مظفری: وضعیت داوری به‌هیچ‌وجه شایسته فوتبال ایران نیست!

نوید مظفری کارشناس داوری فوتبال کشورمان پس از حواشی فراوان نسبت به وضعیت داوری، در مورد این موضوع صحبت کرد...

به گزارش مدال، نوید مظفری، کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: براساس آمار در مدت زمان مشابه ضریب خطای داوران در فصل جاری به نسبت فصل گذشته افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که با افزایش دانش و بهره‌مندی از امکانات بیشتر در داوری ایران و جهان باید این ضریب روند نزولی به خود می‌گرفت و یا حداقل ثابت باقی می‌ماند. البته که اشتباهات داوری فوتبال ایران تنها در لیگ برتر نیست و در سایر لیگ‌ها نیز به مراتب شرایط بدتری را شاهد هستیم، وضعیتی که به هیچ‌وجه شایسته فوتبال ایران نیست.

مظفری همچنین فلسفه استفاده از داوران پشت دروازه را زیر سؤال برد و گفت: مجموعه فوتبال ایران در اواخر سال گذشته برای استفاده از داوران پشت دروازه به تصمیم رسیده و آن را عملیاتی کرد، اما جامعه فوتبال و لیگ برتر ایران تاکنون چه سودی از اضافه شدن این داوران برده است؟ داوران پشت دروازه به واقع چه‌کاره‌اند؟ آیا آنان نباید در تصمیم‌گیری به داور کمک کنند؟ چرا در تصمیم‌گیری‌ها به خصوص در صحنه‌هایی که نزدیک هستند اظهار نظر نمی‌کنند؟ در این مدت تنها در سه یا چهار صحنه مشکوک به داور وسط در گرفتن تصمیم درست کمک کردند که به هیچ‌وجه آمار قابل قبولی نیست. متأسفانه این داوران به جای تصمیم‌گیری تنها نظاره‌گر هستند که با این شرایط مناسب‌تر است از آنان استفاده نشود.

بیشتر بخوانید:

کارشناس داوری: گل دوم پیکان به استقلال مردود بود

تگ ها


اشتباهات داوری اعتراض به داوری کمیته داوران ایران نوید مظفری هدایت ممبینی لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال