منصوریان: تعدادی از مربیان لیگ فشار آوردند مسابقات را دیرتر شروع کنیم

سرمربی ذوب‌آهن گفت: متأسفانه تعدادی از مربیان لیگ فشار آوردند که مسابقات را دیرتر شروع کنیم و اولین ضرر را ما کردیم، چون بدون بازی رسمی به مسابقات می‌رویم....

به گزارش مدال، علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» درباره دیدار فردای تیمش مقابل الاتحاد عربستان در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: همان‌طور که اطلاع دارید، ما با توجه به اینکه سرگروه گروه خودمان شدیم، به عنوان تیم اول قرعه‌مان به یک تیم عربستانی خورد و نمی‌توانیم در یک هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در بازی رفت یا برگشت میزبان باشیم. قرار است عربستانی‌ها در امارات و ما هم در قطر میزبان باشیم.


وی ادامه داد: با وجود اینکه کادرفنی الاتحاد تغییر نکرده است، ولی بازیکنان این تیم خیلی تغییر کرده‌اند. این تیم هشت بازیکن جدید خریده است که طبق قانون چهار بازیکن از این بازیکنان را می‌توانند به لیست آسیایی خود اضافه کنند، ولی آنها چون برای دو بازیکن جدید‌شان پاسپورت عربستانی گرفتند، توانستند شش بازیکن خارجی را در لیست آسیایی‌شان قرار دهند. ساختار تفکرات سرمربی الاتحاد تغییر نکرده و همچنان سیستم بازی‌شان حملات پی‌درپی در عمق است. ما این تیم را آنالیز و سعی کردیم برای بچه‌ها تیم الاتحاد را معرفی کنیم و به بازیکنان هم گفتیم که هر کدام‌شان مربی خودشان هستند. افتخار این را داریم که پرچمدار کشورمان هستیم و به بچه‌ها هم گفتم که لیاقت می‌خواهد که 85 میلیون ایرانی روز دوشنبه قلب‌شان برای شما می‌تپد.


سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره نقط ضعف عربستانی‌ها گفت: الاتحاد نقطه ضعف‌های خوبی دارد که ما برای بچه‌ها مشخص کردیم. تنها چیزی که ما را اذیت کرده شرجی بودن هوای امارات است. ما تمرینات‌مان را پیش از این ساعت پنج بعدازظهر برگزار کردیم تا به شرایط جوی مسابقات‌مان عادت کنیم. ما با علم به اینکه می‌دانیم شرایط لجستیکی‌مان اصلاً برابر نیست، اما به ایده‌های تاکتیکی و غیرت و تعصب بچه‌های‌مان ایمان داریم و اینکه به بازیکنان‌مان بفهمانیم که نماینده ایران بودن چقدر اعتبار دارد.


منصوریان افزود: ما خیلی باید زیرک و باهوش بازی کنیم و به حریف‌مان شانسی ندهیم. ما شاید عقب هم بیفتیم، ولی کامبک‌های سال گذشته‌مان را مرور کردیم. سرباز‌های‌مان دیر به تیم اضافه شدند، ولی با تمام اینها از مسئولان نظام وظیفه و سپاه و تمام کسانی که به ما کمک کردند، تشکر می‌کنم. دو بازیکن خارجی‌مان را هم به مرور به تیم اضافه می‌کنیم. ما سعی می‌کنیم با استخوان‌بندی سال گذشته به زمین برویم و باید بگویم که خیلی به بازی فردا امیدوارم.


وی در واکنش به تمجید فاکس اسپورت از ارسلان مطهری و غیبت اوساگوآنا خاطر نشان کرد: باید بگویم که سال گذشته تیم ذوب‌آهن ستاره بود و در رأس تیم ما مطهری و اوساگوآنا بودند. با مطهری خیلی صحبت کردم و گفتم باید قبول کند که می‌تواند لیدر خط حمله ما باشد و وقتی شبکه‌های مختلف اعلام می‌کنند ستاره تیم است یک باری به دوش اوست و باید بداند که در رأس خط حمله تیم ما بازی می‌کند. طبیعی است که ارسلان مطهری مسئولیت مهمی دارد. او هم باید بجنگد، هم گل بزند و هم قبول کند که تیم به خودش اجازه بدهد که به ارسلان متکی باشد. همیشه مهاجمان از دسترنج بازیکنان عقب‌تر استفاده می‌کنند و اگر زحمت بازیکنان به گل بنشیند می‌شود نتایج سال گذشته که ارسلان و اوساگوآنا موفق بودند، تکرار شود. نمی‌توانم منکر زحمات اوساگوآنا شوم و برای اوساگوآنا هم آرزوی موفقیت می‌کنم، ولی وظایف او را بین بازیکنان دیگر تقسیم می‌کنیم.


