منشاء حواشی استقلال چیست؟!/ راهکار پیشکسوتان برای برون رفت از بحران

اختلافات استراماچونی و استقلال همچنان ادامه دارد و شرکت نکردن سرمربی آبی ها در کنفرانس قبل و بعد از بازی با فولاد موید این موضوع است....

نگرانی هواداران استقلال

به گزارش خبرنگار مدال، عصبانیت را می توان در چشم های سرمربی ایتالیایی استقلال دید. حالا دلیل این ناراحتی و عصبانیت چیست، دقیقا مشخص نشده است اما پرواضح است که اختلافاتی میان باشگاه استقلال و استراماچونی وجود دارد که هواداران استقلال را نگران کرده است.

مدیران استقلال باید هرچه زودتر این بحران را مدیریت کنند و شرایط را سر و سامان بدهند که اگر چنین اتفاقی نیافتاد روزهای خوبی در انتظار استقلال نخواهد بود.

هم دلی و هم فکری تنها راه خروج از بحران

شاهین بیانی پیشکسوت استقلال درباره اختلافات میان استراماچونی و استقلال می گوید: به نظر می رسد سرمربی استقلال آرامش خودش را از دست داده است. او قطعا با مسئولان استقلال مشکل دارد و تا این موضوع حل نشود، نمی توان به بازگشت آرامش به استقلال خوش بین بود.

هادی طباطبایی،سنگربان پیشین تیم استقلال نیز معتقد است که باید قبول کرد دست استراماچونی برای پیاده کردن تفکراتش در استقلال بسته است و برخی مسائل حاشیه ای هم اختلافاتی میان او و باشگاه به وجود آورده است. طباطبایی تاکید دارد که تنها راه خروج از این بحران هم دلی و هم فکری تمامی اعضای باشگاه است وگرنه با شرایط موجود نمی توان به آینده خوشبین بود.

کادرفنی آرامش ندارد

بهتاش فریبا دیگرپیشکسوت استقلال هم می گوید: استراماچونی به بازیکنان استرس منتقل می کند. کادرفنی آرامش ندارد و رفتاریهای سرمربی استقلال به خصوص درخصوص مترجم حرفه ای نیست. فریبا معتقد است که استراماچونی باید پاسخگوی نتایج استقلال باشد و تنها راه خروج استقلال از این بحران برگزاری چند جلسه و مهیا کردن خواسته های سرمربی است.

علی جباری هم درباره مشکلات استقلال و استراماچونی می گوید: تا کنون که تیمی به نام استقلال در لیگ ندیده ایم! جباری تاکید می کند که از ابتدا باید یک مربی ایرانی در کنار استراماچونی قرار می‌گرفت تا از تیم و فضای فوتبال ایران شناخت داشته باشد.

سوء مدیریت به استقلال آسیب می زند

پیروز قربانی، کاپیتان پیشین استقلال نیز درباره اختلافات موجود و رفتارهای استراماچونی می گوید: مسئولان باشگاه استقلال باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند. چرا از روز اولی که استراماچونی وارد ایران شد، عنوان کرد تمایلی به همکاری با مربیان ایرانی ندارد. اگر یک دستیار ایرانی کنار او قرار می‌گرفت، می‌توانست در شرایط سخت به کادرفنی کمک کند. حس می‌کنم استراماچونی از بالا به فوتبال ایران نگاه می‌کند و باید این نگاهش را تغییر دهد.

ستار همدانی به نکته قابل تعمقی اشاره می کند و می گوید: استقلال در گذشته‌های دورتر از سکوها آسیب می دید اما در سالهای اخیر از حاشیه‌های داخل باشگاه و سوء مدیریت آسیب می‌بیند. منشاء حواشی که به این تیم آسیب می‌زند، استفاده از افراد غیر متخصص در سمت هایی است که با آن آشنایی ندارند.

حال باید دید مسئولان در باشگاه استقلال در ادامه و برای جلوگیری از ضرر و زیان هایی که آتش اختلافات میان باشگاه و سرمربی دامنگیر تیم خواهد کرد، بالاخره چه تدابیری در نظر خواهند گرفت چرا که ادامه این مسیر به جز از هم پاشیدگی در این تیم و از دست رفتن امتیازات برای استقلال عایدی دیگری نخواهد داشت...

 

بیشتر بخوانید:

فتح الله زاده در باشگاه استقلال!

تگ ها


باشگاه استقلال اختلاف استراماچونی فتحی حاشیه های استقلال پیشکسوتان استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال