منشا و ریکانی؛ خوشبختی در فوتبال تهاجمی

منشا این فصل راحت تر از فصل گذشته در لیگ برتر گل می زند. او در حالی که ۶ هفته از بازی ها سپری شده ۶ گل برای گل گهر به ثمر رسانده و معدل یک گل در هر بازی برای مهاجم عالی است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، با روندی که منشا در پیش گرفته بدون شک این فصل یکی از گزینه های اصلی برای عنوان آقای گلی بازی ها خواهد بود. او سال های سال در تیم های ایرانی بازی کرده. از جمله پرسپولیس و استقلال اما هیچ وقت به راحتی این فصل گل نمی زد و گویی قرار خاطرات بازی در تیم پیکان را تکرار کند که به واسطه گل های زیاد برای این تیم در فوتبال ایران معروف شد. 

هم چنین طالب ریکانی؛ او هم در صنعت نفت چنین شرایطی دارد و یا سجاد شهباززاده در سپاهان. این دو مهاجم هم تا به اینجای کار ۵ بار گلزنی کرده اند. این به بازی تهاجمی تیم ها هم بر می گردد. تیم گل گهر تحت هدایت امیر قلعه نویی ارایه گر بازی رو به جلو است. بدون شک در چنین تیم هایی تعداد موقعیت هایی که خلق می شود به مراتب بیشتر از تیم هایی است که با احتیاط حمله می کنند یا مبنای بازی اشان دفاع و ضد حمله است. از سویی در این تیم ها توپ های بیشتری به مهاجمان ختم می شود. منشا که در باکس مهاجم موقعیت طلبی است در برخی از تیم هایی که بازی می کرد خودش باید موقعیت ایجاد می کرد و خودش باید گل می زد در حالی که در گل گهر امیر قلعه نویی موقعیت برای او ایجاد می شود. 

و طالب ریکانی؛ این فصل گل زن تر از فصل گذشته و همه فصول گذشته نشان می دهد به این خاطر که یک خط به دروازه نزدیک تر شده  که این تدبیر سیروس پورموسوی بوده است. او در همه بازی هایی که به میدان رفت گل زد جز استقلال که البته گل او در بازی با استقلال به اشتباه از سوی کمک داور دوم مردود اعلام شد. در مورد سجاد هم یک اتفاق جالب صورت گرفته؛ محرم در بازی با نساجی سجاد را از باکس خارج کرد و از او خواست از عقب به فضا بزند که این حربه موثر واقع شد و سجاد در این بازی دو بار گلزنی کرد. این اتفاقات نشان می دهد تغییر شیوه بازی تیم ها می تواند کارایی مهاجمان را بهتر کند. و گاهی یک تغییر روند گلزنی مهاجم را بهتر خواهد کرد.

تگ ها


صنعت نفت آبادان گل گهرسیرجان گادوین منشا طالب ریکانی