Banner

معاون سابق تراکتور: ماجرای بلبلی با ترابی متفاوت است

ماجرای قرارداد بلبلی و استقلال تهران حاشیه‌های خاص خود را دارد و اخیرا با قرارداد جنجالی مهدی ترابی با تیم فوتبال تراکتور تبریز نیز مقایسه شده است....

به گزارش مدال، علی دهقانی به مصاحبه‌های اخیر معاون سابق باشگاه استقلال واکنش نشان داد و ادعای او مبنی بر امضا قرارداد ترابی با تراکتور را تکذیب کرد.

 پس از به جریان افتادن پرونده محمد بلبلی بازیکن جدید استقلال و قرارداد داشتن این بازیکن با ۳ باشگاه، بعضی افراد و رسانه‌ها آن را به پرونده جنجالی مهدی ترابی و قراردادش با سه باشگاه تراکتور، پرسپولیس و سایپا تشبیه کردند و معتقد بودند رای دو پرونده باید شبیه هم باشد اما معاون ورزشی سابق باشگاه تراکتور چنین ادعایی را درگفت‌وگو با ایسنا رد کرد.

علی دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده ترابی با باشگاه تراکتور عنوان کرد: زمانی که من به عنوان معاون ورزشی در باشگاه تراکتور حضور داشتم، مدیرعامل وقت یعنی اسدی این پرونده را که مورد مناقشه بود به من سپرد و من هم پیگری‌های لازم را در قبال آن را انجام دادم. ماهیت تراکتور تا قبل از سپرده شدن به زنوزی، تیمی نظامی بود که سهام عمده آن در دست سپاه عاشورا بود. ترابی تصمیم به رفتن به خدمت سربازی می‌کند و دفترچه‌ خدمتش را می‌گیرد. در این بین مدیرعامل وقت تراکتور یعنی مصطفی آجرلو جلسه‌ای را با ترابی می‌گذارد اما قراردادی را امضا نمی کنند چون قرارداد باید شماره‌نامه، مبلغ و مهر باشگاه را داشته باشد ولی چیزی که بین این دو نوشته می‌شود تنها یک تفاهم‌ناهه ساده است که هیچ‌کدام را شامل نمی شد.

وی افزود: در این تفاهم‌نامه آمده بود که اگر ترابی دفترچه‌اش را ارسال می‌کرد و کد خدمتی دریافت می کرد و اعزام به خدمت می‌شد، باشگاه تراکتور می توانست با توجه به آیین‌نامه نقل و انتقالاتی و جذب بازیکن سرباز توسط تراکتور به عضویت این تیم در بیاید. اتفاقی که هیچوقت نیفتاد زیرا بازیکن سابق سایپا تصمیم گرفت با آیین‌نامه جدید نیروهای مسلح در دانشگاه ادامه تحصیل دهد و چون بازیکن تیم ملی بودند مسیر خود را تغییر می دهند. همین باعث شد تفاهم‌نامه از اعتبار بیفتد، مضاف بر این که ترابی قبل از حضور در پرسپولیس عضو سایپا بود و بر عکس بلبلی قراردادش را با تیمش فسخ نکرده بود. او در آن زمان نه از سایپا جدا شد و نه با تراکتور قرارداد امضا کرد.

دهقانی درباره مالکیت زنوزی و ادعای او برای استفاده از ترابی به عنوان بازیکنی که با باشگاه تراکتور قرارداد دارد، تصریح کرد: نقل و انتقالات باشگاه از سپاه عاشورا به زنوزی طول کشیده بود و این توافق را با سپاه انجام دادند که تا پایان فصل گذشته بازیکنان سربازی که قبل از خصوصی شدن باشگاه به تراکتور پیوسته‌اند، برای همین تیم توپ بزنند اما دیگر نمی تواند بازیکن سرباز جذب کند. زنوزی فکر می‌کرد که ترابی در آن تاریخ سرباز شده است و به اسدی دستور پیگیری داده شد اما با پیگیری‌های من به زنوزی اطلاع دادیم که قراردادی بین تراکتور و ترابی امضا نشده است و در مسیر مذاکره این بازیکن با باشگاه، بازیکن فعلی پرسپولیس نظرش را تغییر داده و ادامه تحصیل را انتخاب کرده است. همچنین در آن زمان، وثوق احمدی مسئولیت کمیته تعیین وضعیت را داشت و پرونده را به دقت بررسی کرد و اگر تخلفی صورت می‌گرفت او به شدت برخورد می‌کرد.

 معاون ورزشی سابق باشگاه تراکتور درباره مصاحبه‌ خطیر درباره پرونده ترابی و بلبلی و شباهت این دو گفت: از دوستانی که در باشگاه‌های دیگر حضور دارند یا داشتند و اطلاعات کاملی هم ندارند، می‌خواهم با کمی تامل  مصاحبه کنند زیرا برای هواداران شائبه ایجاد می‌کنند و باعث التهاب در زمین و روی سکوها می‌شود. همین نکته باعث می‌شود دیگر از فوتبال لذت نبریم و درگیر حواشی بشویم. در پرونده بلبلی فسخی اتفاق افتاده و قررادادی با امضا طرفین، شماره‌نامه ، مبلغ و مهر به ثبت رسیده است که این کاملا متفاوت از تفاهم‌نامه تراکتور و ترابی است. چه تخلفی اتفاق افتاده بود که ترابی یا باشگاه تراکتور باید محروم می‌شد؟ به نظر من پرونده بلبلی، طارمی و ترابی کاملا مجزا و متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

مالک سپید رود: استقلال می توانست بازیکنش را نجات دهد!

تگ ها


محرومیت محمد بلبلی قرارداد محمد بلبلی محرومیت بلبلی بلبلی استقلال محمد بلبلی استقلال قرارداد مهدی ترابی پرسپولیس استقلال تراکتور لیگ برتر خلیج فارس فوتبال