منصوریان: احساس خوبی به استقلال امسال دارم

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه" از سایت باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در حاشیه اردوی آبی پوشان در ارمنستان در گفت و گویی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه آمده است: شاکله اصلی استقلال را حفظ کردیم شرایط بسیاری خوبی در اردوی ارمنستان داریم و از مدیر عامل باشگاه آقای افتخاری برای این اردو تشکر می کنم ......

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه" از سایت باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در حاشیه اردوی آبی پوشان در ارمنستان در گفت و گویی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه آمده است:
شاکله اصلی استقلال را حفظ کردیم
شرایط بسیاری خوبی در اردوی ارمنستان داریم و از مدیر عامل باشگاه آقای افتخاری برای این اردو تشکر می کنم. ما فصل گذشته نیز در این مکان اردو داشتیم اما امسال تفاوت هایی نسبت به گذشته دارد و امسال تجربه بهتری نسبت به سال گذشته داریم. فصل گذشته اوایل فصل بود و کامل تیم را نمی شناختیم اما امروز شاکله تیم را حفظ کردیم و شرایط خوبی در ارمنستان داریم. اگر نگاه کنید 8 زمین آماده و یک زمین چمن مصنوعی مناسب نیز وجود دارد. همچنین سالن بدنسازی و استخر خوب نیز در این مکان برای ما فراهم است و فواصلی کمتر از یک دقیقه میان امکانات مختلف کمپ وجود دارد. باید از اینجا نهایت استفاده را ببریم.

احساس خوبی به استقلال امسال دارم

سعی کردیم امسال شاکله تیم را حفظ کنیم و 3-4 ستاره و 5-6 جوان با قرارداد بلند مدت برای استقلال جذب کردیم. همه قراردادها بالای 5 سال است و احساس خوبی نسبت به تیم امسال دارم. در خط هافبک، داریوش شجاعیان و مجتبی جباری را جذب کردیم و در خط دفاع 2-3 جوان و پژمان منتظری به ما اضافه شدند که پژمان یک بازیکن بین المللی و بسیار با تجربه است. در خط حمله نیز سجاد شهباززاده بعد از یک سال به استقلال برگشت و حسن بیت سعید را نیز به تیم اضافه کردیم. در خط حمله نیز جوانانی را به تیم اضافه کردیم که سرآمد آنها مهدی قائدی است که روزهای خوبی را در تیم پشت سر می گذارند. قائدی با وجود سن و سال کم به خوبی توانسته در دل بازیکنان جا باز کند و همه او را دوست داریم. البته از همه جوانان راضی هستیم.

سرآمد اتفاقات خوب استقلال

در این اردو خیلی خوب تمرین می کنیم و از این موضوع بسیار راضی هستم. سرآمد همه این اتفاقات خوب حضور میک مک درموت بود که سال ها علاقه داشتم او در کنار ما حضور داشته و مسؤول امور بدنسازی باشد. این اتفاق نیز به جز کمک مدیر عامل باشگاه ممکن نبود و با کمک ایشان میک از امارات به ایران آمد. شرایط استقلال در نهایت بسیار خوب است و تمرینات بسیار خوبی را انجام می دهیم.

رضایت از وضعیت جباری
یک بازی دوستانه در تهران انجام دادیم با نساجی که یک تیم بسیار خوب بود و یک تیم لیگ یکی خیلی قوی محسوب می شود و شانس اول برای صعود به لیگ برتر است. در ارمنستان نیز چون تیم ها درگیر مسابقات مقدماتی یورو هستند، برای همین مجبور شدیم یک بازی درون تیمی برگزار کنیم. روز اول یک بازی 45 دقیقه ای و بازی دوم 60 دقیقه ای بود و بسیار محکم با حضور یک تیم داوری رسمی برگزار شد. خیلی بازی خوب و با کیفیتی انجام شد و پیغام خوب این بازی این بود که جباری 45 دقیقه برای استقلال به میدان رفت. امیدوارم شرایط خوب این بازیکن را به لحاظ بدنی حفظ کنیم و او این روزها در کنار ما بدنسازی انجام می دهد. فکر می کنم در نهایت سال خوبی با این بازیکنان داشته باشیم.
خرید های مفیدی برای استقلال انجام دادیم
سه بازیکنی که جذب کردیم، یعنی مجتبی جباری، پژمان منتظری و سجاد شهباززاده سابقه حضور در این تیم را در کارنامه خود دارند و مساله ای با آنها بر سر مسائل تاکتیکی و یا برخورد با مردم و هواداران نداریم. فضا برای این بازیکنان جدید نیست و بسیار با تجربه هستند. مابقی نیز جوانانی هستند که برای آینده استقلال بسیار لازم هستند و هیچکدام قراردادهایی کمتر از 5 سال ندارند. بیت سعید نیز بازیکن استقلال صنعتی خوزستان است و با فضای آبی و استقلال و هواداران آشنا است و فوق العاده استقلالی است. وقتی با او صحبت می کنید، متوجه می شوید که تا چه اندازه مشتاق است که لیگ شروع شود. با دیگر بازیکنان نیز سعی کردیم نقاط ضعف تیم را پوشش بدهیم.
شجاعیان را با برنامه جذب کردیم
داریوش شجاعیان که یک ستاره است را کاملا با برنامه جذب کردیم و در مجموع در بحث خرید ها مفید کار کردیم و تنها سه خروجی داشتیم و 4 ستاره نیز جذب کردیم. همچنین 6 جوان اضافه کردیم تا آینده استقلال تامین شود. همچنین تیم ب تشکیل شد و محمد نوازی هدایت آن را بر عهده گرفت. تیم ب حمایت کامل تیم بزرگسالان را دارد و اگر به این بازیکنان جوان شانس بازی کمی رسید، در تیم ب فرصت کامل بازی خواهند داشت تا شرایط در سال های آینده به این شکل نباشد که همواره به دنبال جذب ستاره با مبالغ مشکل دار باشیم.

مک درموت فعال و با انرژی در تمرینات حضور دارد

میک اهل جنوب ایرلند است و خیلی خون گرم و صمیمی است. رفتار او بسیار عاطفی و دوستانه است و با همه تیم خیلی رفیق است. 3-4 سال در تیم کارلوس کی روش با او همکار بودم اما در نهایت با توجه به امکاناتی که باشگاه النصر به او داد، از ایران رفت زیرا خانواده اش در امارات هستند. او 2 دختر و 2 پسر دارد و مجبور بود که ایران را ترک کند و پیش خانواده اش باشد اما با او رایزنی کردم تا او را به کادرفنی استقلال اضافه کنم. سال گذشته موفق نشدم اما امسال به یک نقطه مشترک رسیدیم. شرایط خوبی را برای میک فراهم کردیم اما از نظر مالی نتوانستیم مانند اماراتی ها برای او دستمزد فراهم کنیم. با این وجود ایران برای او یک شرایطی دارد که با امارات متفاوت است. در استقلال هم دستیار و هم بدنساز است اما در امارات مسئول آکادمی و بدنساز بود.
او از من هم فعال تر است

مک درمورت بسیار فعال و با انرژی است و حتی از من که عضو فعالی هستم نیز فعال تر است. مهم ترین مساله این است که کل تیم او را دوست دارند. بعضی اوقات فکر میکنم مانند خود ما بچه تهران است و خیلی با ما رفیق است و رفتارهایی دارد که فکر نمی کنید او یک عضو خارجی است. میک خیلی با علم و دانش است و در متد ریموند جزو 5 مربی برتر دنیا محسوب می شود. به نظرم بهترین ابزار ما برای سال جدید است. ما در این نقطه نگرانی داشتیم اما با حضور میک خیلی وضعیت ما مطلوب شد. سعی می کنیم نهایت دوستی و برادری را با او داشته باشیم و نهایت استفاده نیز توسط کادر فنی ما انجام می گیرد.

از هیاهو تیم های بزرگ باید کم کنیم
از حضور در ایروان بسیار راضی هستیم. اگر نگاه کنید در یک قسمت سه زمین است و در قسمت دیگری نیز سه زمین وجود دارد. همچنین دو زمین نیز در منطقه بالایی است که تعداد زمین ها را به عدد 8 می رساند. امکانات هتلی بسیار خوبی دارد و سالن بدنسازی، استخر و رستوران مناسبی دارد. همچنین باید از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و آقای سجادی تشکر کنم که یک آشپز در اختیار ما قرار دادند تا بازیکنان مشکل غذایی نداشته باشند. وقتی به این مجموعه نگاه می کنی از حضور در این مکان خوشحال می شوی اما برای فوتبال ایران غم ما را فرا می گیرد زیرا تیم ملی فوتبال ایران چنین کمپی ندارد و تیم های بزرگ پایتخت نیز چنین کمپی ندارند.
دغدغه زمین تمرین داریم
استقلال در تهران دغدغه زمین دارد و به دنبال یک زمین هستیم تا فقط صاف باشد و بتوانیم کار تاکتیکی انجام دهد. از حضور در اینجا برای تمرینات بدنسازی خوشحال هستم اما 10 روز دیگر اینجا را ترک می کنیم. اگر بتوانیم از هیاهو اطراف تیم های بزرگ کم کنیم و به دنبال مسائل سخت افزاری برویم، خیلی زود موفق خواهیم شد. کمترین خواسته تیم های بزرگ و تیم های ملی همین موضوع است. ما 8 زمین نمی خواهیم تنها 2 زمین کافی است تا بتوانیم با این امکانات تمرینات تاکتیکی انجام بدهیم. ما تا زمانی که نتوانیم این کارها را انجام بدهیم، همواره باید افسوس کمپ ارمنستان و دیگر کمپ ها را بخوریم.

با پارس جنوبی جم بازی می کنیم
طبق صحبت های انجام شد، 19 تیرماه با پارس جنوبی جم بازی دوستانه خواهیم کرد.

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال