معجزه ویارئال با دستان یک گلر نیمکت نشین

ویارئال شب گذشته در حالی موفق شد در ماراتن پنالتی ها از سد منچستریونایتد بگذرد که جرونیمو رولی سنگربان زیردریایی ها، گلر ذخیره این تیم شب خوبی را سپری کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار پایانی لیگ اروپا در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ شب گذشته با قهرمانی ویارئال در استادیوم میسکی لهستان به پایان رسید. دیدار حساسی که پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم، تکلیف برنده آن در ضربات پنالتی مشخص شد.


در این مسابقه ابتدا جرارد مورنو در دقیقه ۲۹ زیر دریایی های زرد را پیش انداخت اما در دقیقه ۵۵ این ادینسون کاوانی بود که گل تساوی شیاطین سرخ را وارد دروازه ویارئال کرد و بازی در پایان ۹۰ دقیقه و همچنین پس از ۳۰ دقیقه وقت های اضافی، با تساوی یک – یک به پایان رسید تا ضربات پنالتی تکلیف تیم قهرمان را مشخص کند.


در ماراتن عجیب ضربات پنالتی هر دو تیم ۱۰ پنالتی خود را وارد دروازه کردند و نوبت به دروازه بانان دو تیم رسید تا پشت ضربه پنالتی قرار بگیرند. ابتدا جرونیمو رولی سنگربان ویارئال به زیبایی دروازه منچستر را باز کرد و سپس نوبت به داوید دخیا گلر شیاطین سرخ رسید که ضربه او توسط رولی مهار شد تا ویارئال در اولین فینال اروپایی خود، جام قهرمانی را بالای سر ببرد.


جرونیمو رولی گلر ۲۹ ساله و آرژانتینی ویارئال که در این مسابقه یک سیو نیز در جریان بازی داشت، چندین بار جهت ضربات پنالتی بازیکنان منچستر را درست تشخیص داد که هر بار با بدشانسی قادر به مهار توپ نمی شد که بارزترین آنها ضربه پنالتی لوک شاو بود که توپ از زیر دستان رولی وارد دروازه شد.


جرونیمو رولی که سابقه حضور در منچسترسیتی را نیز در کارنامه دارد، شب گذشته پنالتی یازدهم تیمش را به شکل زیبایی وارد دروازه حریف کرد که پنالتی او باعث تعجب تماشاگران حاضر در استادیوم و بینندگان تلویزیونی شد و بلافاصله نیز با مهار پنالتی دخیا، باعث قهرمانی تیمش شد تا قهرمان زیر دریایی ها لقب بگیرد.


در واقع رولی، دروازه بان دوم ویارئال و ذخیره سرخیو آسنخو گلر شماره یک این تیم اسپانیایی است. اونای امری در تمامی ۱۳ دیدار ویارئال در رقابت های لیگ اروپا، از رولی استفاده کرد و در رقابت های لالیگا تنها ۲ بار درون دروازه تیمش قرار گرفت که یک مورد آن دیدار هفته پایانی لالیگا و بازی با رئال مادرید بود که امری قصد داشت با حضور رولی در آن بازی، او بخاطر دیدار فینال با منچستر، در شرایط حضور در زمین مسابقه قرار بگیرد.


این گلر آرژانتینی در سپتامبر ۲۰۲۰ از رئال سوسیه داد جدا شد و به ویارئال پیوست تا بزرگترین و تنهاترین عنوان قهرمانی دوران ورزشی اش را کسب کند. رولی که دوران حرفه ای خود را از رده های پایه استودیانتس آرژانتین آغاز کرد، در سال ۲۰۱۶ به منچسترسیتی پیوست ولی هرگز برای این تیم به میدان نرفت.


دوران درخشان زندگی حرفه ای رولی به زمان حضورش در رئال سوسیه داد بازمیگردد که او در ۱۷۰ بازی برای این تیم به میدان رفت و موفق به ثبت ۵۰ کلین شیت شد. او در سال ۲۰۱۸ و در دو بازی مقابل گواتمالا و مکزیک برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفت و در هر دو بازی موفق شد دروازه اش را بسته نگه دارد.


داوید دخیا یکی از بدترین شب های زندگی اش را سپری کرد. تنها شوت درون چارچوب ویارئال در طی ۱۲۰ دقیقه به گل تبدیل شد. او هیچ سیوی نداشت و از ۱۱ پنالتی اسپانیایی ها، هیچ کدام را مهار نکرد و منچستر با پنالتی او، دستش از جام کوتاه ماند.


رولی پس از پایان بازی دیشب و درخصوص ضربه پنالتی زیبایی که وارد دروازه دخیا کرد، در کمال صداقت پاسخ داد که خودش هم نمی داند چطور ضربه اش را زده است. او گفت: من برای زدن ضربه پنالتی فکر نکردم که آن را به کجا بزنم چون اگر این کار را می کردم، اوضاع بدتر می شد. با قدرتی که برایم مانده بود، به توپ لگد زدم. من دقیقا نمی دانم چه کار کردم. فقط به این فکر می کردم که توپ وارد دروازه شود.


لحظه مهار پنالتی دخیا توسط رولی. صحنه ای که نخستین جام اروپایی در تاریخ باشگاه ویارئال و همچنین اولین جام دوران حرفه ای رولی را در پی داشت. گلر ذخیره ای که جواب اعتماد اونای امری را به بهترین شکل ممکن داد.


او گفت: این یک لذت بزرگ است چرا که ثمره یک فصل عالی است. من حتی در رویاهایم نیز تصور نمی کردم که یک پنالتی را به گل تبدیل کنم و پنالتی بعدی را بگیرم و عنوان قهرمانی در اروپا را به دست بیاورم. من برای هر بازی آماده بودم و تمام تلاشم را می کردم. مربی به من این فرصت را داد تا بازی کنم و ارزشش را داشت تا اینگونه جواب اعتماد او را بدهم.

تگ ها


ویارئال