مقایسه مسی و کاندیدهای جوایز فیفا/ جای او خالیست؟

شب گذشته نامزدهای جایزه The Best معرفی شدند و مسی جایی بین سه نفر نهایی نداشت ......

شب گذشته نامزدهای جایزه The Best معرفی شدند و مسی جایی بین سه نفر نهایی نداشت.

در حالی که مودریچ، صلاح و رونالدو به عنوان سه نامزد نهایی این جایزه معرفی شدند سایت اپتا به بررسی آمار مسی، به مقایسه او با دیگر نامزدها پرداخت.

 

میانگین گل

صلاح با میانگین 93 دقیقه یک گل و رونالدو با 83 دقیقه یک گل آمار بهتری نسبت به مسی با میانگین 99 دقیقه یک گل دارند اما مسی با 18 پاس گل، 10 پاس گل بیشتر از رونالدو و مودریچ و البته 4 پاس گل هم بیشتر از صلاح داده است.

 

تکنیک های فردی

توانایی های صلاح در دریبلینگ و سرعت بالا باعث شده تا 114 دریبل از 194 بار سعی او برای دریبل، موفق باشد که در مقایسه با 55 دریبل از 96 رونالدو و 73 دریبل از 105 مودریچ بهتر باشد اما مسی در مقایسه آماری از هر سه بهتر عمل کرده و در 399 بار تلاش برای دریبلینگ موفق به انجام 253 دریبل شود.

 

شرح وظایف در زمین

مقایسه مسی با مودریچ در این زمینه اندکی مشکل است زیرا وظایف هردو با یکدیگر متفاوت است.

مودریچ با 90 درصد پاس صحیح شرایط بهتری از مسی با 81 درصد پاس صحیح دارد اما توضیحی در این زمینه وجود دارد. مسی به دلیل پست خود و حضور در منطقه هجومی تعداد پاس های بیشتری در حوالی محوطه جریمه داده است.

 

خلق موقعیت

لوکا مودریچ توانسته 60 بار هم تیمیانش را در موقعیت خود قرار داده و آمار بهتری نسبت به رونالدو با خلق 54 موقعیت گل دارد اما با وجود آمار مناسب 97 بار ایجاد موقعیت توسط صلاح، مسی توانسته 121 بار هم تیمیانش را در موقعیت گل قرار دهد.

 

هرچند مسی نتوانست آرژانتین را در جام جهانی به موفقیت برساند اما عدم حضور او در بین کاندیدها موجب خشم هواداران وی شده است.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا لالیگا فوتبال