منصوریان: بازی در آلمان به من درس سختکوشی داده

سرمربی صنعت نفت از عملکرد شاگردانش امروز ابراز رضایت کرد و معتقد است به مروز زمان شرایط بهتر خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه" بعد از کسب اولین پیروزی خانگی صنعت نفت آبادان در لیگ بیست و یکم که در لحظات پایانی امروز مقابل شهر خودرو به دست آمد، علیرضا منصوریان سرمربی نفتی‌ها در کنفرانس خبری حاضر شد و پاسخگوی اصحاب رسانه بود؛ منصوریان در ابتدای صحبت‌های خود گفت: به تیم‌مان، مردم شهر، بازیکنان و خانواده‌هایشان و اصحاب رسانه و جراید تبریک می‌گویم، خیلی بازی سختی بود و ما می‌توانستیم در نیمه اول به گل برسیم که حریف در مقابل فشار ما دوام آورد و تا آخرهای بازی و آن گل شروین بزرگ که شاید لطف و عنایت خدا بود چون می‌توانست بازی صفر-صفر تمام شود، اما توانستیم به ۳ امتیاز خانگی برسیم.

وی افزود: بازی شهر خودرو-گل‌گهر به ما خیلی کمک کرد، وقتی ما آن بازی را دیدیم، متوجه شدیم که آن‌ها در ضدحمله و در انتقال توپ خیلی سریع هستند و توانستیم آنالیز خیلی خوبی داشتیم؛ خیلی راه‌های مختلف را برای گلزنی امتحان کردیم، چه در نیمه اول و چه در نیمه دوم. خیلی خوب شهر خودرو دوام آورد، به دوست خوبم داوود سیدعباسی تبریک می‌گویم و برای او آرزوی بهترین‌ها را دارم و یکی از بهترین دوستان من است.

منصوریان با تعریف و تمجید از سیدعباسی گفت: باخت آن‌ها و برد ما اصلا هیچ چیز از توانایی‌های داوود (سیدعباسی) کم نمی‌کند و او تازه دیروز تیم را تحویل گرفته و من فکر می‌کنم روزهای خیلی خوبی را با نحوه بازی‌شان که خیلی تغییر کرده، می‌توانند داشته باشند.

سرمربی صنعت نفت در پاسخ به انتقاد خبرنگار آبادانی برای مشکلات فنی که تیمش دارد، توضیح داد: نگاه‌ها خیلی متفاوت است و شما از پشت عینک خودت این‌چنین می‌بینی اما من که در بطن کار هستم نگاهم به این شکل است که ما پلن‌مان را برای شروع بازی عوض کردیم و در ریتم حمله بودیم و با دو مهاجم بازی کردیم؛ سبک مورد علاقه من. شما به عنوان یکی از اصحاب جراید و رسانه از پشت عینک‌تان این‌چنین می‌بینید اما من نتیجه را می‌بینم.

او ادامه داد: با توجه به شرایطی که تیم ما دارد و خیلی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنیم و باید این تیم را کنترل و حفظ کنیم، ۳ امتیاز بازی را به دست آوردیم؛ دید شما این است که ما هیچ کار فنی نکردیم و من به دیدتان احترام می‌گذارم. ما این قسمت‌هایی که از دید شما ضعیف بودیم، می‌رویم که تقویت کنیم و آن قسمت‌هایی که بهتر هستیم، برویم توسعه بدهیم.

علیرضا منصوریان درباره استفاده از ترکیب جدید در خط حمله تیمش پاسخ داد: ما خط حمله‌های مختلفی را آزمایش می‌کنیم و بالاخره از هارمونی خط حمله‌هایی که به کار می‌گیریم باید به یک ترکیب ایده‌آل برسیم؛ امروز به احمد شریعت میدان دادیم که خوب هم بازی کرد، جوان ۱۹ ساله و آینده‌دار ماست. با ترکیب بیت‌سعید-شریعت رفتیم که خیلی هم از آن‌ها راضی بودم. در نیمه اول هم چند شانس گل گرفتند، من عرض کردم هفته پیش، ترجیح می‌دهم که هافبک‌ها و مدافعانم گل بزنند و بازی را ببریم تا این‌که به صرف مهاجم تیمم گلزنی کنم.

سرمربی صنعت نفت با رضایت از عملکرد بازیکنان خود گفت: از عملکرد تیمم راضی هستم اما همه چیز زنجیروار به هم وصل است، من به شخصه با توجه به ۱۳ سال سابقه مربیگری می‌دانم که در آینده نتایج است که می‌ماند و زمانی شما نگاه می‌کنید که کیفیت تا دقیقه ۸۰-۹۰ خیلی خوب بودیم اما آخر با تعداد زیاد به داخل محوطه جریمه حریف رفتیم تا به گل برسیم.

با اشاره به تجربه حضورش در آلمان توضیح داد: فقط من یک راه به عنوان کسی که افتخار داشتم در جایی فوتبال بازی کنم که درس سخت‌کوشی را به من داده، آلمان، و ما فقط با تلاش، تلاش و تلاش می‌توانیم این عیب را رفع کنیم. باید برای بچه‌هایمان تمرینات بهتری را بگذاریم و صحبت کردن، بخشی از مباحث روانی است اما در عمل باید انجام بدهیم و بیشتر باید در تمرینات بازیکنان‌مان را در باکس قرار دهیم. انشالله این عیب هم به امید خدا و تلاش و شرایطی که بچه‌های تیم دارند، امیدوارم بتوانیم رفع کنیم.

منصوریان درباره این‌که در جام حذفی از ترکیب دوم استفاده می‌کند، گفت: خیر، جام حذفی با ترکیب اصلی به داخل زمین می‌رویم؛ البته من ترکیب اصلی ندارم، چون من جزو آن دسته مربیانی هستم که به ۲۵ بازیکنم اعتماد دارم و هر کسی که خوب باشد به داخل بازی می‌رود. جام حذفی با تیمی بازی داریم که دیروز ۲ گل به سایپا زد و تیم خیلی خوبی است، کلاً تیم‌های که از یک سطح پایین‌تر می‌آیند، بازی با آن‌ها خیلی سخت است.


سرمربی صنعت نفت با یادآوری خاطره‌ای از دوران نفت تهران توضیح داد: من یادم می‌آید آن سال که به جمع ۴ تیم آسیا و فینال حذفی رفتیم، هفته قبل از جام حذفی، با تیم نفت الجیش را با همه ستارگانش بردیم اما در هفته بعدی، با صنعت مس مازندران که تیم لیگ دویی بود، به طرز سختی گیر کردیم و اصلا نتوانستیم نفوذ کنیم. از لایه‌های دفاعی‌شان نمی‌توانستیم با وحید امیری و ... عبور کنیم و در نهایت در پنالتی‌ها بردیم.

علیرضا منصوریان در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره دیدار با شمس آذر گفت: جام حذفی را ما خیلی جدی برای شهرمان می‌گیریم و بازی خیلی سختی هم داریم، برای من همان لحظه خوشحالی بود که خیلی خوشحال شدم و مخصوص چون شروین بزرگ گل زد، اما برای من تمام شد و از امشب باید برویم روی آنالیز شمس آذر قزوین.

تگ ها


صنعت نفت آبادان علیرضا منصوریان