مقصد آینده زیدان کجاست؛ ناپلئون هزاره جدید

آینده کاری زین‌الدین زیدان به سوژه‌ای برای رسانه‌ها تبدیل شده است. آن‌ها هر روز یک تیم جدید را به عنوان خواهان این سرمربی موفق فرانسوی معرفی می‌کنند....

آینده کاری زین‌الدین زیدان به سوژه‌ای برای رسانه‌ها تبدیل شده است. آن‌ها هر روز یک تیم جدید را به عنوان خواهان این سرمربی موفق فرانسوی معرفی می‌کنند.

از ابتدای تابستان تیم‌های پاریسن‌ژرمن، رئال مادرید، چلسی و یوونتوس، هرکدام به دلایلی به دنبال سرمربی جدید خواهند گشت و زین‌الدین زیدانی که ۳ بار فاتح لیگ قهرمانان شده گزینه بسیار هیجان‌انگیزی برای تیم‌های اروپایی است.
چلسی
قطعا چلسی گزینه موردعلاقه و محبوب زیدان نیست زیرا آن‌ها از دو پنجره نقل وانتقالاتی محروم هستند. آبی پوشان لندنی تا امروز نتایج خوبی کسب نکرده‌اند و حتی در آستانه از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان برای فصل بعد هستند. در صورتی که نتوانند جزو ۴ تیم اول لیگ برتر قرار گیرند بعید است زیدن حتی به این گزینه فکر کند.
پاریسن‌ژرمن
حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان می‌تواند مدیران PSG را به فکر تعویض مربی بیندازد. سرمربیگری تیم ملی فرانسه جزو گزینه‌های روی میز برای زیدان نیست زیرا دیدیه دشان تا سال ۲۰۲۰ سرمربی خروس‌ها باقی می‌ماند. از سوی دیگر پاریسن‌ژرمن هر سال به راحتی قهرمان لوشامپیونه می‌شود و شاید هیجان و چالش مناسبی برای زیدان به شمار نیاید اما به هر حال کار در وطن، چیزی است که هر مربی را به وسوسه می‌اندازد.
یوونتوس
بانوی پیر تورین برای فتح لیگ قهرمانان به مشکل خورده است. آن‌ها از سال ۲۰۱۵ دو بار به فینال رسیده‌اند اما نتوانستند بارسلونا و رئال را شکست دهند. یوونتوسی‌ها سه‌شنبه مقابل اتلتیکو قرار خواهند گرفت و در صورت عدم موفقیت در صعود به مرحله ۱/۴ نهایی، کار برای آلگری تمام خواهد شد زیرا مدیران یووه تنها به دنبال فتح لیگ قهرمانانی هستند که بیش از ۲۰ سال دستشان از آن کوتاه مانده است.
رئال مادرید
اگر زیدان به پالس‌های پرز روی خوش نشان دهد، رئال سریعا اقدام به عقد قرارداد با او اقدام خواهد کرد. جدایی زیدان از رئال کاملا در صلح انجام شد و اختلافی بین دو طرف نبود. زیدان پس از کسب سومین قهرمانی در لیگ قهرمانان در مصاحبه‌ای اعلام کرد چیز جدیدی برای یاد دادن به بازیکنانش ندارد. او بعد از جدایی از رئال هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفته اما بعید است او به رئال برگردد.