منزوی: همچنان روی استعفای خودم اصرار دارم

یکی از اعضای هیئت‌مدیره باشگاه استقلال معتقد است که همه مدیران استقلال از دیرباز تاکنون قربانی عدم شفافیت‌های مالی شده‌اند....

به گزارش "ورزش سه"،، کامران منزوی عضو هیئت‌مدیره استقلال در گفتگویی با رادیو ورزش به سوالات مختلفی درخصوص اختلاف در هیئت‌مدیره استقلال و شایعه حقوق بالای فتحی و سعادتمند، توضیحاتی داد.


منزوی ابتدا در پاسخ به این سؤال که آیا همچنان به‌صورت رسمی عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال است یا خیر گفت:‌ ببینید در شرکت‌هایی مثل استقلال تا زمانی که استعفا رسماً اعلام نشود شما همچنان مسئولیت دارید. هرچه قدر هم حضور نداشته باشید مسئولیت شما به قوت خودش باقی است. اما من همچنان روی نظر خودم هستم و منتظرم با توجه به فعل و انفعالات اخیری که در حال رخ دادن است هرچه سریع‌تر تکلیف باشگاه ازنظر حقوقی روشن شود و اصول واگذاری به اجرا دربیاید.


وی در واکنش به اینکه به نظر از وضعیت موجود باشگاه خسته است اظهار داشت: «من آرزو می‌کنم فوتبال هر چه سریع‌تر آغاز شود چون به این صورت که پیش می‌رویم می‌ترسم کار به‌جایی برسد که در جنگ آریو برزن با اسکندر چه کسی صحبت کرد و چه کسی خیانت کرد. شما گزارش مجلس را دیدید و بخشی از آن تائید عرایض بنده است که این باشگاه‌ها شفافیت مالی ندارند. وقتی‌که مدیر (هرکس که می‌خواهد باشد) بودجه را می‌نویسد و وقتی نمی‌تواند با شفافیت این کار را انجام دهد به مشکل می‌خورد. از سال ۸۷ تا سال ۹۷ هیچ‌کدام از مدیران باشگاه ضعیف نبودند و یک‌شبه به این جایگاه نرسیدند اما عدم شفافیت مالی این مشکلات را به وجود آورده است. باید معلوم شود سال ۹۹ آقای سعادتمند با چه بودجه‌ای باید حرکت کند. همین دو روز پیش یک رأی برای من آمده است که صورت‌های مالی ما دو میلیارد و چهارصد میلیون ارزش داشته است بعد شده است هفت میلیارد و چهارصد میلیون تومان و بعد تبدیل به ۹ میلیارد شده است که این هیچ کجا در صورت‌های مالی به این شکل دیده نشده است.


منزوی در ادامه ضمن عذرخواهی از امیرحسین فتحی افزود:‌ اولاً من باید از آقای فتحی عذرخواهی کنم چراکه نقل و قول من برای ایشان باعث دردسر زیادی شد. من شاید بد گفتم و شاید در جلسه خوب توضیح نداده باشم. حرفی که من زده بودم و اصل قضیه این است که نباید حقوق مدیرعامل رسانه‌ای شود و این اسمش شفافیت نیست. بالاترین مقام اجرایی باشگاه مدیرعامل است و هر قراردادی یک سری تشریفات لازم دارد. شرط بستن قرارداد با حامی مالی جدید،‌ فسخ قرارداد قبلی است منتها هیچ‌کس به آن شرایط اعلام‌شده توجه نمی‌کند. من خودم به قانون تجارت واقفم و در نامه‌ای که به مدیرعامل نوشتم قید کردم که در وهله اول باید با کارگزار قبلی به‌صورت مسالمت‌آمیز فسخ شود دوما مصوبه هیئت‌مدیره برای این قرارداد جدید پس گرفته شود سوما وسوما مصوبه هیئت‌مدیره برای این قرارداد جدید نیز اخذ شود. ولی هیچ‌کس به این شرایط برای اجرایی شدن قرارداد توجه نمی‌کند و فقط هر جور که بخواهند قضاوت می‌کنند.


عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال همچنین عنوان داشت: ما به‌اندازه کافی در استقلال پرونده داریم. هر حامی مالی که با آن قرارداد بستیم به‌نوعی با آن دادگاه داریم. هیچ‌کس نامه دوازده بندی من را در این رابطه دقت نکرد. ما یک قانون و یک عرف داریم که توسط مردم جاری‌شده است و مدیرعامل نمی‌تواند خارج از آن عمل کند. تمام معاملات باشگاه استقلال و پرسپولیس عمده است و هرکدام شرایط خود را دارد. در حال حاضر مردم از مدیرعامل انتظار دارند که بهترین بازیکنان را در اختیار بگیرد.


او در پاسخ به این سؤال که آیا در هیئت‌مدیره استقلال اختلاف وجود دارد گفت: اختلافی وجود ندارد اما اتفاق‌نظر وجود ندارد. در حال حاضر در گزارش مجلس بند اختیارات هیئت‌مدیره و مدیرعامل مشخص‌شده است و در روزهای آینده طی برگزاری جلسات این مسائل برطرف می‌شود. آن چیزی که مشخص است، این است که آقای سعادتمند باجان و دل دارد کار می‌کند.


منزوی درباره منع استفاده از بازیکن و مربی خارجی در استقلال و پرسپولیس گفت: مدیریت در یک‌زمان بودجه می‌نویسد و طبق آن بازیکن خارجی می‌گیرد اما وقتی مسائلی مثل نرخ ارز به آن اضافه می‌شود مشکلاتی به وجود می‌آید. مثلاً وقتی‌که ما با آقای شفر قرارداد بستیم، دلار ۳۹۰۰ تومان بود و الان که شکایت کرده است ۱۵ هزار تومان شده است. به نظر من این قانون برای ما مفید است چون شرایط اقتصادی ما، جوابگوی جذب بازیکن خارجی نیست.


عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال درباره حضور شیخ دیاباته در استقلال گفت:‌ من درباره این بازیکن خبری ندارم اما قرار است که پول این بازیکن به‌صورت تدریجی واریز شود.

او درباره اینکه آقای رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس گفته است که اگر قرار باشد لیگ برگزار نشود باید پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند تأکید کرد: من به قهرمانی یا عدم قهرمانی کاری ندارم، اما بروید از کارشناسان بدن‌سازی پرسید بازیکنانی که ۳ ماه تمرین نکردند چقدر وقت دارند بدن‌سازی کنند تا بتوانند در عرض ۴۰ تا ۶۰ روز ۱۵ مسابقه سنگین در لیگ و جام حذفی برگزار کنند. آن‌ها بیایند بگویند که در ماه مبارک رمضان آیا بدن‌سازی سنگین صلاح است؟ چون یک سری مسائل مهم‌تر از قهرمانی وجود دارد. مگر استقلال و پرسپولیس قهرمانی کم دارند. یک سری چیزهایی است که باید اصولی‌تر به آن نگاه شود. املا خطورمی شود بازیکنان در یک‌زمان کوتاه به آمادگی ایده‌آل برسند تا چند بازی سنگین را انجام دهند. این است که من معتقدم که باید ابتدا اصول را رعایت کنیم. ما باید ببینیم لیگ فصل آینده در چه زمانی می‌خواهد برگزار شود. املا این لیگ هر چه شد و هر تیمی قهرمان اعلام شد. اما فراموش نکنیم که فوتبال به خاطر غیرقابل‌پیش‌بینی نبودنش زیباست و هیچ تیمی نمی‌تواند از حالا ادعا کند که هر ۹ بازی آینده خود را ببرد.

تگ ها


استقلال تهران کامران منزوی