منشا: فینال لیگ قهرمانان یعنی فینال همه فینال‌ها!

مهاجم نیجریهای پرسپولیس درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: حس میکنم تماشاگران پرسپولیس خوشحال استادیوم آزادی را ترک میکنند ......

مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: حس می‌کنم تماشاگران پرسپولیس خوشحال استادیوم آزادی را ترک می‌کنند.

امروز (شنبه) پرسپولیس در حساس‌ترین بازی تاریخ خود در حالی به مصاف کاشیما آنتلرز می‌رود که بازی رفت را در ژاپن با اختلاف دو گل به این تیم واگذار کرده است. حالا سرخپوشان تهرانی این فرصت را دارند که در دیدار برگشت تلافی کرده و به قهرمانی آسیا برسند. حداقل گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس که این چنین فکر می‌کند. 
* قرار است جلوی کاشیما چه کار کنید؟
مطمئن باشید با تمام انرژی در زمین بازی می‌کنیم. ما تا اینجا بالا آمده‌ایم و حالا یک قدم تا قهرمانی فاصله داریم. 
* منظورمان خودت بود. قرار است جلوی کاشیما گل بزنی یا پاس گل بدهی؟
آرزوی هر بازیکنی است که در فینالی به این مهمی گل بزند یا پاس گل بدهد. من هم دوست دارم این اتفاق برایم بیفتد. می‌خواهیم جلوی تماشاگران پرسپولیسی نمایشی غرورانگیز ارائه دهیم. 
* علیرضا بیرانوند دوست صمیمی‌ات می‌گفت: در تهران اجازه نمی‌دهیم تماشاگران پرسپولیسی دست خالی استادیوم آزادی را ترک کنند. تو هم همین قول را می‌دهی؟
قول می‌دهیم همه انرژی خودمان را برای پیروزی و قهرمانی آسیا خرج کنیم. این بازی واقعاً برای همه ما فرق می‌کند. فینال لیگ قهرمانان یعنی فینال همه فینال‌ها و باید در آن همه کار کنیم تا قهرمان شویم. 
* تأثیر تماشاگران پرسپولیسی در این بازی برگشت چقدر است؟
خیلی زیاد است. همان‌طور که در مراحل قبلی دیدید ما بازیکنان پرسپولیس از تشویق‌های این تماشاگران انرژی گرفتیم و موفق هم شدیم. 
* ولی خیلی سخت است که شکست ۲ بر صفر را برگردانید.
در فوتبال هیچ غیرممکنی وجود ندارد. ما هم قبلاً در همین مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نشان دادیم می‌توانیم هر نتیجه‌ای را جبران کنیم. مگر الدحیل را در تهران با اختلاف سه گل شکست ندادیم؟ پس کاشیما را هم می‌توانیم پشت سر بگذاریم. 
* یعنی باز هم می‌خواهی یک گل تماشایی مثل بازی با الدحیل به کاشیما بزنی؟
بحث گلزنی من نیست. من کل تیم پرسپولیس را گفتم که می‌توانند هر نتیجه‌ای را در تهران و استادیوم آزادی برگردانند. ما هم اگر در ژاپن باختیم یکی از دلایلش هواداران تیم کاشیما بودند که یکصدا تیم خود را تشویق می‌کردند. حالا در استادیوم آزادی دو برابر یا شاید هم بیشتر تماشاگر پرسپولیسی داریم. پس می‌توانیم هر کاری انجام دهیم. 
* یک مقدار کمبود بازیکن هم روی کار شما تأثیر می‌گذارد. قبول ندارید؟
ما خیلی مشکلات را پشت سر گذاشتیم. با همین نفرات به فینال رسیدیم و مطمئن باشید با همین نفرات هم قهرمان خواهیم شد. 
* راستی چرا سیامک نعمتی که از دوران بازی در پیکان با هم صمیمی هستید آن کار را کرد؟ اگر سیامک بود برای شما خیلی بهتر بود. نبود؟
در ژاپن همه بچه‌ها می‌خواستند با قدرت و حداکثر انرژی بازی کنند. سیامک خودش هم پس از پایان مسابقه خیلی ناراحت بود. به هر حال اتفاقی است که افتاده و می‌شد این اتفاق برای هر بازیکنی بیفتد. سیامک نعمتی یک بازیکن مهم برای ماست، اما سعی می‌کنیم جوری بازی کنیم که جای خالی اش احساس نشود. مطمئن باشید آقای برانکو برای جانشین سیامک هم فکر خوبی خواهد کرد. 
* خودت فکر می‌کنی نتیجه این بازی چه شود؟
واقعاً نمی‌توانم پیش‌بینی کنم، اما حس می‌کنم تماشاگران پرسپولیس خوشحال استادیوم آزادی را ترک می‌کنند.

تگ ها


پرسپولیس AFC Champions League فوتبال