منزوی: وقتی بازیکن داخلی خوب داریم چرا خارجی؟

کامران منزوی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد شرایط نقل و انتقالات این تیم صحبت کرد...

عضو هیات ‌مدیره استقلال گفت: متأسفانه اوضاع جوری شده که بعضی بازیکنان و ایجنت‌هایشان، کار را یاد گرفته‌اند و کار‌هایی می‌کنند تا رقم بالا برود.
به گزارش مدال، باشگاه استقلال این روز‌ها درگیر تمدید قرارداد بازیکنانش است. مدیرعامل آبی‌ها در جلسه هیئت‌مدیره باشگاه اعلام کرد در این زمینه اقدامات لازم را انجام‎ می‌دهند و به زودی قرارداد بازیکنان تمدید خواهد شد. این روزها، اما رقم‌های عجیبی و غریبی در نقل و انتقالات شنیده می‌شود. وقتی از کامران منزوی عضو هیئت‌مدیره استقلال در این باره سؤال می‌پرسیم جواب می‌دهد: «متأسفانه اوضاع جوری شده که بعضی بازیکنان و ایجنت‌هایشان، کار را یاد گرفته‌اند و کار‌هایی می‌کنند تا رقم بالا برود. باشگاه را تحت فشار می‌گذارند، حتی از طریق هواداران. راستش من شنیده‌ام بعضی بازیکنان ۳، ۴ میلیارد تومان پول می‌خواهند!» 
این روز‌ها بحث درباره پیشنهاد ۱,۸ تا دو میلیارد تومانی بازیکنان استقلال به باشگاه است. وقتی در این باره از کامران منزوی می‌پرسیم لبخندی می‌زند و می‌گوید: «مگر این پول کم است؟ از نظر ما که پول خیلی زیادی است.» عضو هیئت‌مدیره استقلال ادامه می‌دهد: «الان کار برای باشگاه‌ها سخت شده است. بازیکنان قیمت‌شان را بالا برده‌اند. هزینه‌های فوتبال هم خیلی زیاد شده است. مگر پول بلیت و هتل گران نشده؟ هزار و یک خرج داریم. من پیشنهادم این است. یک بودجه تعیین کنیم. طبق همان بودجه به بازیکن پول بدهیم. حالا اگر بازیکنی بتواند کار کند بسم ا...، اگر هم نتواند خداحافظ. ما باید به فکر باشگاه باشیم. اصلاً چرا باید قراردادی بسته شود که کار به شکایت بکشد؟ بازیکن قراردادی دو سال قبل بسته که هنوز طلب دارد. آخر چرا؟ الان بازیکن می‌گوید اول طلب دو فصل من را تسویه کنید، بعد فصل قبل را و در پایان با شما تمدید می‌کنم.» 
از منزوی درباره گران‌ترین بازیکن استقلال در فصل قبل سؤال می‌کنیم. او جواب می‌دهد: «سال گذشته گران‌ترین بازیکن داخلی‌مان ۱,۵ میلیارد تومان قرارداد بست.» ولی در این بین باشگاه با جذب بازیکنان خارجی رکورد نقل و انتقالات تاریخی خود را شکست. گادوین منشا و ایسما با دریافت ۲۵۰ هزار دلار (بدون احتساب پاداش‌ها) بالای سه میلیارد دریافت کردند. منزوی می‌گوید: «بله، متأسفانه این پول را به دو بازیکن خارجی دادیم.» کاملاً پیداست که منزوی موافق جذب بازیکنان خارجی نیست: «رک بگویم؟ نه. وقتی بازیکن داخلی خوب داریم چرا خارجی؟ مگر استقلال کم بازیکن خوب ساخته و به ایران معرفی کرده؟» 
منزوی در ادامه پرده از این برمی‌دارد که در فوتبال ایران تنها یک باشگاه لیگ‌برتری است که بالاتر از استقلال و پرسپولیس پول می‌دهد. او می‌گوید: «بله همین‌طور است. فقط یک باشگاه است که بالاتر از استقلال و پرسپولیس به بازیکنان پول می‌دهد که به زودی زود اسم آن مشخص می‌شود.» می‌گوییم تراکتور؟ او جواب می‌دهد: «حالا بعداً مشخص می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

صحبت‌های جنجالی فرهاد مجیدی درباره اقدامات «علی خطیر»

تگ ها


استقلال باشگاه استقلال کامران منزوی عضو هیات مدیره استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال