ملایی با شکست حریف مغولستانی به برنز رسید

مسابقات گرانداسلم جودو در حالی از 4 تا 6 آبان ماه به میزبانی ابوظبی پیگیری خواهد شد که تیم ملی جودوی ایران با ترکیب 6 ملی پوش در 5 وزن راهی این رقابت ها شده است ......

مسابقات گرانداسلم جودو در حالی از 4 تا 6 آبان ماه به میزبانی ابوظبی پیگیری خواهد شد که تیم ملی جودوی ایران با ترکیب 6 ملی پوش در 5 وزن راهی این رقابت ها شده است.

این رقابت ها با حضور 277 جودوکار در بخش مردان و بانوان از امروز (پنج شنبه) آغاز شد که 172 نفر در بخش مردان و 105 نفر در بخش بانوان در این مسابقات به روی تاتامی رفتند.

امروز(جمعه) در دومین روز از این رقابت ها سه نفر از نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

در وزن 81-کیلوگرم سعید ملایی دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و دور دوم نماینده پرتغال را ایپون کرد. وی در دومین مبارزه خود به مصاف نماینده گرجستان  رفت و با شکست مقابل این جودوکار به رپه شارژ راه یافت. ملایی در این مرحله ابتدا باید به مصاف نماینده کانادا می رفت اما حریف کانادایی ملایی در جدول رپه شارژ بدلیل آسیب دیدگی مقابل نماینده کشورمان حاضر نشد و  ملایی برای کسب مدال برنز با حریفی از کشور مغولستان مبارزه کرد و در وقت طلایی توانست این حریف را شکست دهد و مدال برنز این رقابت ها را بدست بیاورد(در این وزن 30 جودوکار حضور دارند)

در وزن 73-کیلوگرم محمدمحمدی بریمانلو و مهدی فتحی پور(تیم ملی کشورمان در این وزن دو نماینده دارد) فتحی پور دور اول به مصاف نماینده روسیه رفت و در دو دقیقه مقابل حریف خود ایپون شد. نماینده روسیه مدال طلای گراند اسلم دوسلدروف را در کارنامه خود دارد.

محمد بریمانلو دیگر نماینده کشورمان در وزن 73- کیلوگرم نیز در نخستین مبارزه به مصاف نماینده امارات رفت و پس از گرفتن یک امتیاز در سه دقیقه ایپون شد و او نیز از گردونه رقابت ها کنار رفت.این جودوکار عنوان سومی قهرمانی جهان در سال 2014 را در کارنامه خود دارد(در این وزن 34 جودوکار حضور دارند)

روز گذشته در نخستین روز از این مسابقات محمدرشنونژاد نماینده وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی کشورمان در نخستین مبارزه به مصاف نماینده برزیلی رفت و مقابل این جودوکار شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد.

در ادامه مسابقات روز گذشته قاسم نوری زاده نماینده وزن منهای 66 کیلوگرم در گام نخست نماینده کشور ایتالیا را از پیش رو برداشت و به مرحله بعدی راه یافت. وی دور دوم "آلا ال ادریسی" از آمریکا را شکست داد و به مرحله بعدی راه یافت.  نوری زاده در مرحله یک هشتم نهایی برابر نماینده روسیه بازنده شد. نوری زاده در گروه شانس مجدد به مصاف «مارگاشویلی» از گرجستان رفت و با شکست مقابل این جودوکار از گردونه رقابت ها حذف شد.

در آخرین روز از این مسابقات وحید نوری نماینده وزن 90- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان فردا در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده آذربایجان خواهد رفت و در صورت پیروزی با برنده دیدار برزیل، آلمان و اسپانیا مبارزه خواهد کرد.

تگ ها


اخبار روز جودو