مقصر مصدومان استقلال یک نفر نیست/ شروع لیگ با کیفیت نخواهد بود

ملی‌پوش سابق فوتبال با تاکید بر اینکه نباید شرایط ایران را با اروپا مقایسه کرد، گفت: با این تعطیلی‌هایی که پشت سر گذاشتیم قطعا لیگ برتر در آغاز کیفیت بالایی نخواهد داشت....

هادی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز مجدد رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: نه تنها بازی استقلال و فولاد، فعلا در خصوص هیچ یک از بازیهای لیگ نمی‌توان اظهار نظر کرد چون شرایط تیم‌ها با این تعطیلاتی که پشت سر گذاشته‌اند مشخص نیست و تحلیل و آنالیزی پیش از بازیها نمی‌توان ارائه داد. 

ملی پوش پیشین کشورمان گفت: یک باشگاه فوتبال باید همواره در طول سال بازیکنانش را از نظر تمرین، تغذیه، خواب و یکسری رفتارهای دیگر کنترل کند و اهمیت این کنترل در دوران فعلی بیشتر از گذشته می‌شود.

وی اضافه کرد: به جز باشگاه‌ها، بازیکنان هم نقش مهمی در حفظ سلامتی خود دارند و ناچارند بیشتر از شرایط عادی روی سلامتی خود دقت و وسواس داشته باشند. 

طباطبایی در خصوص افزایش مصدومیت بازیکنان استقلال گفت: نمی‌توان این مشکل را گردن بدنسازی تیم انداخت. هیچ مربی دوست ندارد بازیکنش را به دلیل مصدومیت یا هر دلیل دیگری از دست بدهد. همینطور هیچ مربی دوست ندارد حتی یک امتیاز هم از امتیازات بازیها از دست بدهد و همه مربیان برای این منظو تلاش می کنند.

سنگربان پیشین آبی پوشان بیان داشت: اگر در استقلال این روزها بازیکنان زیادی مصدوم می‌شوند نباید مسئولیت آن را متوجه فرد خاصی کرد. وقتی برای شروع بازیها بعد از ۴ ماه تعطیلی تنها ۳ هفته زمان می‌دهند، مربیان هم می‌خواهند در این مدت مشخص بازیکنان خود را به پیک آمادگی برسانند و برای همین این مشکلات پیش می‌آید. 

وی افزود: باید بپذیریم که امکانات ما مثل اروپا نیست و نباید خودمان را با اروپایی‌ها مقایسه کنیم. اگر آنها در مدت زمان کوتاهی آماده می‌شوند برای امکانات خوبی است که در اختیار دارند. امکاناتی که ما اینجا هیچ کدامش را نداریم. 

پیشکسوت آبی ها تصریح کرد: تجربه چنین اتفاقی را دنیا نداشت و از همین رو نباید خیلی هم خرده گرفت. فوتبال ما هم در این شرایط باید بتواند بیاموزد چطور با وجود این ویروس مهلک به حیات خود ادامه دهد.

تگ ها


هادی طباطبایی تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران