ممبینی: اساسنامه باید تا ۴ روزدیگر به فیفا ارسال شود

جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور اکثر اعضا و حول محور تغییر و اصلاح اساسنامه و انتخاب دبیرکل برگزار شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هدایت الله ممبینی یکی از اعضای هیات رئیسه در پایان جلسه و در این رابطه که شرایط انتخاب دبیرکل چگونه بوده است گفت:" رئیس فدراسیون دبیر جدید را انتخاب کرد."


او در پاسخ به این سوال که درباره نحوه انتخاب دبیرکل با رئیس فدراسیون فوتبال دچار چالش شده است گفت:" نه من خیلی زاویه ای با رئیس فدراسیون ندارم اگر نگاه کنید در ابتدای زمان حضور آقای شکوری هم اعتراضاتی داشتم." او افزود:" ببینید بحث امروز بیشتر درباره اصلاح اساسنامه بود که رئیس فدراسیون در فرصتی که لازم بداند در این رابطه صحبت خواهد کرد. در این رابطه فیفا نظراتی دارد که باید هرچه سریعتر انجام شود. در این شرایطی که به خاطر ویروس کرونا فوتبال تعطیل است باید دست به دست هم بدهیم تا زودتر این اصلاحات را انجام بدهیم و فوتبال بتواند به کار خودش ادامه بدهد و مشکلات قبلی برسرراهش وجود نداشته باشد."


ممبینی با بیان اینکه هنوز درباره آینده لیگ برتر تصمیمی گرفته نشده است گفت:" کارگروه ورزش کشور باید ابتدا نظرش را اعلام کند تا فدراسیون با هماهنگی با باشگاه ها نتیجه گیری کند. مسایلی چون بازی در شهرهایی با آب و هوای گرم هم نظریات و حدسیات اشخاص است. انشالله وضعیت بهتر می شود و این موضوع نیز مشخص خواهد شد. "


 او همچنین درباره غیبت محمود اسلامیان درجلسه امروز هیات رئیسه گفت:" ایشان از طریق تلفن در جلسه حضور پیدا کردند."


داور قدیمی فوتبال در ادامه گفت:" فیفا یک جدول زمانبندی خواسته که باید  تا تاریخ ۱۰ آپریل یعنی چهار روز دیگر برای آن ها ارسال شود. ما جدول زمانبندی را تنظیم کردیم و به محض اینکه آماده شود به فیفا ارسال می شود."


او در پاسخ به این سوال که گفته شکاف  و اختلاف نظر جدی میان او و اعضای هیات رئیسه هست گفت:" سوال های  حاشیه ای نپرسید. در سال جدید سوال های جدید بپرسید." ممبینی در رابطه با شرایط مالی فدراسیون فوتبال و مسایلی چون پرداخت حقوق کارمندان و بدهی به مارک ویلموتس گفت:" هنوز که آخر ماه نشده که کارمندان حقوق بگیرند. با این وجود با توجه به تحریم ها همه دستگاه ها با مشکلات مالی روبرو هستند. در این رابطه امور مالی فدراسیون بهتر می تواند صحبت کند اما فوتبال کشور برای اینکه با شاخص های حرفه ای پیش رفته و مسایلی چون حق پخش را به عنوان اصلی ترین منبع تامین مالی اش بگیرد زمان نیاز دارد. در مورد بدهی ویلموتس هم باید زمانش که رسید بنشینیم و درباره آن صحبت کنیم."

بیشتر بخوانید:

برنامه جدی وزارت ورزش برای کرسی های بین المللی

فروزان در فدراسیون فوتبال دنبال کارت بازی

تگ ها


کمیته داوران هدایت ممبینی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال