معروف : فشار زیادی مقابل ایتالیا متحمل شدیم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: در اکثر مسابقات به صورت تیمی در کنار هم می جنگیم و در دفاع و ضد حملات خوب کار می کنیم ......

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: در اکثر مسابقات به صورت تیمی در کنار هم می جنگیم و در دفاع و ضد حملات خوب کار می کنیم.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری  تسنیم و به  نقل از سایت  فدراسیون  والیبال، سعید معروف پس از پیروزی تیم ایران برابر ایتالیا در نشست خبری گفت: خوشحالیم که بازی اول این تورنمنت را با پیروزی پشت سر گذاشتیم. این پیروزی برای ایران بسیار با اهمیت بود. به همین دلیل فشار زیادی را در طول بازی متحمل شدیم.

وی گفت: فرصت داشتیم که این بازی را در پایان ست چهارم به سود خود به پایان برسانیم، اما متاسفانه اینگونه نشد. خوشبختانه در ست پنجم تمرکز خود را حفظ کردیم و اشتباهات خود را به حداقل رساندیم. از الان باید به فکر بازی فردا برابر آمریکا باشیم.

معروف در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره روند رو به رشد والیبال ایران گفت: بله همانطور که اشاره کردید من مدت زیادی است که ملی پوش هستم. در طول این سال ها روزهای خوش و تلخی را در کنار بازیکنان ایران تجربه کردیم. اما همانطور که می دانید، تیم جوانان و نوجوانان ایران هم در مسابقات قهرمانی جهان خوب کار کردند.

کاپیتان تیم ملی والیبال تصریح کرد: تیم الیبال نوجوانان ایران در مسابقات جهانی طلا گرفت. همچنین تیم بزرگسالان چندین سال است که وارد لیگ جهانی شده و بازیکنان ایران برابر تیم های قدرتمند جهان قرار گرفتند. پیش از آن فقط در بازی های آسیایی و در میان تیم های آسیایی بازی می کردیم. شاید بازی با همین تیم های قدرتمند باعث شد از آنها یاد بگیریم. برگزاری بازی های دوستانه با تیم های قدرتمند به ما کمک بسیاری کرد. در لیگ ایران هم بازیکنان خوب، جوان و با تجربه داریم که به روند پیشرفت ایران کمک کرده اند.

معروف درباره راز موفقیت والیبال ایران گفت: در اکثر مسابقات به صورت تیمی در کنار هم می جنگیم. در دفاع و ضد حملات خوب کار می کنیم. همه تیم ها در ساید اوت و حمله بعد از دریافت خوب هستند. اما من فکر می کنم که تیم ایران سریع تر از تیم های عمل می کنند. مدافعین روی تور، دریافت کننده و مهاجمینی داریم که سرعت بالایی دارند. همانطور که امروز دیدید در دفاع و ضد حملات عملکرد خوبی داشتیم و همین امر موجب پیروزی ایران شد.

تگ ها


اخبار روز والیبال