ممنوعیت جذب خارجی‌ها، در حد کارشناسی است!

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در واکنش به اجرای قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی گفت که این قانون هنوز مصوب نشده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از حواشی و بحث درباره منع خرید بازیکن و مربی خارجی، فریبرز محمودزاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در گفتگو با رادیو تهران به صورت کامل این مسئله را شرح داد و گفت هنوز این مسئله در حد کارشناسی است و نیاز به مصوبه هیات رئیسه دارد؛ وی افزود: باید هیات رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال آیین‌نامه را به تصویب برسانند، قانون را بعد از کارشناسی تصویب خواهند کرد و سپس این آیین نامه در اختیار سازمان لیگ قرار خواهد گرفت؛ هنوز موضوعی به تصویب نرسیده و در حد کارشناسی است. سازمان لیگ تا زمان تصویب این قانون، مجری مصوبات هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال است. اجرای این قانون باید چکش‌کاری شود، سپس قانونی که مصوب شد در نهایت به شکل اجرایی دربیاید.

محمودزاده در واکنش به قراردادهای دلاری برخی از بازیکنان ایرانی هم گفت: من هم صحبت‌هایی را در این خصوص شنیده‌ام که برخی از بازیکنان سعی دارند قراردادشان را دلاری ببندند، ولی این موضوع نیز راه حل دارد، چون پول رایج کشورمان ریال است؛ فکر می‌کنم می‌شود در قوانین این موضوع را مطرح کرد و به طور حتم موافق و مخالفین زیادی خواهد داشت و سپس کفه ترازو هر سمتی رفت قانون تصویب می‌شود.

او گفت: البته باید منافع ملی را در نظر بگیریم و حتی ممنوعیت ورود خارجی‌ها به فوتبال ایران نیز تبعاتی را در بر خواهد داشت، ولی این مهم است که چه مسائلی پیش آمده که به این نقطه رسیده‌ایم و چه فرایندی به فوتبال ایران گذشته است که هیأت رئیسه سازمان لیگ نیز به این موضوع ورود کرده است.

فریبرز محمود زاده درباره موضوعی دلالی در فوتبال ایران گفت: نباید از بحث دلالی غافل شویم، در ورزش و فوتبال همه می‌دانند که چه اتفاقاتی در بحث دلالی رخ می‌دهد. این بی‌عدالتی‌ها در فوتبال ما خیلی زیاد وجود دارد و به خاطر یک سود بیشتر، مدیرعامل باشگاه بازیکن مصدوم را در تیم خود جای می‌دهد و در نهایت بازیکنی که حتی یک دقیقه هم بازی نکرده، در فیفا پرونده شکایت از تیم‌های باشگاهی فوتبال ایران دارد که نمونه‌اش به تیم فوتبال گل گهر سیرجان برمی‌گردد که حتی قراردادی نیز امضا نشده، باشگاه را در فیفا محکوم کرده است. برخی از دلالان و واسطه‌ها هیچ گاه منافع ملی و باشگاهی را در نظر نمی‌گیرند و به فوتبال ما آسیب می‌زنند که باید این موضوعات توسط کارشناسان ریشه یابی شود.

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره بازداشت دلالان و مدیران فاسد در ورزش گفت: دو وزارتخانه ورزش و اطلاعات وارد این مباحث فساد در فوتبال شده‌اند و به طور حتم در پی شفاف‌سازی در فوتبال ایران هستند و روندی شروع شده که منافع سودجویان در خطر خواهد بود؛ البته در بخش‌های مختلف صنعت یا صادرات و واردات از این گونه مباحث تبانی و دلالی وجود دارد. مراجع ذی صلاح در زمینه با قدرت ورود می‌کنند و جلوی آن‌ها را خواهند گرفت. امیدوارم در آینده در رادیو و تلویزیون کشورمان در مورد روند مثبت ورزش صحبت کنیم و دیگر حرفی از این گونه مشکلات به میان نیاید.

بیشتر بخوانید:

قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی محکوم به شکست است

نکونام: منع جذب خارجی‌ها قانون من درآوردی است!

 

 

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ سازمان لیگ برتر فریبرز محمودزاده فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال