مقایسه رونالدو و زلاتان از نگاه مکس الگری

الگری به عنوان سرمربی با هر دو بازیکن کار کرده است...

سرمربی یوونتوس، رونالدو را از لحاظ ذهنیت با زلاتان مقایسه کرده است.

به گزارش مدال، ماسیمیلیانو الگری سرمربی یوونتوس، انگیزه کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیمش را، تحسین کرد و از این نظر او را با زلاتان ابراهیموویچ مقایسه کرد. آلگری در جایگاه خوبی برای مقایسه این دو بازیکن قرار دارد چرا که در زمان هدایت میلان، با زلاتان کار کرده است و از او نیز، شناخت خوبی دارد. 

به گزارش Goal، رونالدو که در تابستان گذشته پس از سه قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا به همراه رئال مادرید، از این تیم جدا شد و به یوونتوس پیوست، در اولین فصل حضورش در رقابت‌های سری‌آ، عملکرد بسیار خوبی برای بیانکونری داشته و در 42 مسابقه در تمامی رقابت ها، 28 گل برای تیمش به ثمر رسانده است. ستاره 34 ساله یوونتوس با عملکرد خوبش در این فصل، به تیمش در کسب هشتمین قهرمانی متوالی در سری‌آ، کمک بسیار زیادی کرد. الگری که در زمان سرمربیگری میلان، سابقه کار کردن با زلاتان ابراهیموویچ ستاره سوئدی دنیای فوتبال را دارد، بازیکن پرتغالی تیمش را با او مقایسه کرد. این سرمربی ایتالیایی که پیش از پیوستن به یوونتوس در سال 2014، در سال 2011 با میلان قهرمان رقابت های سری‌آ شده است، عنوان کرد:

"از لحاظ ذهنیت، رونالدو قوی‌تر از هر شخص دیگری است. او برای تک تک روزهایش، اهدافی را معین می‌کند و تلاش می کند که به این اهداف، دست یابد. بازیکنی با 34 سال سن که همه عناوین فردی و تیمی را کسب کرده باشد، به سختی می‌تواند انگیزه و میل اش برای موفقیت را حفظ کند، اما او سرشار از انگیزه است. رونالدو از این جهت بی‌نظیر است. همه باید از رونالدو یاد بگیریم. من هم از او یاد گرفتم، چرا که فرصت کار کردن با بهترین بازیکن دنیا برای هر کسی پیش نمی‌آید."

الگری در ادامه عنوان کرد:

"برای مثال، صبح شنبه در تمرینات، یک بازی درون تیمی داشتیم. او در این بازی اوقات خوشی را سپری کرد، اما او تنها، از پیروز شدن در بازی ها لذت می‌برد. من در این باره با او حرف زدم و چنین چیزی را در مورد زلاتان نیز در کتابم نوشتم. با این حال به رونالدو گفتم که همه مانند او نیستند. از نظر خیلی‌ها، لذت بردن از بازی، در یک ضربه پشت پا و یا یک حرکت تکنیکی زیبا یا همچین چیزهایی، خلاصه می شود اما، او این چنین نیست."

او در ادامه اظهار داشت:

"من در میلان با زلاتان کار کرده‌ام. او حتی از یک پاس اشتباه از جانب سایر بازیکنان نیز، عصبانی می‌شد و من به او می‌گفتم که اگر همه استعدادی مانند تو داشتند که دیگر مشکلی نبود. به او گفتم که باید خودت را با هم تیمی‌هایت هماهنگ کنی و بهترین و با استعدادترین بازیکنان نیز، اینگونه عمل می‌کنند. برای بازیکنان دیگر، سخت است که به این سطح برسند و بنابراین تو باید خودت را با سطح آن ها هماهنگ کنی تا کار برای افرادی که در کنارت بازی می‌کنند، مشکل نشود. این حقیقت زندگی است، نه تنها فوتبال. رونالدو از این نظر، فوق‌العاده است."

تگ ها


زلاتان ابراهیموویچ ستاره سوئدی مکس الگری کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال