مندی بهترین سنگربان فوتبال جهان است

کالیدو کولیبالی، کاپیتان سنگال پس از پیروزی در فینال جام ملت‌های آفریقا، از ادوارد مندی به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان نام برد....

به گزارش "ورزش سه"، ادوارد مندی که چند ماه قبل در لباس چلسی موفق به فتح عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شده بود، شب گذشته نیز درون دروازه سنگال برابر مصر نمایش درخشانی ارائه داده و از عوامل اصلی قهرمانی این تیم لقب گرفت. حالا ادوارد مندی مدعی شد برای کسب این موفقیت به شدت تلاش کرده و به عملکرد تیم ملی سنگال افتخار می کند. او چندی قبل جایزه بهترین دروازه بان سال ۲۰۲۱ جهان را از فیفا دریافت کرده بود.

کالیدو کولیبالی به خبرنگاران گفت: بازی سخت و تورنمنت دشوار بود. اما ما با تکیه بر قدرت تیمی خود موفق  به کسب عنوان قهرمانی شدیم شدیم. ادوارد مندی، دروازه بان سنگال بهترین در پست خود در جهان است و ما با درخشش او عنوان قهرمانی را کسب کردیم.

ما احساس خوشحالی فراوانی داریم. می دانستیم که قهرمانی در جام ملت های آفریقا سخت خواهد بود، اما موفق شدیم به این عنوان دست یابیم. تیم ملی سنگال مستحق کسب این عنوان بود. ما مدت ها به دنبال این جام بودیم و حالا این اتفاق رخ داده است. این تیم باشکوه و فوق العاده است."

ادوارد مندی، دروازه بان تیم ملی سنگال نیز گفت: "ما به عملکرد خودمان افتخار می کنیم، زیرا در گذشته هرگز فاتح این تورنمنت نشده بودیم. ما واقعا سخت تلاش کردیم تا این عنوان قهرمانی  را بدست آوریم و امروز در قالب یک گروه و به عنوان یک کشور قهرمان شدیم.

به همین دلیل من فوق العاده به کار خودمان افتخار می کنم. بازیکنان در ضربات پنالتی واقعا خوب کار کردند، من نیز تمام تلاشم را برای مهار ضربات انجام دهم و در نهایت هم موفق شدم، بنابراین بسیار خوشحالم."

تگ ها


ناپولی کالیدو کولیبالی ادوارد مندی چلسی