مناجاتی: اختلافات فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک باعث خجالت است!

مهدی مناجاتی سرمربی اسبق تیم فوتبال جوانان ایران در مورد اختلافات فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک صحبت کرد...

سرمربی اسبق تیم فوتبال جوانان ایران گفت: دو ارگانی که قرار است برای تیم امید یک کار را انجام دهند متاسفانه دچار اختلاف شده‌اند. قبلاً مربی تیم امید را فدراسیون انتخاب می‌کرد و کمیته ملی المپیک نیز مسئولیت حمایت داشت.
به گزارش مدال، مهدی مناجاتی درباره تصمیم فدراسیون فوتبال برای انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران اظهار داشت: مجیدی یک بازیکن شاخص در فوتبال ایران بوده و برای تیم خوب استقلال و همچنین لیگ کشورهای عربی بازی کرده است. قطعاً اگر از هر مربی مقداری از الفبای فوتبال را یاد گرفته باشد الان می‌تواند مربی خوب و موفقی باشد. او از بازیکنان خوب فوتبال ما بوده و اگر همکاران و دستیاران خوبی در کنارش قرار بگیرند می‌تواند برای تیم امید انتخاب خوبی باشد.
وی درباره اینکه آیا تیم امید ایران با فرهاد مجیدی می‌تواند بعد از سال‌ها موفق به حضور در المپیک شود, گفت: همیشه این آرزو را داریم و با امید زندگی می‌کنیم. امیدوارم با یک مربی ایرانی بتوانیم به المپیک 2020 راه یابیم تا به آن افتخار کنیم.
سرمربی اسبق تیم فوتبال جوانان ایران, درباره اختلافاتی که بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال بر سر انتخاب فرهاد مجیدی به وجود آمده است, تصریح کرد: این مسئله چیز خوبی نیست و یک بچه 12-10 ساله هم از این موضوع خجالت می‌کشد. دو ارگانی که قرار است برای تیم امید یک کار را انجام دهند متاسفانه دچار اختلاف شده‌اند. قبلاً مربی تیم امید را فدراسیون انتخاب می‌کرد و کمیته ملی المپیک نیز مسئولیت حمایت داشت.
مناجاتی با بیان اینکه «مسئولیت اصلی انتخاب مربی برای تیم امید با فدراسیون فوتبال است» گفت: کمیته ملی المپیک فقط باید نظر بدهد و از تیم امید حمایت کند اما الان وضعیت طوری شده که زمانی که تیم می‌خواهد به المپیک برود, کمیته ملی المپیک باید تصمیم بگیرد و زمانی که به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود مسئولیت با فدراسیون فوتبال است, آن هم در حالی که هر دوی این ارگان‌ها یک کار را باید انجام دهند و نمی‌توانند به طور صحیح در کنار هم قرار بگیرند. وقتی‌ که وضعیت ارگان‌های بزرگی مثل فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک این طور است وای به حال قسمت‌های پایین‌تر.
پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به عدم وجود یک قدرت بزرگ‌تر برای برطرف کردن اختلافات, خاطرنشان کرد: این فدراسیون و کمیته ملی المپیک هستند که باید با همدیگر کنار بیایند, چون این مسائل صددرصد به ضرر تیم فوتبال امید خواهد بود و با این مسائل تیم به حاشیه می‌رود. شما زمانی که یک تیم محلی هم تشکیل می‌دهید اگر این تیم درگیر حاشیه‌ها باشد نمی‌توانید کار دلخواهتان را درست انجام دهید و مدام باید به دعوا و درگیری فکر کنید. آخر متوجه نشدیم که مسئولیت فدراسیون و کمیته چیست. فکر می‌کنم حکومت در حکومت شده و تا زمانی که یک بزرگتری وظایف هر طرف را مشخص نکند, همین آش و همین کاسه خواهد بود.
مناجاتی یادآور شد: مسئول فوتبال ایران و انتخاب مربی و سرپرست و دیگر عوامل تیم‌ها صددرصد با فدراسیون فوتبال است و کمیته ملی المپیک نیز باید روی تیم‌هایی که المپیکی می‌شوند نظارت داشته باشد و از آنها حمایت کند. سال‌های سال فدراسیون مسئولیت فوتبال را داشته و کمیته باید کمک کند و کمک حال فدراسیون فوتبال در راه المپیکی شدن تیم امید باشد. امیدوارم این مشکلات زودتر با کدخدامنشی حل شود تا تیم امید آرامش داشته باشد.

اخبار مرتبط:

دیدار تاج با رئیس کمیته ملی المپیک پیرامون انتخاب مجیدی

تگ ها


انتخاب سرمربی تیم ملی امید تیم فوتبال امید فرهاد مجیدی فدراسیون فوتبال ایران کمیته ملی المپیک مهدی تاج صالحی امیری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال