منزوی در گفت و گو با مدال: استقلالی ها شکایت خود بخاطر سوپرجام را دنبال نکنند!/ تصمیمات کمیته فنی نباید رسانه ای شود

......


 

معاون اسبق باشگاه استقلال اذعان دارد که تصمیمات کمیته فنی نباید در رسانه ها مطرح بشود چون رسانه ای شدن باعث می شود ناخودآگاه این استنباط بشود که کمیته فنی در تصمیمات شفر دخالت می کند.

کامران منزوی، معاون اسبق باشگاه استقلال در گفت و گو با خبرنگار مدال درباره مسائل پیش آمده پیرامون باشگاه استقلال گفت:درباره هیئت مدیره استقلال باید بگویم که به هرحال همه آن عزیزان بازنشسته هستند و در واقع ترکیب هیئت مدیره ناقص است و نیاز به ترمیم دارد. چون استقلال هر وجهی که به دست می آورد، به خزانه واریز می کند و از خزانه آن را دریافت می کند، مشمول ماده ۴ محاسبات عمومی می شود و در نتیجه افراد بازنشسته در آن نمی توانند تحت هیچ شرایطی فعالیت داشته باشند. مجمع و شخص آقای وزیر باید تکلیف این مسئله را روشن کنند.

منزوی ادامه داد: ما چرا باید کاری انجام بدهیم که بهانه به دست کسانی بدهیم که به دنبال محرومیت استقلال هستند. این لگد زدن به بطری آب چه دردی از استقلال دوا می کند؟ در تاریخچه استقلال و این همه اعتراض به داور، کدامیک موثر بوده و تصمیم داور را تغییر داده است؟ ما سر هر اوت و خطا در هر جای زمین بحث می کنیم. این مسائل همه انرژی منفی به داور و بازیکنان و تماشاگران وارد می کند. مصداق بارزش، صحبت های محسن قهرمانی بود که شجاعانه اعتراف کرد اعتراضات و فحاشی، در تصمیم وی تاثیر گذاشت. این موضوع به مدیریت درون تیم بر میگردد که بازیکن باید توجیه بشود اعتراض دیگر به این شکل و درون زمین انجام نمی شود. نکته جالب اینجا است که من با چند پزشک صحبت می کردم و پرسیدم که آیا اعتراض کردن، انرژی افراد را کم می کند که در پاسخ گفتند قطعا همینطور است. بهتر نیست این انرژی هدر نزود و صرف بهتر بازی کردن شود؟ حالا هرچقدر هم که تصمیمات داور اشتباه باشد. بحث دیگر بیرون تیم است. سوکوموروخف جمله ای گفت که باید با طلا نوشت. او گفت من نمی دانم چرا فوتبال ایران می خواهد مشکلاتش را لابه لای روزنامه ها و رسانه ها حل بکند. ما اگر بیشتر به فدراسیون و سازمان لیگ و وزارت اعتراض بکنیم یعنی متعصب تر هستیم و مدیریت درست تری انجام می دهیم؟! ما باید ابتدا خودمان را درست کنیم و بعد از آن کم کم و از راهش و با منطق و اصول به دیگران بفهمانیم که در مقاطعی به تیم کم لطفی می شود.

منزوی گفت: مسائلی مانند بیانیه دادن باشگاه سپاهان نیز کاری روحی و روانی بود که توانست به تیمشان کمک هم بکند. اما در استقلال این کار انجام نمی شود. وظیفه آقای فتحی هم نیست که از این دست بیانیه ها صادر کند چرا که شأن مدیر عامل باشگاه استقلال بالاتر از این صحبت ها است. باشگاه روابط عمومی، سرپرست، معاون ورزشی، سایت و ... دارد که آن ها باید این کار را انجام بدهند.

کامران منزوی تصریح کرد: در قضیه مناظره آقایان فتحی و طباطبایی، من کار هیچ کدام از این دو نفر را تایید نمی کنم. اگر مشکلی است باید در خانه گفت و گو شده و حل شود. بنا بر این است که ما ابتدا دلمان برای استقلال می سوزد. هم طباطبایی و هم فتحی دلشان برای استقلال می سوزد و هیچ یک از این دو نفر از عدم موفقیت استقلال خوشحال نخواهند شد. این مناظره ها غیر از این که حرمت شکنی کند، نتیجه دیگری ندارد. هر دو نفر باید احترام و ارزش یکدیگر را حفظ کنند و حیف است که باشگاه استقلال سرمایه های خود را به این راحتی از دست بدهد.

وی در ادامه به کمیته فنی اشاره کرد و اظهار داشت: طرح کمیته فنی در استقلال به سال ۱۳۷۰ بر می گردد و جایی که آقای اولیایی خواستند و من چند خط نوشتم. آن زمان مرحوم رنجبر و آقای طهماسبی بودند به علاوه دو الی سه نفر دیگر که بر اعمال کادر فنی نظارت و آن را ارزیابی می کردند. اکنون نیز دوستان کمیته فنی این کار را انجام می دهند اما چون در فضای رسانه ای مطرح می شود، اینجور استنباط می شود که کمیته فنی در تصمیمات کادر فنی دخالت می کند. در حالی که اکنون اگر از آقای شفر نیز بپرسید، می گوید که ارنج را خودش می دهد. اکنون تیم در بحران است و شرایط خوبی ندارد بنابراین کوچکترین مسئله ای برای تیم حاشیه دار می شود.

معاون اسبق استقلال اذعان داشت: خوشحال هستم که ضعف حوزه روابط عمومی باشگاه با آمدن آقای حاجی خانی، برطرف می شود. همین تصمیم باشگاه، مهر تاییدی است که بر صحبت های ما دال بر اینکه روابط عمومی استقلال ضعیف بوده و نتوانسته در شرایط متفاوت، از حق استقلال دفاع کند. ایشان را از زمان آقای دادکان می شناسم و امیدوارم موفق باشند.

منزوی درباره شرایط استقلال گفت: ما با امید زنده هستیم. مشکلی که داریم این است خریدهای استقلال علی الخصوص خارجی ها، خرید خوبی نبودند و این مشکل بر سه ناحیه فشار می آورد. اول خود بازیکن است که فشار مضاعفی بر آنها وارد می کند. فشار بعدی روی مربی است که انتخابش زیر سوال می رود و فشار دیگر بر مدیریت است که چرا این هزینه برای بازیکنانی در این سطح کیفی انجام شده است. استقلال باید هرچه سریع تر این مشکل را حل کند که کمیته فنی نیز می تواند به حل این موضوع کمک کند. امیدوارم سایپا را ببریم و بتوانیم در جام حذفی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

منزوی در انتها درباره ماجرای سوپرجام گفت: برای ادامه دادن پرونده سوپر جام در cas، استقلال باید هزینه زیادی را پرداخت کند.
و به نظر من این هزینه ها اصلا به صرفه نخواهد بود چرا که مشخص نیست رای دادگاه به نفع استقلال می شود یا خیر. ما در کدام دادگاه cas برنده شده ایم که اکنون امیدوار باشیم. به نظر من اگر مدیران این پرونده را ادامه ندهند، بهتر است.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال