منشا: تراکتورسازی را هم با کمک هواداران پرسپولیس می‌بریم

مهاجم نیجریهای پرسپولیس معتقد است، پاس گل دادن هم به اندازه گلزنی جذاب است به گزارش مدال، گادوین منشا گرچه فقط یک جلسه با پرسپولیس تم ......

مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس معتقد است، پاس گل دادن هم به اندازه گلزنی جذاب است

به گزارش مدال، گادوین منشا گرچه فقط یک جلسه با پرسپولیس تمرین کرده بود، اما به دلیل کمبود نفرات در دیدار با پیکان در ترکیب اصلی تیمش بازی کرد. او کمی خسته بود، اما تا دقیقه آخر دوید و حتی یک پاس گل هم به علی علیپور داد که سه امتیاز برای پرسپولیس به ارمغان داشت. دیروز پس از تمرین پرسپولیس دقایقی با گادوین منشا گپ زدیم؛
*برد شیرینی مقابل تیم سابقت پیکان داشتید؟
من فوتبالم در ایران را با پیکان شروع کردم و دوستان خوبی هم در این تیم دارم، اما کام‌بک ما فوق العاده بود.
* بله، اول یک گل خوردید و بعد تلافی کرده و در نیمه دوم ۲ گل زدید؟
گفتم که آقای جلالی مربی من بوده و پیکان مرا به فوتبال ایران معرفی کرد، اما این برد خیلی خوشحال‌کننده بود. در حالی که ما فکرش را نمی‌کردیم برای پرسپولیس بازی گذاشتند و تماشاگران هم آمدند. ما به خاطر هواداران باید می‌بردیم که بردیم.
* خودت هم فقط یک جلسه با تیم تمرین کرده بودی؟
بله، همسر و فرزندانم در ایتالیا زندگی می‌کنند و تعطیلات فیفادی هم بود، اما متأسفانه برای پرسپولیس بازی گذاشتند. من نمی‌دانم چرا در روز‌هایی که فوتبال باشگاهی در همه دنیا تعطیل است ما باید بازی کنیم. من و رادوشوویچ فقط یک جلسه تمرین کرده بودیم. شرایط خوبی نبود، اما با تلاش بچه‌ها و توصیه‌های تاکتیکی مربیان برنده شدیم. خوشحالم هواداران پرسپولیس با شادی ورزشگاه آزادی را ترک کردند و غرور ما جلوی آن‌ها نشکست!
* غرورتان نشکست؟
بله، ما تیم دوم آسیا هستیم. قهرمان ایران هستیم و هواداران همیشه توقع دارند برنده شویم. شرایط هم اصلاً خوب نبود. احمد نوراللهی، بشار رسن و علیرضا بیرانوند سه ملی‌پوش ما همراه پرسپولیس نبودند. محمد انصاری هم مصدوم شد و با این شرایط ما توانستیم مقابل پیکان برنده شویم که خیلی ارزشمند بود.
* هنوز هم حسرت فینال آسیا را می‌خورید؟
طبیعی است دوست داشتیم قهرمان شویم ولی افسوس خوردن فایده‌ای ندارد. در فوتبال حرفه‌ای این شکست‌ها طبیعی است و باید آن را فراموش کرد. باید به فکر فردا و جام‌های دیگر باشیم. اگر بخواهیم به فکر فینال آسیا و بازی با کاشیما باشیم، آینده را از دست خواهیم داد. البته ما کادر فنی و بازیکنان حرفه‌ای داریم که به خوبی با این موضوع کنار آمده‌اند.
* مقابل پیکان گل نزدی، اما یک پاس به علیپور دادی که تبدیل به گل شد. پاس گل دادن هم به اندازه گلزنی لذت بخش است؟
یک اثری گذاشتم روی توپ که به علی علیپور رسید و او هم به زیبایی آن را تبدیل به گل کرد. انگار خودم گل زده بودم، چون این گل سه امتیازی بود.
* درباره پاس گل چیزی نگفتی. قبلاً هم یک پاس گل شیک به سیامک نعمتی دادی که گل تساوی و حذف السد در نیمه‌نهایی را مقابل این تیم متمول قطری به ثمر رساند؟
پاس گل دادن هم به اندازه گل زدن جذاب است. البته ما مهاجمان بیشتر دوست داریم گل بزنیم ولی در پرسپولیس این حرف‌ها مطرح نیست. ما یک تیم هماهنگ هستیم و همه هم با هم رفیق. مهم نیست چه کسی گل می‌زند و مهم موفقیت پرسپولیس است.
* یک‌شنبه آینده باید در یک بازی حساس به مصاف تراکتورسازی تبریز بروید. فکر می‌کنی بتوانید این مسابقه را هم مثل پیکان با برد پشت‌سر بگذارید؟
ما به کمک هواداران و تماشاگران پرسپولیس هر حریفی را می‌توانیم شکست بدهیم و تراکتورسازی را هم شکست خواهیم داد.

تگ ها


پرسپولیس فوتبال