وی درباره حساسیت تقابل با نماینده‌های عربستان گفت: دو موضوع فنی و روحی و روانی وجود دارد. بحث فنی این است که عربستانی‌ها چقدر هزینه کردند و عقب افتادگی‌شان در فوتبال باشگاهی آسیا در دو سه سال گذشته را جبران کردند و از ما جلو زدند. آنها امسال چهار سهمیه در مرحله حذفی مسابقات دارند و اگر همین‌طور بالا بیایند و ما هم عملکرد مثبتی داشته باشیم ممکن است تا فینال رقیب عربستانی داشته باشیم. این موضوع نشان‌دهنده عملکرد مثبت آنهاست. خیلی‌ها می‌گویند هزینه کردن همیشه جوابگو نیست، ولی هزینه نکردن هم همیشه رمز پیروزی نیست و نمی‌توانیم بگوییم اگر هزینه نکنیم پیروز می‌شویم. می‌دانیم که فوتبال هزینه و امکانات خوب می‌خواهد، اما هزینه کردن بی‌مورد در فوتبال شاید بعضی از تیم‌ها را آزار بدهد. در کل باید بگویم فوتبال ابزارهایش را می‌خواهد. نکته روحی و روانی هم این است که در فوتبال ملی ما رده اول آسیا هستیم و خیلی بد است که سه نماینده ما در مسابقات نیستند. ما دو سال پیش چهار نماینده‌مان در مسیر صعود بودند. باید تلاش کنیم و یادمان باشد هر سرمایه‌گذاری در حوزه لجستیکی و فوتبال و باشگاه‌ها در نهایت احترام و غرور و لبخند آن بر لب هواداران است.


سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره مشخص نشدن زمان شروع لیگ و بازی نکردن تیمش گفت: نمی‌خواهم اگر اتفاقی افتاد باری را بر دوش کسی بیاندازم. ما مسئولیت فنی را برعهده داریم، اما پیش‌بینی ما این بود که هشتم مرداد اولین بازی‌مان را در لیگ انجام دهیم. متأسفانه تعدادی از مربیان لیگ فشار آوردند که مسابقات را دیرتر شروع کنیم و اولین ضرر را ما کردیم، چون بدون بازی رسمی به مسابقات می‌رویم. در این جنگ نابرابر مالی یک قسمتی با الاتحادی‌ها برابر شدیم و اینکه آنها هم بدون بازی رسمی به مسابقات آمدند. ما در امکانات مالی به هیچ وجه برابر نمی‌شویم. آنها مهاجم تیم ملی شیلی را خریدند، دو بازیکن آفریقایی خریدند که پاسپورت عربستانی برای آنها گرفتند و یک تیم چند صدمیلیارد تومانی هستند. اینها را نمی‌گویم که روحیه هواداران را خراب کنم.


منصوریان ادامه داد: شأن فوتبال ما و فوتبال ایرانی این نیست، چون ما فوق‌العاده ثروتمند هستیم. ما فوتبال و ورزش کشورمان را نمی‌بینیم، ولی در لحظات حساس انتظارات بالاست. ما در زمینه برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری ضعیف عمل کردیم و فقط یاد گرفتیم که بگوییم با رشادت و جوانمردی به مسابقات برویم. ما تا قبل از سفرمان مدیرعامل باشگاه پیگیر مشکل سربازهای تیم بود. این مسائل مشکلات روحی به کادرفنی و بازیکنان وارد می‌کند. ما فوتبال‌مان با این مشکلات عجین شده و نداشتن بازی، نبودن پرواز و خروجی مزید بر علت مشکلات ما می‌شود. در کل خیلی آیتم‌ها بود که ما می‌توانستیم خیلی راحت‌تر در این مسابقات باشیم، اما برای‌مان میسر نشد. این قول را به هواداران می‌دهیم که با تمام وجود بازی کنیم و به بچه‌ها گفتم که اینقدر زحمت بکشید که مردم ایران به شما افتخار کنند.

بیشتر بخوانید:

زمان نشست خبری منصوریان مشخص شد

 

تگ ها


مصاحبه منصوریان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال