مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ پیروزی پرگل آلمان و فرانسه و شکست ترکیه

رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ پیگیری شد...

دیدارهای ملی در سراسر اروپا به اوج حساسیت خود رسیده است.

به گزارش خبرنگار مدال، رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در سراسر قاره اروپا به انجام رسید و در مهمترین دیدار آلمان، فرانسه و بلژیک مقابل رقبا به پیروزی رسیدند و ترکیه مقابل ایسلند شکست خورد.

تیم ملی آلمان که در دیدارهای اخیر، به فرم خوبش برگشته، در دیدار امشب مقابل استونی کار سختی نداشت و توانست با زدن 8 گل، پیروزی راحتی را جشن بگیرد.

ژرمن‌ها بازی را هجومی آغاز کردند و تنها 10 دقیقه از بازی سپری شده بود که مارکو رویس قفل دروازه حریف را باز کرد. روی یک حرکت تمرین شده تیمی و پاس در عرض کِرِر بود که رویس در مقابل دروازه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه بغل پا، کار را تمام کرد.

هفت دقیقه بعد، سرژ گنابری برتری میزبان را دوبرابر کرد. روی حرکت خوبی که لروی سانه آغاز کرده و پاس خود او، این بار گنابری بود که با یک ضربه ساده، توانست گل دوم آلمان را به نام خود ثبت کند.

در دقیقه 20، لئون گورتسکا گل سوم را برای آلمان به ثمر رساند. این بار جاشوا کیمیچ در نقش گلساز ظاهر شد و ارسال او را گورتسکا با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

حملات آلمان ادامه پیدا کرد و در دقیقه 26، این تیم به گل چهارم رسید. خطای مدافعان استونی روی گورتسکا، آلمان را صاحب یک ضربه پنالتی کرد و گوندوگان توانست با یک ضربه دقیق، حساب کار را 4-0 کند.

آلمانی ها چند موقعیت خوب را از دست دادند تا اینکه در دقیقه 37 به گل پنجم رسیدند. روی یک ضربه آزاد بود که مارکو رویس با یک شوت دیدنی، توانست گل دوم خود و گل پنجم تیمش را به ثمر برساند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید و تا دقیقه 61 همین نتیجه پا برجا بود تا اینکه گنابری برای بار ششم دروازه استونی را باز کرد. روی یک حرکت از سمت چپ بود که پاس در عرض هالستنبرگ مقابل دروازه به گنابری رسید و او هم با ضربه بغل پا، کار را تمام کرد.

آلمانی‌ها به حملات خطرناک شان ادامه دادند تا اینکه در دقیقه 78 به گل هفتم رسیدند. روی پاس در عمق دراکسلر بود که تیمو ورنر در موقعیتی تک به تک با دروازه بان حریف، با یک ضربه چیپ، توپ را به قعر دروازه فرستاد.

اما این هم پایان کار نبود و ژرمن‌ها در فاصله دو دقیقه به پایان بازی، به گل هشتم رسیدند. روی حرکت خوب دراکسلر و پاس او، سانه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه پای چپ نه چندان محکم، توانست جشنواره گل آلمان را تکمیل کند.

نتایج کامل دیدارهای امشب به شرح زیر است:

گروه E

آذربایجان ۱ - ۵ اسلواکی

مجارستان ۱ - ۰ ولز

گروه I

قزاقستان ۴ - ۰ سن مارینو

بلژیک ۲ - ۰ اسکاتلند

روسیه ۱ - ۰ قبرس

گروه J

یونان ۲ - ۳ ارمنستان

ایتالیا ۲ - ۱ بوسنی

لیختن‌اشتاین ۰ - ۲ فنلاند

گروه C

بلاروس ۰ - ۱ ایرلند شمالی

آلمان ۸ - ۰ استونی

گروه H

آلبانی ۱ - ۰ مولداوی

آندورا ۰ - ۴ فرانسه

ایسلند ۲ - ۱ ترکیه

ببینید:

خلاصه بازی ایتالیا 2 - 1 بوسنی/ ویدیو

خلاصه بازی فرانسه 4 - 0 آندورا/ ویدیو

خلاصه بازی آلمان 8 - 0 استونی/ ویدیو

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ یورو ۲۰۲۰ تیم ملی آلمان تیم ملی بلژیک تیم ملی فرانسه EC Qualification فوتبال