مقایسه من و امباپه دیوانگی محض است

کیلیان امباپه با هتر تریک خود برابر بارسا در نوکمپ تمام توجهات جهانی را به خود جلب کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، پی اس جی سه شنبه شب با درخشش فوق تصور کیلیان امباپه توانست ۱-۴ بارسلونا را در نوکمپ مغلوب کند. ستاره ۲۱ ساله فرانسوی در این بازی هت تریک کرد و به تنهایی توانست آبی اناری ها را به بازنده بزرگ بازی  تبدیل کند.

۱۶ سال بود هیچ بازیکنی نتوانسته بود در نوکمپ سه گل به بارسا بزند. حتی کریستیانو رونالدو هم نتوانسته بود چنین موفقیتی به دست بیاورد اما امباپه همه معادلات را به هم زد.

آخرین بار دیه گو فورلان سال ۲۰۰۵ با پیراهن ویارئال در نوکمپ هت تریک کرده بود.

در تاریخ فوتبال، لوئیس آراگونس(۱۹۶۱ در لالیگا)، فرانس پوشکاش(۱۹۶۳ در لالیگا)، کوربوس(۱۹۸۴ در جام در جام)، پنیا(۱۹۸۷ در لالیگا)، بالتازار(۱۹۸۹ در کوپا دل ری)، پانتیج(۱۹۹۷ در کوپا دل ری)، شوچنکو(۱۹۹۷ در لیگ قهرمانان)، دیه گو فورلان(۲۰۰۵ در لالیگا) و کیلیان امباپه توانسته اند سه گل یا بیشتر در نوکمپ به ثمر برسانند.

//as01.epimg.net/futbol/imagenes/2021/02/17/internacional/1613586364_692303_1613587885_sumario_normal.jpg

تونی کوربوس اسلوونیایی با ملیت آلمانی سال ۱۹۸۴ با پیراهن متز فرانسه در یک هشتم نهایی جام در جام اروپا هت تریکی خاطره انگیز را به ثبت رساند و یک تنه باعث حذف بارسا شد.

کوربوس در مورد شباهت کاری که او ۳۷ سال پیش انجام داد با هت تریک امباپه به لوپاریزین گفت:«  به خودم گفتم این دیگر چه چیزی است؟ نه تنها نتیجه پایانی شبیه به بازی ما با بارسا بود، که بازی در یک مرحله بود و ما هم ابتدا از بارسا ۱-۰ عقب افتاده بودیم. البته ما بازی رفت را باخته بودیم و عملا شاهکار کردیم.»

کوربوس ادامه داد:« من ۲۴ ساله بودم و کیلیان ۲۲ سال دارد. معتقدم مقایسه هت تریک امباپه با شاهکار من دیوانگی محض است. او یک پدیده تمام عیار است. من فقط یک گلزن بودم ولی کیلیان همه کاره پی اس جی است. او توانایی هایی باورنکردنی دارد ولی خوب، حداقل می توانم بگویم که کاری که انجام دادیم شبیه هم بود.»

کامبک بارسا در بازی برگشت:« تکرار اتفاق ۴ سال پیش عملا غیرممکن است. بارسا دیگر نمی تواند پی اس جی را حذف کند.»


 

تگ ها


پاری سن ژرمن کیلیان امباپه بارسلونا