معجزه آنچلوتی؛ رستاخیز ستاره‌های فراموش‌شده زیدان

گرت بیل و ایسکو که به دست زیدان تقریبا محو شده بودند، حالا با کارلو آنچلوتی در حال بازگشت به روزهای اوج خود هستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال مادرید فصل جدید را با کارلو آنچلوتی استارت زد. مربی ایتالیایی به رئال بازگشت و جانشین زین الدین زیدان شد تا شاید ماموریت نیمه تمامش یعنی فتح لالیگا را به سرانجام برساند.

دو هفته از شروع لالیگا گذشته و رئال با کسب برتری ۱-۴ برابر آلاوس و تساوی ۳-۳ دیشب مقابل لوانته، در رده دوم پس از اتلتیکو قرار دارد.

از مهمترین نکات تیم آنچلوتی در دو هفته اخیر، استفاده بهینه او از بازیکنانی است که در دوران زیدان فراموش شده بودند. گرت بیل و ایسکو دو ستاره ای که مورد توجه زیدان قرار نداشتند، زیر نظر کارلتو در حال بازگشت به روزهای اوج خود هستند.

گرت بیل که بهترین روزهای فوتبالی اش را بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ با آنچلوتی تجربه کرده، در دو بازی اخیر رئال از ابتدا در ترکیب قرار داشت. اتفاقی که از فوریه ۲۰۲۰ و برابر اوساسونا و سلتا تکرار نشده بود. بیل دقیقه ۵ روی پاس کریم بنزما توانست اولین گل بازی را به ثمر برساند و به طلسم ۱۹ ماهه خود در رئال پایان دهد. آخرین بار بیل در ژانویه ۲۰۲۰ توانسته بود دروازه یونیونیستا را در کوپا دل ری باز کند.

آخرین گل های او برای رئال در لالیگا نیز به سپتامبر ۲۰۱۹ برابر ویارئال بر می گشت که موفق به دبل شد. بیل بیش از ۵۷۰ روز بود که نتوانسته بود گلزنی کند و پس از زدن تنها سه گل در لالیگای ۲۰-۲۰۱۹ تصمیم گرفت قرضی به تاتنهام برود تا برای یورو ۲۰۲۰ روی فرم باشد.

آنچلوتی در نشست خبری دو ماه پیش خود در مورد بیل گفته بود که او باید در زمین ثابت کند شایسته فیکس شدن است و بیل دیشب بار دیگر نشان داد که لیاقت اعتماد دوباره را دارد. کارلتو همچنین گفته بود که هرچند بیل در تاتنهام زیاد بازی نکرد ولی بیش از اندازه گلزنی کرد(۱۴ گل) و به همین دلیل باید به وی فرصتی دوباره داد.

دیگر بازیکن متحول شده زیر نظر کارلتو ایسکو است. او دیشب در غیاب لوکا مودریچ فیکس بود و تا زمان تعویض، بهترین بازیکن رئال بود ولی پس از عقب افتادن رئال از لوانته، آنچلوتی تصمیم به تغییر تاکتیک گرفت تا ایسکو به نوعی قربانی شود ولی او در ۶۰ دقیقه حضورش نشان داد که به تدریج در حال تبیدل شدن به ایسکوی سابق است.

در واقع کارلتو در همین ابتدای کار توانسته دست به کاری غیرممکن بزند؛ زنده کردن گرت بیل و ایسکو.

تگ ها


ایسکو گرت بیل فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال