منشا در نقش هاشمی نسب؛ الماس قرمز، آبی شد

پروسه جذب منشا از عصر شنبه کلید خورد. شفر برای تقویت تیم و فتحی برای ترمیم جایگاه خود نزد هواداران روی آبی کردن الماس سیاه قرمزها به تفاهم رسیدند....

پروسه جذب منشا از عصر شنبه کلید خورد. شفر برای تقویت تیم و فتحی برای ترمیم جایگاه خود نزد هواداران روی آبی کردن  الماس سیاه قرمزها به تفاهم رسیدند.

بمب نقل  و انتقالات بعد از نقل و انتقالات منفجر شد و گادوین منشا مهاجم محبوب هواداران پرسپولیس که از سوی برانکو مازاد اعلام شده بود بعد از تسویه مالی با باشگاه پرسپولیس و فسخ باقیمانده قرارداد به عنوان بازیکن آزاد و سهمیه فیفا به استقلال پیوست تا به نوعی یاد آور خاطره انتقال هاشمی نسب از پرسپولیس به اردوگاه رقیب باشد. 

دیروز سایت مدال به رغم سکوت رسانه ها و شایعه احتمال این انتقال  از  قوت گرفتن احتمال انتقال منشا به استقلال خبر داده و شب گذشته هم از انجام مذاکراتی منجر به توافق  خبر داد. منابع خبری در این باره تاکید داشتند  منشا با استقلال به توافق رسیده و مانده مذاکرات بر سر بندهای قرارداد و جزییات که سه شنبه نهایی می شود و در نهایت هم شد !

با این وجود حتی تا دیروز هم  برای همه معما بود که خبر مذاکره منشا با استقلال طی 48ساعت قبل شایعه  است یا واقعیت؟ دیشب که بیشتر  پیگیری کردیم  مطلع  شدیم کامران منزوی عضو جدید هیات مدیره آبی ها  در محفلی از مذاکرات منجر  به توافق با منشا یاد کرده. علاوه بر این دیگر منبع خبری ما یک فرد نزدیک به منشا بود که گفت من فقط می توانم بگویم که از قول من چیزی ننویسید ولی چیزی را هم تکذیب نکنید  و بعد خیلی زود خداحافظی کرد.

از طرفی باور و بررسی ها  این بود  اگر مذاکره و توافق با منشا شایعه بود باشگاه استقلال خبر سایت مدال و همچنین  آن حجم گسترده از  اخباری که دیروز  در  فضای مجازی استقلال منتشر شده را تکذیب نمی کرد؟

در این باره باید بگوییم  باشگاه استقلال قبل از جذب گونکالوس با ایجنت منشا تماس گرفت و پس از آن خبری نشد. این خبر را نماینده منشا در آخرین روز نقل و انتقالات در اختیار ما گذاشت و بر صحت آن تاکید داشت. همان روز هم شفر درباره منشا طنزگونه حرف زد. نه احتمال جذب او را رد کرد و نه تایید و سعی کرد فقط از خبرنگاران عبور کند. 

پروسه جذب منشا به شکل جدی  از همان عصر شنبه بین شفر و  فتحی کلید خورد. منشا رضایت نامه گرفته و آزاد بود و اینگونه   هزینه جذب او کاهش یافته و می توانست برای تقویت خط حمله برای شفر یک پوئن باشد و از منظر جلب رضایت هواداران که از خریدهای مصدوم و ناکارآمد افتخاری و توفیقی در کادر مدیریتی قبلی و فتحی شاکی بودند یک امتیاز مثبت ویژه تلقی شود. 

 استقلالی ها به رغم برخورداری از گونکالوس، روح اله باقری، تبریزی و حتی اسماعیلی که در خط حمله بازی کرده سراغ منشا هم رفتند و او را به خدمت گرفتند و این یعنی؛ تلاش برای تقویت هر چه بیشتر، تکاپو برای راضی نگه داشتن هوادارانی که از دسته گل های متعدد مدیریتی_نقل و انتقالاتی  در دو فصل اخیر  شاکی هستند. یعنی جنگ روانی علیه رقیب در شرایطی که دو تیم فقط شش امتیاز با هم فاصله دارند، یعنی  هیاهوی جدید در لیگ برتر. یعنی اینکه منشا برایش رنگ اهمیت ندارد و  دنبال اثبات خود است ولو اینکه در تیم رقیب بازی کند. یعنی اینکه از میان فولاد، صنعت نفت و  پدیده که جدی خواهان او بودند پیشنهاد مالی آبی ها بهتر بوده. یعنی که باشگاه پرسپولیس و مدیریت آن باید آماده پذیرش حجم قابل توجهی از انتقادات هواداری باشد، حتی اگر بگوید قراردادن بندی در فسخ نامه مبنی بر اینکه حق پیوستن به استقلال را نداری معتبر نیست و وجاهت قانونی ندارد و ما هم به همین دلیل چنین بندی را در فسخ با منشا  نگذاشتیم  .....

حالا  باید منتظر ماند و به این نتیجه رسید تکذیب نکردن تمایل به جذب منشا از سوی  شفر سیاست بوده ، سکوت باشگاه استقلال در قبال توافق با منشا  به علامت رضایت بوده و سکوت محض  منشا هم تلاشی برای نهایی شدن قرارداد و البته فرار از انتقادها 

هر چه هست حالا منشا آبی می پوشد و در اردوگاه تیم رقیب است. مقابل دوربین ها می ایستد و همچون هاشمی نسب پیراهن آبی به دست لبخند می زند. یعنی که بمب منفجر شده و ترکش های آن حالا حالاها ادامه دارد. یعنی که الماس سیاه قرمزها ، آبی شد