منصوریان: از وقتی مردم مرا شناختند، استرسم چند برابر شد

قهرمان ووشوی زنان جهان گفت: اینکه هم من و هم شهربانو بتوانیم به مدال طلا برسیم، پیش بینی اش سخت است؛ اما دور از دسترس نیست ......

قهرمان ووشوی زنان جهان گفت: اینکه هم من و هم شهربانو بتوانیم به مدال طلا برسیم، پیش بینی اش سخت است؛ اما دور از دسترس نیست.

 شاید دیگر کسی نباشد با خواهران منصوریان و موفقیت هایی که آنها در سال های اخیر کسب کرده اند، آشنا نباشد. ۳ خواهر قهرمان به نام های شهربانو، الهه و سهیلا در سطح آسیا و جهان موفق بوده اند و نامی برای خود دست و پا کرده اند. حالا به دلیل محدودیت در سهمیه ووشوی زنان در بازی های آسیایی فقط ۲ نفر از آنها می توانند راهی اندونزی شوند.

الهه منصوریان در کنار سهیلا خواهرش امشب به جاکارتا اعزام می شوند و هفته آینده برای کسب خوشرنگ ترین مدال به مبارزه با حریفان می روند.

در آستانه اعزام به بازی های آسیایی با الهه منصوریان همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های وی در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.
 
فقط باید به موفقیت باور داشته باشیم

در آستانه اعزام به اندونزی هستیم و باید سعی کنیم در بالاترین سطح آمادگی بمانیم. فکر می کنم اردوی چین به ما خیلی کمک کرد و برایمان مفید بود. مربی چینی که خودش قهرمان دنیا بوده، توانست کمک زیادی به ما کند. الان دیگر فقط یک چیز مانده که خودمان به موفقیت باور و اعتقاد داشته باشیم. خدا را شکر من و شهربانو از نظر روحی در شرایط خوبی هستیم چون در ماههای اخیر هم رسانه ها و هم مسئولان انرژی زیادی به ما تزریق کردند.

مطمئنم این بار طلایی می شوم

من می خواهم بروم تا بهترین نتیجه را کسب کنم. در ۲ دوره قبلی یک برنز و یک نقر دارم و این بار نوبت طلایی شدن من است. در کارنامه ام جای طلای بازی های آسیایی خالی است و مطمئنم که در این دوره می توانم این اتفاق را رقم بزنم. رقیب اصلی من بازیکن چینی است و من تفاوتی بین خودم و او از نظر فنی نمی بینم. فقط می ماند که چه کسی در میدان مبارزه غیرتی تر و جنگنده تر باشد. البته حریف کره ای و ویتنامی هم پرقدرت هستند؛ اما من همیشه آنها را برده ام. به هر حال بازی های آسیایی جای بهترین هاست چون همه مدعیان در ۲ وزن جمع می شوند.

امیدوارم من و شهربانو با قهرمانی برگردیم

اینکه هر دوی ما بتوانیم به مدال طلا برسیم، پیش بینی اش سخت است؛ اما دور از دسترس نیست. شهربانو از نظر آمادگی شاید از من هم در وضع بهتری است؛ اما می توانم بگویم حریفان سخت تری دارد. من می دانم که شهربانو توانایی کسب مدال طلا دارد و امیدوارم هر دوی ما با خوشرنگ ترین مدال برگردیم تا یک رکورد تاریخی ثبت شود.

از پرچمدار نشدن ناراحت نیستم

من خیلی خوشحالم که یک زن به عنوان پرچمدار کاروان ایران انتخاب شده چون برای ما هم افتخار است. این موضوع نشان می دهد ورزش زنان در ایران پیشرفت کرده و همه زنانی که به اندونزی اعزام می شوند، آماده و خوب هستند. شاید من بگویم کمی خوشحالم که به عنوان پرچمدار انتخاب نشدم؛ اگرچه برخی به من لطف داشتند. پرچمداری مسئولیت خیلی بزرگی است که ممکن است روی عملکرد یک ورزشکار در مسابقات تاثیرگذار باشد. من به همین خاطر اصلا ناراحت نیستم که پرچمدار نشدم.

امیدوارم پرچمداری مانع طلایی شدن احمدی نشود

من به هدفم که همان کسب مدال طلای بازی های آسیایی است، فکر می کنم. پرچمداری هم افتخار بزرگی است؛ لیاقت می خواهد. من کوچکتر از آن هستم که بخواهم جلوتر از بزرگان ورزش ایران راه بروم. برای کیمیا علیزاده خوشحال بودیم؛ اما متاسفانه مصدوم شد و الان نگرانش هستیم. الهه احمدی هم که الان پرچمدار شده، از دوستان خوب ماست و یک مادر قهرمان محسوب می شود. او می تواند یک الگو برای تمامی ورزشکاران باشد. البته امیدوارم این مسئولیت در عملکردش تاثیرگذار نباشد چون دوست داریم پرچمدار ایران مدال طلا کسب کند.

از وقتی مردم ما را شناختند، چند برابر استرس دارم

من همیشه می گویم همه چیزهای خوب را خداوند یک جا به یک نفر نمی دهد. آرزوی من پرچمداری است؛ اما اصلا ناراحت نیستم. از همان موقعی که در میان مردم بیشتر دیده شدیم و همه ما را می شناسند، مسئولیت من چند برابر شده است. باور کنید در مسابقات استرس دارم که خدایی ناکرده نتیجه ای نگیرم که مردم راضی نباشند. بیشتر از دوره های قبلی تمرین کردم چون مردم بیشتر مرا زیر نظر دارند. پرچمداری هم مسئولیت یک ورزشکار را چند برابر می کند و وقتش نیست که این مسئولیت خیلی بزرگ را برعهده داشته باشم

تگ ها


المپیک