ممنوع‌الخروج بودن مدیران نفت دردسر شد!

عصر چهارشنبه در تصمیمی غیر منتظره از سوی شورای واگذاری باشگاه نفت تهران اعلام شد که امتیاز این باشگاه به دلیل عدم پایبندی شرکت بهنام پیشرو کیش به تعهداتش، از این شرکت سلب و به شرکت نفت طلاییه واگذار می شود! به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، این تصمیم در حالی خارج از وقت اداری از اتاق یکی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران به بیرون درز پیدا کرد که از چند روز قبل از ......

عصر چهارشنبه در تصمیمی غیر منتظره از سوی شورای واگذاری باشگاه نفت تهران اعلام شد که امتیاز این باشگاه به دلیل عدم پایبندی شرکت بهنام پیشرو کیش به تعهداتش، از این شرکت سلب و به شرکت نفت طلاییه واگذار می شود!

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، این تصمیم در حالی خارج از وقت اداری از اتاق یکی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران به بیرون درز پیدا کرد که از چند روز قبل از آن زمزمه هایی در خصوص واگذاری باشگاه پرحاشیه نفت تهران به یک شرکت خصوصی در محافل فوتبال به گوش می رسید.
اما جالب اینجاست که حتی مالک باشگاه نفت، نادر گلرخسار تا ساعاتی پس از واگذاری باشگاه نیز همچنان با تردید و سردرگمی پیگیر ماجرا و صحت و سقم خبر واگذاری بود و به نوعی برای وی دور از باور و خارج از تصور بود که شرکت ملی نفت در اقدامی یک جانبه چنین تصمیمی اتخاذ کند.
ماجرا وقتی پیچیده تر می شود که در صورت حسابهای مالی شرکت بهنام پیشرو میبینیم که این باشگاه از اول فصل گذشته که اختیار باشگاه نفت را داشته تا به امروز چیزی حدود 12میلیارد تومان برای این باشگاه هزینه کرده است و همین موضوع و نوع قرارداد بهنام پیشرو با شرکت نفت نشان می دهد که پرونده نفت تهران قطعا در هفته آینده وارد پروسه حقوقی و حتی فراتر از آن شکایت کشی های پر سر و صدا خواهد شد!
اما شاید برای اهالی فوتبال این پرسش مطرح شود که دلیل اتخاذ چنین تصمیم ضربتی و غیر منتظره ای از سوی شورای واگذاری باشگاه نفت چه عاملی بوده است.
طبق اخبار موثق و شنیده هایی که از زبان برخی مدیران نفتی مطرح شده، در توافق اولیه بین شرکت نفت و شرکت بهنام پیشرو، شرکت خریدار متعهد شده بود که تمامی بدهی های قبلی باشگاه را پرداخت کند که آن بدهی ها شامل بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی بوده و در این میان عدم پرداخت بدهی به سازمان مالیاتی کشور، موضوع مهمی است که به واقع عامل اصلی بروز اختلافات اخیر بوده است.
طبق شنیده ها، اخیرا شرکت بهنام پیشرو با پرداخت چک به سازمان مالیاتی مانع از صدور احکام و جریمه های سنگین مالیاتی علیه باشگاه شده بود؛ اما پرداخت چک و تسویه اقساطی مالیات به معنای اخذ برگ تسویه حساب مالیاتی نیست و طبق قانون تا زمان تسویه کامل برگ مفاصا حساب صادر نخواهد شد. از طرف دیگر چند نفر از اعضای سابق هیأت مدیره باشگاه نفت که اکنون از معاونین وزیر و از مدیران ارشد شرکت ملی نفت هستند به علت عدم تسویه مالیات باشگاه در زمان مدیریتشان، در لیست ممنوع الخروجان قرار گرفته اند و همین موضوع دردسرهایی را برای آنها ایجاد کرده است. به گفته یکی از مسئولان سابق باشگاه نفت، در این مدت بارها به شرکت بهنام پیشرو تذکر داده شد که هر چه سریعتر نسبت به تسویه حساب کامل با تمام افراد حقیقی و حقوقی که مطالباتی را از باشگاه داشته اند اقدامات لازم را انجام دهد؛ اما چند روز پیش مالک این باشگاه اعلام کرد که تا زمان واگذاری کامل امتیاز باشگاه از سوی شرکت نفت، هیچ هزینه ای برای نفت تهران نخواهد کرد. از سوی دیگر مدیران سابق نفت هم به دلیل بدهی باشگاه در زمان مدیریت خود به شدت تحت فشار بودند و تنها راه باقیمانده برای شرکت ملی نفت واگذاری امتیاز باشگاه به یک مشتری دیگر بود که بتواند به تعهداتش عمل کرده و بدهی گذشته باشگاه را پرداخت کند.
به هر حال باید منتظر ماند و دید که مناقشه تازه نفت تهران در هفته آینده به چه نتایجی می رسد. اما آنچه مسلم است این باشگاه شرایط پیچیده ای دارد و مسائل حقوقی بسیاری در نوع واگذاری وجود دارد که احتمالا چالشهای جدی و عجیبی را برای باشگاه نفت ایجاد خواهد کرد.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال