منزوی: جام دادن به پرسپولیس یعنی گول زدن مردم

قائممقام اسبق باشگاه استقلال درباره اعطای کاپ قهرمانی در سوپرجام به پرسپولیس گفت: درباره کاپ دادن برای مسابقهای که برگزار نشد، چه معنایی دارد ......

قائم‌مقام اسبق باشگاه استقلال درباره  اعطای کاپ قهرمانی در سوپرجام به پرسپولیس گفت: درباره کاپ دادن برای مسابقه‌ای که برگزار نشد، چه معنایی دارد.

اعطای کاپ قهرمانی در سوپرجام به پرسپولیس سر و صدای زیادی راه انداخت و بار دیگر اعتراض هواداران و پیشکسوتان استقلال را به اوج رساند. در همین خصوص صبح دیروز با کامران منزوی، قائم‌مقام اسبق باشگاه استقلال تماس گرفتیم تا پیرامون این مسئله و موارد دیگر با او همکلام شویم. با هم چکیده حرف‌های منزوی را مرور می‌کنیم.
* واقعاً اعطای این جام چه تأثیری در شرایط روحی پرسپولیس ایجاد می‌کند؟ این جام به واسطه دیداری که اصلاً برگزار نشده اساساً چه ارزشی دارد؟ ضمن احترام به پرسپولیس و هوادارانش من معتقدم اعطای جام به نوعی کج‌سلیقگی و گول زدن بود. من نمی‌فهمم چرا یک عده‌ای دوست دارند با استقلال لجبازی کرده و روی زخم میلیون‌ها طرفدارش نمک بپاشند؟ مردم به چه زبانی باید بگویند ما از وابستگی یک تیم به هر کدام از ارگان‌های دولتی بیزاریم؟ نمی‌دانم چرا با احساسات استقلالی‌ها بازی می‌کنند؟
* استقلال هیچ چاره‌ای جز فراموش کردن سوپرجام ندارد. قبلاً هم گفتم و الان هم تکرار می‌کنم، اعطای کاپ قهرمانی جامی که به واسطه آن نه مسابقه‌ای برگزار شده و نه حتی مسابقه نیمه تمام باقی مانده، عین کج‌سلیقگی است، ولی استقلالی‌ها چاره‌ای جز فراموشی ندارند و نباید اعصاب خود را به واسطه آن بر هم بریزند.
* کجای دنیا جام را این‌طوری به یک تیم می‌دهند! جام را دو دستی تقدیم آن‌ها کردند، تازه کاپ برای بازی برگزار نشده!
* برای شفر احترام قائلم و هواداران استقلال هم بسیار عزیز هستند، ولی اگر قرار است الحاجی گرو و مارکوس نیومایر نباشند این سرمربی تیم است که باید آن‌ها را کنار بگذارد. به هر حال این دو نفر به حرف شفر آمده‌اند نه با پای خودشان. البته شاید هم واقعاً به خاطر استرسی که روی آنهاست، نمی‌توانند توانایی‌هایی که دارند را به رخ بکشند.
* ان‌شاءالله که حرف‌های بیژن طاهری در خبرورزشی پیرامون دشمنی بعضی از پیشکسوتان استقلال با این تیم درست نیست. امیدوارم این حرف‌ها درست نباشد و اگر انتقادی هم از طرف موسپیدان آبی مطرح شده فقط از سر دلسوزی است و بس. البته کمیته پیشکسوتان استقلال باید در این زمینه فعال‌تر عمل کند. این کمیته باید قدیمی‌ها را به باشگاه دعوت کرده و کار را طوری جلو ببرد که آن‌ها به جای آنکه نقد‌های خود را در رسانه‌ها مطرح کنند، داخل خود باشگاه بگویند.
* تکلیف رابطه کمیته فنی و سرمربی تیم باید توسط آقای فتحی و شفر مشخص شود. اینکه می‌گویند بعضی کارشناسان معتقدند شفر به کمیته فوق اعتماد ندارد، بحثی است که قبل از حرف زدن در مورد آن ابتدا باید مشخص شود کدام کارشناس با چه ایده‌ای آن را می‌گوید؟ کمیته فنی جایگاهی رسمی است که باید مورد احترام همه ارگان باشگاه باشد. افرادی هم که به عضویت آن درآمده‌اند، جملگی هم استقلالی‌اند و هم در زمره آدم‌های خوب و امتحان پس داده محسوب می‌شوند.
* همچنان معتقدم به رغم احترام بسیار زیادی که برای هواداران استقلال قائلم حمله آن‌ها به وزیر و طرح ادعای اینکه سلطانی‌فر به پرسپولیس بیشتر از استقلال توجه می‌کند، ناعادلانه است.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال