معتمدی؛ ستاره جدید وزنه برداری ایران و جهان

رسول متعمدی با کسب مدال طلای مجموع دسته ۱۰۲ کیلوگرم بار دیگر پرچم ایران را در مسابقات جهانی بالا برد....

به گزارش "ورزش سه"، چند روزی از شروع مسابقات جهانی وزنه برداری ۲۰۲۱ به میزبانی تاشکند ازبکستان می گذرد و تنها اتفاق خوب و امیدوار کننده برای ایران تا قبل از مسابقات امشب، دو نقره و یک برنز میرمصطفی جوادی در دسته ۸۱ کیلوگرم بود. 


در حالی که وزنه برداران ایرانی در اوزان ۸۹ و ۹۶ کیلوگرم عملکرد مناسبی نداشتند و دستشان از مدال کوتاه ماند، امشب ایران با دو وزنه بردار یعنی رسول معتمدی و امیر حقوقی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم حاضر شد. 


رسول معتمدی در حرکت یکضرب عملکرد نسبتا موفقی داشت و نقره یکضرب را از آن خود کرد. وی توانست در تلاش دوم و سوم ۱۷۰ و ۱۷۷ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد؛ در حالی که نفر اول از کره جنوبی وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرده بود. 


امیر حقوقی دیگر ملی پوش ایران هم توانست ۱۶۷ و ۱۷۲ کیلو را در تلاش اول و دوم ثبت کند و در یکضرب به مقام پنجم بسنده کرد. 


اما در حرکت دوضرب که رقابت به اوج خود رسیده بود، بعد از اینکه وزنه بردار کره ای در حرکت آخر نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را مهار کند و بعد از بالا بردن وزنه، آن را با وجود اصرار زیاد به زمین انداخت، رسول معتمدی با اعتماد به نفس بالا روی تخته حاضر شد و با ثبت وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی به نام خود، هم طلای دوضرب و هم طلای مجموع را به نام خود کرد. رسول معتمدی توانست در حرکت اول دوضرب ۲۱۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد، اما در حرکت دوم ۲۲۰ کیلوگرم را یک بار به زمین انداخت. 


رسول معتمدی در مجموع رکورد ۳۹۷ کیلوگرم را به نام خود کرد و طلای دوضرب و مجموع و نقره یکضرب را به گردن آویخت تا برای اولین بار در این رقابت ها سرود ایران در سالن مسابقات پخش شود. 


امیر حقوقی دیگر وزنه‌بردار ایران در این دسته هم با ثبت رکورد ۲۱۶ کیلوگرم در دوضرب و ۳۸۸ کیلوگرم در مجموع به کار خود پایان داد و برنز مجموع را به دست آورد.

تگ ها


وزنه برداری