مدیریت صحیح این بود که داور جوانی را به لیست اضافه کنیم. داورانی مانند آقایان منصوریان، عرب براقی و... که آینده جامعه داوری هستند را می توانستیم به لیست اضافه کنیم. خود آقای مرادی مثال زدند که چند داور الیت را کنار گذاشتیم و داوران جوانی آوردیم که من به همان تصمیم هم انتقاد دارم.


مظفری زاده ادامه داد: زمانی که آقای مرادی عضو کمیته داوران بودند، یدالله جهانبازی که برای مرحله پایانی قهرمانی نوجوانان آسیا رسیده بود و AFC روی او نظر داشت تا به درجه الیت A آسیا برسد، اما او را در اوج جایگاهی که قرار داشت، او را از لیست خارج کردند و کسانی را اضافه کردند که هیچ گاه به جایگاه جهانبازی نزدیک هم نشدند.


وی در پایان گفت: از مسئولین فدراسیون فوتبال خواهش میکنم همانطوری که به بخش های دیگر فوتبال بها می دهند، به داوری نیز توجه داشته باشند. این تغییرات پی در پی مدیریتی در داوری جز لطمه زدن به داوری، عایدی دیگری ندارد.

تگ ها


کمیته داوران سعید مظفری زاده