منامه میزبان والیبالیست‌های جوان آسیا در سال ۲۰۱۸

به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری تسنیمو به نقل از سایت فدراسیون والیبال، کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) میزبانی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 20 سال آسیا را به کشور بحرین واگذار کرد ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) میزبانی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 20 سال آسیا را به کشور بحرین واگذار کرد. این مسابقات از 30 تیرماه سال 97 در منامه آغاز می شود و تا ششم مردادماه به مدت هشت روز پیگیری خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 20 سال آسیا 19 تا 27 تیرماه سال 95 به میزبان چین تایپه برگزار شد و تیم والیبال جوانان ایران با پذیرش شکست در دیدار نهایی برابر چین به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

والیبال جوانان ایران تجربه حضور در پانزده دوره این رقابت ها در پرونده کاری خود دارد که پنج عنوان قهرمانی، سه نایب قهرمانی و دو مقام سومی رهاورد آنان از این رقابت ها است.

کره جنوبی با 6 قهرمانی، دو نایب قهرمانی و سه مقام سومی پرافتخارترین کشور این رقابت هاست و ایران در جایگاه دوم این رده بندی قرار دارد.
کشورهای چین (4 طلا، 4 نقره و 5 برنز) ژاپن (3طلا، 5 نقره و 2 برنز) و هند (2 نقره و 3 برنز) در رتبه های سوم تا پنجم افتخارآفرین های مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا قرار دارند.

بحرین در سال 2017 میزبان مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان بود که تیم ایران برای دومین بار بر روی سکو قهرمانی این رقابت ها قرار گرفت.

 

تگ ها


اخبار روز والیبال