ملی‌پوشان ایران از سرزمین تزارها مسافر توکیو می‌شوند؟

شاگردان ایگور کولاکوویچ برای صعود به المپیک ۲۰۲۰ کار سختی در مرحله نخست مسابقات انتخابی دارند و باید جواز حضور در توکیو را از چنگال تزارها در بیاورند....

به گزارش مدال، تیم ملی والیبال ایران برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ دو مسیر در پیش دارد. نخست حضور در مرحله اول رقابت‌های انتخابی است که تیم‌ها در شش گروه چهار تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در نهایت تیم‌های برتر هر گروه مستقیم جواز حضور در المپیک را به دست می‌آورند. در مرحله دوم نیز سایر تیم‌ها در مسابقات قاره‌ای جواز حضور در توکیو را خواهند گرفت تا ۱۲ تیم حاضر در المپیک توکیو مشخص شود.
ملی پوشان والیباال ایران در مرحله نخست مسابقات با تیم‌های کوبا، مکزیک و روسیه رقابت خواهند کرد. با توجه به حضور تیم روسیه و میزبانی این تیم شاگردان ایگور کولاکوویچ کار سختی در پیش دارند و باید از سد قهرمان لیگ ملت‌ها عبور کنند. هر سه بازی ایران در این مرحله حساسیت خود را دارد و بازیکنان نباید هیچ حریفی را دست کم بگیرند.


گام نخست؛ کوبا بدون ستاره‌هایش
یاران ایگور کولاکوویچ در بازی نخست خود مقابل تیم کوبا صف آرایی خواهند کرد. کوبایی که ابتدا فدراسیون والیبال این کشور اعلام کرده بود سیمون، سانچس و هیرسوئلو سه ستاره خود را برای مسابقات انتخابی به همراه خواهد داشت اما حال خبر رسیده که کوبا بدون این بازیکنان در برابر ایران حاضر خواهد شد. کوبایی‌ها که مدال برنز المپیک را در کارنامه دارند روزگاری در والیبال خوش درخشیدند اما حال روند رو به افول را در پیش  گرفته‌اند و نمی توان این تیم را حریف جدی برای ایران دانست. البته این دلیلی نیز نمی شود تا ملی پوشان این تیم را دست کم بگیرند.


گام دوم؛ مکزیک ناشناخته
مکزیکی‌ها موفقیت زیادی در والیبال ندارند و وجهه اشتراک آنها با والیبال ایران تنها حضور در المپیک ۲۰۱۶ بود. بازی دوم تیم ملی مقابل مکزیک شاید راحت ترین بازی ملی پوشان در این تورنمنت به حساب آید.


گام سوم؛ مجوز صعود در سرزمین تزارها
ملی پوشان در آخرین بازی این مرحله مقابل روس‌ها در خانه صف آرایی خواهند کرد. تیمی که در لیگ ملت‌ها با اتکا و اعتماد به جوانانش جام قهرمانی را بالای سر برد و حال با تزریق ستاره‌هایی مانند موزرسکی و میخائیلوف با تمام قدرت و توان در مرحله نخست انتخابی المپیک حاضر خواهد شد. بدون شک شاگردان ایگور کار سختی برابر این تیم دارند و در صورت پیروزی تیم‌های کوبا و مکزیک، برای صعود به المپیک باید تزارها را در سرزمین خود شکست داده و راهی المپیک شوند.
در صورت ناکامی تیم ملی در مرحله نخست رقابت‌های انتخابی المپیک، ملی پوشان باید شانس خود را در مسابقاات قاره‌ای امتحان کنند.

برنامه مسابقات ایران در انتخابی المپیک به شرح زیر است:
جمعه 18 مرداد ساعت 17:30، ایران - کوبا
شنبه 19 مرداد ساعت 17:30، ایران - مکزیک
یکشنبه 20 مرداد ساعت 20:30، ایران - روسیه
در صورتی که ایران نتواند در مسابقات سنت‌پترزبورگ، بلیت توکیو را به دست آورد. باید در مسابقات انتخابی قاره آسیا دوباره شانس خود را امتحان کند. مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از 16 تا 22 دی با حضور هشت تیم برتر قاره برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عبادی‌پور: آماده جنگیدن با بزرگان دنیا هستیم

 

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران انتخابی المپیک والیبال انتخابی المپیک والیبال ۲۰۲۰ والیبال