مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ صعود انگلیس، پرتغال، اوکراین و چک

در ادامه رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، امشب تیم‌های ملی انگلیس، پرتغال، اوکراین و چک صعود خود را قطعی کردند...

به گزارش مدال، امشب هم رقابت‌های مقدماتی یورو 2020 پیگیری شد و چهره تیم‌های جدید صعود‌کننده مشخص شد.

تیم ملی انگلیس که پیش از این صعود خود به جام ملت‌های اروپا را قطعی کرده بود، موفق شد با چهار گل کوزوو را مغلوب کرده و به عنوان صدرنشین گروه اول راهی یورو 2020 شد. شاگردان گرت ساوت‌گیت ابتدا در دقیقه 32 و روی پاس هری وینکس و ضربه الکس اوکسلید چمبرلین به گل اول دست یافته و در نهایت با برتری 0-1 راهی رختکن شوند. در نیمه دوم بازی کمی آرام شد و در نهایت انگلیس در دقایق پایانی دو بار دیگر به گل رسید. در دقیقه 79 هری کین موفق به زدن گل دوم شد و در دقیقه 83 نیز مارکوس راشفورد روی پاس رحیم استرلینگ به گل سوم هم دست یافت. در اواقات اضافی نیز مونت هم موفق به گلزنی شد و انگلیس با چهار گل کوزوو را مغلوب کرد. کوزوو عملکرد فوق‌العاده‌ای در این دوره نشان داده بود اما در نهایت در آخرین دیدار با سه گل مقابل انگلیس مغلوب شد.

در دیگر دیدار این گروه نیز بلغارستان و جمهوری چک به مصاف یکدیگر رفتند که در دقیقه 56 بلغارستان با ضربه بوژیکو به گل رسید و در نهایت با یک گل چک را مغلوب کرد. جمهوری چک نیز از این گروه با 18 امتیاز و به عنوان تیم دوم راهی رقابت‌های یورو 2020 شد.

تیم ملی اوکراین که در ماه‌های اخیر زیر نظر اسطوره فوتبال خود آندری شوچنکو نتایج خوبی گرفته و صعود خود به یورو 2020 را قطعی کرده بود، امشب در دیدار مقابل صربستان به تساوی 2-2 رضایت داده و به عنوان صدرنشین راهی رقابت‌های یورو شد. ابتدا دوشان تادیچ در دقیقه 9 و از روی نقطه پنالتی صربستان را پیش انداخت، اما اوکراین در دقیقه 25 توسط رومن یارمچوک به گل تساوی دست یافت و دو تیم با تساوی 1-1 راهی رختکن شدند. در دقیقه 56 این الکساندر میتروویچ بود که روی پاس تادیچ گل دوم صربستان را نیز به ثمر رساند و در حالی‌که به نظر می‌رسید این دیدار با برتری صرب ها رو به پایان است، بسیدین در دقیقه 93 گل تساوی اوکراین را به ثمر رساند و دو تیم به تساوی 2-2 رضایت دادند.

اما پرتغال دیگر تیم این گروه نیز موفق شد با دو گل برونو فرناندس در دقیقه 39 و کریستیانو رونالدو در دقیقه 86 لوگزامبورگ را مغلوب کرده و به عنوان تیم دوم این گروه صعود خود را به یورو 2020 قطعی سازد.

ببینید:

گلی که رونالدو را به دایی نزدیکتر کرد/ ویدیو

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان تیم ملی انگلیس تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو فوتبال