مقایسه عملکرد مهدی طارمی در پرسپولیس و الغرافه

مهدی طارمی ملی پوش کشورمان که بعد از جنجال فراوان از پرسپولیس راهی الغرافه قطر شد ......

مهدی طارمی ملی پوش کشورمان که بعد از جنجال فراوان از پرسپولیس راهی الغرافه قطر شد. مهاجم گلزن این تیم بعد از محرومیت پرسپولیس متهم شماره یک هواداران شناخته شد.

به گزارش خبرنگار مدال، جدا از پرونده طارمی و ریزه اسپورت و همچنین محرومیت این سرخ پوشان از دو پنجره نقل و انتقالاتی که دست های پنهانی دیگری هم در این ماجرا نقش داشت ما در این مطلب سعی داریم عملکرد مهدی طارمی در پرسپولیس و الغرافه از نظر فنی بررسی کنیم؛ 

آقای گل در پرسپولیس

لیگ چهاردهم 

بازیکن بوشهری پرسپولیس که بعد از حضور علی دایی جذب پرسپولیس شد، اما ناگهان  دایی جای خود را به حمید درحشان داد. مهدی طارمی در آن فصل 15 بازی حضور در لیگ برتر را تجربه کرد که عمده آن مربوط به نیم فصل دوم بود. او در این تعداد بازی توانست 7 گل به نام خود کند و 3 پاس گل نیز ثبت کرد. مهاجم شماره 17 سرخپوشان در آن مقطع دو ضربه اش نیز با بدشانسی به تیرک دروازه حریفان خورد و 2پنالتی نیز برای سرخپوشان گرفت. طارمی در 8 دیدار سرخپوشان در لیگ قهرمانان نیز به میدان رفت و توانست یک گل از روی نقطه پنالتی و در جدال برابر النصر به نام خود کند. ضربه‌ای چیپ که باعث شد جایگاه ویژه‌ای در نزد هواداران کسب کند.

لیگ پانزدهم

این بازیکن توانست درلیگ پانزدهم "95-94" 27 بازی برای سرخپوشان در لیگ برتر 16 گل به نام او ثبت کرد تا برای اولین بار موفق شود عنوان آقای گلی را به نام خود کند. طارمی در این فصل علیرغم تمام فرصت‌سوزی‌هایش که در کنار اشتباهات مدافعان و دروازه‌بان این تیم به عنوان عوامل از دست رفتن قهرمانی عنوان شده بود، توانست با 16 گل زده، 3 پاس گل، 8 پنالتی کسب شده و 6 بار برخورد ضربه به تیرک دروازه حریفان یک آمار خارق العاده از خود به جا بگذارد. با این حال از دست دادن دو ضربه پنالتی و در کنار فرصت‌سوزی‌هایش باعث شد تا نگاه‌ها نسبت به او همچنان منفی باشد.

لیگ شانزدهم

طارمی فصل شانزدهم با پیراهن پرسپولیس 18 بار گلزنی کرد، تا کسب مجدد آقای گلی‌اش مسجل شود. او در این فصل هم با بدشانسی برخورد توپ‌هایش به تیرک دروازه همراه بود و 7 بار ضربه اش به تیرک دروازه حریفان برخورد کرد که جالب‌ترین آنها به دیدار برابر فولاد بازمی‌گردد که ضربه آکروباتیک او با برخورد به تیرک راهی اوت شد. 

فراز و نشیب در الغرافه /شروع فوق العاده

طارمی در اولین فصل حضورش در لیگ ستارگان قطر عملکرد قابل قبولی از خود برجای گذاشت. وی با زدن 5 گل در لیگ ستارگان و 6 گل در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا فصل گذتشه جایگاه خود را در این باشگاه قطری محکم تر کرد.

ستاره ایرانی الغرافه در هر ۱۲ بازی این فصل لیگ ستارگان قطر به میدان رفته که آمار او ۵ گل زده، چهار پاس گل و گرفتن چهار پنالتی بوده است. طی هفته های اخیر رسانه های قطری انتقادات فراوانی از طارمی دارند آنها اعتقاد دارند این مهاجم گلزن باید بیشتر قدر فرصت های بدست آمده را بداند.

تگ ها


مهدی طارمی الغرافه فوتبال