معاوضه لوکاکو – دیبالا؛ جنگ روانی یووه و اینتر!

برنده واقعی جابه‌جایی پائولو دیبالا و روملو لوکاکو بین دوباشگاه منچستریونایتد و یوونتوس چه کسی خواهد بود؟...

تمام تابستان به پخش این شایعات گذشت که روملو لوکاکو در یکقدمی پوشیدن لباس اینترمیلان قرار دارد و تا چندروز آینده این انتقال نهایی خواهد شد. اما برچسب 80میلیون یورویی یونایتد مانع این ترانسفر شد. بازیکنی که آنتونیو کونته روی جذبش اصرار زیادی داشت و همه می‌دانند وقتی کونته روی خرید بازیکنی تاکید داشته باشد، نخریدنش چقدر او را در موقعیت غیرقابل کنترل قرار می‌دهد. شاید به خاطر همین اصرار و علاقه کونته بود که مدیران یووه تصمیم به جذب لوکاکو و معاوضه‌اش با دیبالا گرفتند تا جو روانی اردوی دشمن را بهم بریزند. مدیران بیانکونری خیلی خوب از روحیات کونته باخبرند. سرمربی‌ای که به خاطر جذب نشدن خوان ایتوربه دچار چالش جدی با باشگاه شد و در نهایت از یوونتوس رفت. بیانکونری می‌داند که آمدن لوکاکو به تورین، کونته را در همین ماه‌های اول حضور در نراتزوری روبه‌روی مدیران باشگاه قرار خواهد داد و چه چیزی بهتر از اینکه یکی از رقبای قهرمانی سری آ درگیر مشکلات داخلی باشد.

اما گذشته از ماجرای روانی این انتقال، آیا آمدن لوکاکو به تورین و رفتن دیبالا به یونایتد به نفع هر دوبازیکن است. برنده اول این ماجرا روملو لوکاکو خواهد بود. مهاجم 26ساله‌ای که فصل پیش نتوانست به اندازه استانداردهای خودش بازی کند و سوژه اول ترول‌های دنیا بود. اما انتقال احتمالی لوکاکو به یوونتوس، او را همبازی کریستیانو رونالدو خواهد کرد. او وارد باشگاهی می‌شود که در حال حاضر در سطحی بالاتر از منچستریونایتد قرار دارد. همه اینها را بگذارید کنار فروش احتمالی ماریو مانژوکیچ که لوکاکو را وارد ترکیب اصلی تیم خواهد کرد و جای خالی عنصر قدرت فیزیکی را در خط حمله سیاه و سفیدها پر می‌کند. لوکاکو برنده اصلی این انتقال است. از سمت دیگر بیانکونری هم با فروش دیبالا که با کادرفنی و مدیریتی باشگاه به مشکل خورده، توانسته مهاجم ناراضی‌اش را بفروشد.

اما داستان این جابه‌جایی در اردوی یونایتد متفاوت است. هرچند آنها توانسته‌اند از دست لوکاکوی افت‌کرده راحت شوند، اما جذب دیبالا نمی‌تواند هیچ قابلیت متفاوتی به خط‌حمله منچستر اضافه کند. تیمی که در پست فوروارد الکسیس سانچز، آنتونی مارسیال و مارکوس راشفورد را دارد که خصوصیاتی شبیه به همدیگر دارند و جذب پائولو دیبالا مشکلی از ناتوانی خط‌حمله یونایتد کم نمی‌کند. آمار ضعیف الکسیس سانچز و مارسیال در اولدترافورد هم دلیل دیگری است که نشان می‌دهد جذب مهاجم آرژانتینی چه ریسک بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: 

دیبالا اهرمی برای جذب لوکاکو

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات لوکاکو یوونتوس یادداشت یادداشت‌های اختصاصی روملو لوکاکو منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال