معمولی نبودم، به عنوان قهرمان جهان به رئال آمدم

تونی کروس بدون شک یکی از بهترین هافبک های تاریخ باشگاه رئال مادرید است و دوست دارد در همین باشگاه نیز بازنشسته شود....

به گزارش "ورزش سه"، دو ماه پیش لالیگای ۲۰-۲۰۱۹ با فراز و نشیب های بسیارش پایان یافت و رئال جام قهرمانی را بالای سر برد. کهکشانی ها با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به بارسا توانستند این عنوان را کسب کنند. 

در این قهرمانی نمی توان از نقش تونی کروس غافل شد. مهندس آلمانی رئال از سال ۲۰۱۴ برای این باشگاه بازی می کند و این دومین قهرمانی لالیگای او محسوب می شد.

در پایان ۳۸ هفته، تونی کروس از لحاظ تعداد پاس پایین تر از جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس قرار گرفت ولی از حیث دقت در ارسال پاس، او بالاتر از این دو بازیکن، بهترین بازیکن لالیگا لقب گرفت.

کروس در حالی راهی رئال شد که لقب قهرمان جهان با تیم ملی آلمان را یدک می کشید. او که یک سال از قراردادش با بایرن باقیمانده بود، با ۳۰ میلیون یورو به جمع کهکشانی ها پیوست و در شش سال گذشته توانسته سه عنوان قهرمانی متوالی چمپیونزلیگ را کسب کند.

کروس در مصاحبه با بلیک و در مورد انتقالش به رئال گفت:« سال ۲۰۱۴ بر سر تمدید قرارداد با بایرن به توافق نرسیدم و سپس پیشنهاد رئال رسید. این شانس را داشتم تا به عنوان قهرمان جهان به رئال بیایم. واضح بود که یک بازیکن معمولی نبودم. اعتراف میکنم وقتی به رئال پیوستم، اصلا تصور نمی کردم که قرار است سه بار متوالی با این تیم قهرمان چمپیونزلیگ شوم. این فراتر از تصوراتم بود.»

کروس ادامه داد:« در ابتدا به دلیل حضور کارلو آنچلوتی به عنوان سرمربی و بازیکنانی مثل کریستیانو و گرت بیل که انگلیسی را خیلی خوب صحبت می کردند، نیازی به یاگیری زبان اسپانیایی احساس نکردم. همسرم نیز کمی طول کشید تا خودش را با فضای اسپانیا وفق دهد. راستش را بخواهید برای یادگیری زبان انگیزه چندانی هم نداشتم. در دو سال اول هر زمان نیاز بود حرف می زدم ولی از سال سوم به طور جدی شروع به یادگیری اسپانیایی کردم.»

کروس در مورد زیدان هم گفت:« او به طرزی باورنکردنی در مدیریت تیمی مثل رئال با این همه ستاره خوب کار می کند. زیدان همه چیز را در رئال تحت کنترلش گرفته و با چشمان تیزبینش، روی همه بازیکنان شناخت دارد. زیدان از لحاظ تاکتیکی هم بسیار خوب است.»

تگ ها


اورتون گرت بیل کریستیانو رونالدو زیدان تونی کروس کارلو آنچلوتی یوونتوس رئال مادرید