معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش: ورود بانوان به ورزشگاه‌ها انجام می‌شود

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان گفت: 30 درصد مدالهای بازیهای آسیایی جاکارتا توسط بانوان کسب شده است ......

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان گفت: 30 درصد مدال‌های باز‌ی‌های آسیایی جاکارتا توسط بانوان کسب شده است.

به گزارش مدال، فریبا محمدیان، ، اظهار کرد: در همه استان‌هاورزش بانوان با برنامه‌ریزی و حمایتی که مسئولان انجام می‌دهند روند رو به رشدیداشته به طوری که در استان اردبیل نیز نشانه‌هایی از جهش ورزش بانوان را شاهد هستیم.

 

وی با بیان اینکه به هیچ وجه در حوزه ورزش بانوان شعاری عمل نکردیم بلکه سعی کردیم شرایط مطلوب و مناسبرا تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: با تجدید نظر در برنامه‌های ارائه شده سعی کردیم تابراساس سیاست کلی وزارت ورزش و جوانان سند جامع ورزش بانوان را تدوین و تصویب کنیم تا بانوان در بهترین شرایط به فکر سلامتی و تندرستی خود باشند.
معاون امور بانوانوزارت ورزش و جوانان نمونه این طرح‌های عملیاتی را طرح ملی غربالگری ساختار قامتی بانوان روستایی و همچنین حمایت از بانوان مدال‌آور اعلام کرد و گفت: به دلیل آنکه استان‌ها در خط مقدم برنامه‌های اجرایی قرار دارند ما تلاش کردیم تا ورزش بانوان دراستان‌ها بیشتر مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.
محمدیان در مورد بازی‌هایآسیایی جاکارتا و افتخارآفرینی بانوان نیز بیان کرد: 30 درصد حجم کاروان ورزشی کشورمان را در بازی‌های آسیایی بانوان تشکیل دادند که 30 درصد مدال‌های کسب شده نیز توسط بانوان به دست آمده است.
وی ادامه داد: مااقدامات خوبی را در نیمه دوم سال با همراهی مدیران ورزشی استان‌ها در اعزام تیم‌های ورزشی بانوان در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم تا پایان امسال بخش عظیمی ازمدال‌های ورزشی کشورمان را بانوان به دست آورند.
معاون امور بانوانوزارت ورزش و جوانان از بانوان علاقمند به رشته‌های ورزشی خواست؛ تا با مراجعه به سامانه 30 دقیقه در وب‌سایت وزارت ورزش و جوانان به نشاط و تندرستی خود بها دهندتا یک تحرک و پویایی را در جمع بانوان شاهد باشیم.
محمدیان در مورد ورودبانوان به ورزشگاه‌ها اظهار کرد: ورود بانوان به ورزشگاه‌ها انجام می‌شود و درهمین استان اردبیل که میزبان مسابقات آسیایی و جهانی بود بانوان ما در ورزشگاه‌هاحاضر شده و در یک فضای مناسب نظاره‌گر مسابقات برگزار شده بودند.
وی به کمبود سالن‌های ورزشی بانوان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی سالن نیمه تمام از دولت‌های گذشته به ارث رسیده است ما بااولویت در دهه فجر امسال بخشی از این پروژه‌ها را افتتاح کرده و به بهره‌برداری می‌رسانیم.

تگ ها


المپیک